Griausmingas „Eurovizijos“ finalas: į areną rinkosi išsipustę gerbėjai, tarp jų – ir lietuviai

„Eurovizijos“ gerbėjai / Lukas Balandis / BNS nuotr.
„Eurovizijos“ gerbėjai / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Šaltinis: Ugnė Martusevičiūtė ir Lukas Balandis iš Liverpulio
A
A

Šeštadienį – „Eurovizijos“ finalas. Stebėti jo į „M&S Bank“ areną rinkosi spalvingi gerbėjai. Lietuvos atstovė Monika Linkytė į sceną žengs 22, o iš viso susirungs 26 dalyviai, iš kurių vienas bus 67-osios „Eurovizijos“ nugalėtojas.

Šeštadienį stebėti „Eurovizijos“ finalo rinkosi dailiai pasipuošę gerbėjai. Kaip jau įprasta, dauguma jų dėvi atitinkamų šalių aksesuarus ir tokiu būdu išreiškia palaikymą.

Itin išskirtiniai buvo Izrealio gyventojai – jie galvas dabinosi vienaragių lankeliais bei kepurėlėmis ir rodė atlikėjos Noa gestą - ragą.

Stebėti „Eurovizijos“ finalorinkosi pasipuošę gerbėjai
Stebėti „Eurovizijos“ finalorinkosi pasipuošę gerbėjai / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Taip pat daug Jungtinės Karalystės atributikos – nuo mėlynos, baltos ir raudonos spalvos drabužių iki šios šalies vėliavų.

Stebėti „Eurovizijos“ finalorinkosi pasipuošę gerbėjai
Stebėti „Eurovizijos“ finalorinkosi pasipuošę gerbėjai / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Šeštadienį Liverpulyje, „M&S Bank“ arenoje – „Eurovizijos“ finalas. Jame dėl pergalės varžysis 26 šalių atstovai, tarp kurių ir 22 numeriu scenoje pasirodysianti Lietuvos atstovė Monika Linkytė.

Fotogalerija:

2022 m. „Eurovizijos“ dainų konkurso nugalėtojai ukrainiečių grupė „Kalush Orchestra“ atidaro 2023 m. „Eurovizijos“ didįjį finalą galingu pasirodymu „Naujos kartos balsai“, po kurio atlieka nugalėtojų dainą „Stefania“.

Po „Kalush Orchestra“ vėliavų parade dainuoja keli ukrainiečių atlikėjai: Go_A (Ukraina, 2020 ir 2021 m.), Jamala (Ukraina, 2016 m.), Verka Serduchka (Ukraina, 2007), Tina Karol (Ukraina, 2006 m.).

Pirmasis pertraukų metu pasirodo Samas Ryderis, Jungtinės Karalystės atstovas, kuris 2022 m. konkurse užėmė antrąją vietą ir pasiekė geriausią rezultatą per pastaruosius dešimtmečius.

BBC subūrė šešis kultinius buvusius „Eurovizijos“ dalyvius: italą Mahmoodą, izraelietę Nettą, islandę Daði Freyr, švedę Cornelia Jakobs, Duncaną Laurence'ą iš Nyderlandų, taip pat Liverpulio atstovę Sonia, kuri švenčia 30 metų nuo 1993 m., kai „Eurovizijoje“ užėmė antrąją vietą.

Šiemet „Eurovizijoje“ iš viso dalyvauja 37 šalys, iš kurių į didįjį finalą automatiškai pateks 2022 m. nugalėtoja Ukraina ir vadinamasis „didysis penketukas“ – Jungtinė Karalystė, Prancūzija, Vokietija, Italija ir Ispanija, kurios dėl savo finansinio indėlio į renginį gauna nemokamą kelialapį.

„Euroviziją“ šiemet veda Ukrainos dainininkė Julia Sanina, anglų aktorė Hannah Waddingham, ir anglų dainininkė, Britain’s Got Talent komisijos narė Alesha Dixon.

Šiais metais tik žiūrovų balsai lėmė, kurios šalys pateko į finalą. Tai reiškia, kad dalyviams nereikės susidurti su teisėjais iki pat didžiojo etapo. Pirmą kartą beveik per septynis dešimtmečius trunkančią konkurso istoriją žmonės iš kitų šalių galėjo balsuoti internetu ir programėlėje. Jų balsai buvo perskaičiuoti į taškus, kurie pusfinalyje ir didžiajame finale turi tokį pat svorį kaip ir dalyvaujančios šalies balsai.