„Eurovizijos“ kirtis Rusijai: ruošia dar griežtesnes sankcijas

2021 m. Rusijos „Eurovizijos“ atstovė Manizha, kuri konkurse gali būti paskutinė
15min.lt
Šaltinis: Žmonės
AA

„Eurovizijos“ sprendimas Rusijai dėl karo Ukrainoje šiais metais neleisti dalyvauti konkurse nebuvo vienintelis. Europos transliuotojų sąjunga (EBU) pranešė, kad šiuo metu vyksta procesas, skirtas pašalinti Rusiją iš konkurso visiems laikams.

Šaltinis Unian skelbia, jog šiuo metu vyksta aktyvūs sprendžiamieji veiksmai, skirti pašalinti Ukrainoje karą sukėlusią Rusiją iš konkurso visam laiku.

„The Journal“ rašo, kad tokią informaciją patvirtino EBU generalinis direktorius Noelis Curranas: „Manau, kad mums labai aišku, kad negalime leisti Rusijai dalyvauti šiame konkurse“, – teigė N.Curranas.

Taip pat pranešama, kad Rusijos transliuotojai apie tokį sprendimą jau buvo informuoti. 2022-ųjų metų „Eurovizijos“ dainų konkurse Rusijos atstovai ir šalies delegacija nedalyvavo. Tarp Rusijos žiūrovų pasirodė tik savo šalies prezidentą Vladimirą Putiną palaikantis dainininkas Filipas Kirkorovas.

Vyras tuomet pareišė, jog jį renginio organizatoriai pasikvietė asmeniškai už jo „ypatingus nuopelnus konkursui“. Patys organizatoriai gynėsi, kad Rusijos dainininko nekvietė.

„Eurovizijos“ užkulisiai / Luko Balandžio nuotr.

Primename, jog šiemet EBU Rusijai neleido dalyvauti konkurse dėl Rusijos sukeltos politinės krizės Ukrainoje. Europos transliuotojų sąjungai prireikė 36 valandų, kol suprato, kad agresorės Rusijos dalyvavimas šių metų „Eurovizijoje“ yra nepriimtinas.

Pasak muzikinio renginio organizatorių, Rusijos dalyvavimas būtų pakenkęs konkurso reputacijai.

Transliuotojų organizacija, įsipareigojusi puoselėti viešųjų paslaugų vertybes skelbė: „Mes ir toliau esame pasiryžę saugoti kultūrinio konkurso vertybes, kurios skatina tarptautinius mainus ir supratimą, suburia publiką, švenčia įvairovę per muziką ir vienija Europą vienoje scenoje“, – rašoma pranešime.

Statement from the European Broadcasting Union - EBU regarding Russia's participation in the Eurovision Song Contest 2022. https://eurovision.tv/mediacentre/release/ebu-statement-russia-2022

Posted by Eurovision Song Contest on 2022 m. vasario 25 d., penktadienis
Skaitykite daugiau