„Eurovizijos“ VIP ložėje Turine – karą Ukrainoje remiantis F.Kirkorovas: pakviestas už „nuopelnus“

Filipas Kirkorovas „Eurovizijoje“ / „Scanpix“ ir socialinių tinklų nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Dėl karinės invazijos į Ukrainą Rusija buvo pašalinta iš „Eurovizijos“ dainų konkurso ir Turine pasirodyti negalėjo. Visgi tai nesutrukdė į pirmąjį konkurso pusfinalį atvykti karą remiančiam svečiui – Rusijos estrados dainininkui Filipui Kirkorovui. „Euroviziją“ antradienį jis stebėjo iš VIP ložės.

Gegužės 10-ąją Turine įvyko pirmasis 2022-ųjų „Eurovizijos“ pusfinalis. Rusija šiemet neturi galimybės pasirodyti nė viename pusfinalyje – iš konkurso dalyvių sąrašo ji buvo išbraukta dar vasarį, kai pradėjo karą prieš Ukrainą.

Nepaisant apribojimų, karą palaikantis Rusijos estrados dainininkas Filipas Kirkorovas atvyko į Italiją ir svečio teisėmis dalyvavo konkurse, rašo segodnya.ua.

„Gavau specialų kvietimą už nuopelnus ir indėlį į „Euroviziją“. Negaliu sau leisti nepriimti šio kvietimo ir neatvykti čia kaip absoliučiai nepriklausomas šio renginio organizatorių svečias“, – savo „Instagrame“ sakė F.Kirkorovas.

Savo paskyrą jis tiesiog užtvindė nuotraukomis bei vaizdo įrašais iš kelionės į Turiną ir dalijosi įspūdžiais iš „Eurovizijos“.

Jis taip pat pasigyrė, kad organizatoriai jam skyrė specialią VIP ložę ir demonstravo, koks puikus vaizdas atsiveria į „PalaOlimpico“ arenos sceną. Beje, šiais metais F.Kirkorovas remia Graikiją, kuri pateko į didįjį finalą.

Žmonės.lt primena, kad nepaisant daugybės pažįstamų iš Ukrainos kreipimųsi, F.Kirkorovas ilgą laiką apie Rusijos pradėtą ​​karą tylėjo. Jis prabilo tik tada, kai jo bičiulė Oksana Marčenko paprašė išlaisvinti jos vyrą – Viktorą Medvedčiuką. Tuomet atlikėjas jį užstojo. Tačiau F.Kirkorovas net ir tada apie Rusijos pajėgų žudomus ukrainiečius neužsiminė nė žodžiu.

Rusija iš „Eurovizijos“ buvo pašalinta vasario pabaigoje, praėjus dienai po Rusijos pradėto karo prieš Ukrainą, kurį patys konkurso rengėjai pavadino „krize Ukrainoje“.

„EBU Vykdomoji taryba tokį sprendimą priėmė vadovaudamasi ankstesnio „Eurovizijos“ dainų konkurso valdymo organo – Referencinės grupės – rekomendacija, atsižvelgdama į renginio taisykles ir EBU vertybes.

Referencinės grupės rekomendacijai taip pat pritarė EBU televizijos komitetas. Šis sprendimas atspindi susirūpinimą, kad, atsižvelgiant į precedento neturinčią krizę Ukrainoje, Rusijos atstovo dalyvavimas konkurse pakenktų reputacijai“, – skelbė konkurso rengėjai.

Prieš priimdama šį sprendimą EBU pasitarė su visomis savo narėmis.

„Mes ir toliau esame pasiryžę saugoti kultūrinio konkurso vertybes, kurios skatina tarptautinius mainus ir supratimą, suburia auditoriją, švenčia kultūrinę įvairovę per muziką ir vienoje scenoje suvienija visą Europą“, – rašyta pranešime.

Antradienį vykusio pirmojo „Eurovizijos“ pusfinalio metu į didįjį finalą pateko dešimt šalių. Tiek žiuri, tiek žiūrovų balsai sudarė po lygią dalį galutinio balo. Didžiajame „Eurovizijos“ finale šeštadienį pasirodys:

  • Šveicarija,
  • Armėnija,
  • Islandija,
  • Lietuva,
  • Portugalija,
  • Norvegija,
  • Graikija,
  • Ukraina,
  • Moldova,
  • Nyderlandai.

Kiti dešimt finalo dalyvių paaiškės po antrojo pusfinalio ketvirtadienį.

Dar penkios šalys į finalą patenka be kovos, nes yra pagrindinės konkurso finansinės rėmėjos. Tai – Jungtinė Karalystė, Prancūzija, Vokietija, Italija ir Ispanija. Dėl karo Ukrainoje iš konkurso šiemet buvo pašalinta Rusija.

66-osios „Eurovizijos“ pirmojo pusfinalio atlikėjai (43 nuotr.)
+37
Skaitykite daugiau