„Eurovizijos“ atrankos dalyvė L.Štalytė iš Paryžiaus trumpam grįžo į Mažeikius: turėjo svarbų tikslą

Lina Štalytė / Asmeninio archyvo nuotr.
Lina Štalytė / Asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2024-02-09 17:22
AA

„Eurovizijos“ atrankoje dalyvaujanti dainininkė Lina Štalytė gimtuosiuose Mažeikiuose susitikusi su vaikais ragino juos nenuleisti rankų bei siekti savo svajonių. Atlikėja pasidalijo mintimis apie savo patirtį bei išgyvenimus, kuriomis tikisi įkvėpti gimtojo krašto jaunimą.

Iš Žemaitijos kilusi dainininkė jau daugiau nei dešimtmetį gyvena ir kuria Prancūzijos sostinėje. Savo muzikinį kelią pradėjusi nuo dainuojamosios poezijos, o mokykloje išbandžiusi ir gotikinio roko skambesį, Paryžiuje Lina save atrado džiazo ir neo-soulo muzikos žanruose.

Lina Štalytė / Gražinos Plonienės nuotr.

Gimtajame mieste Lina susitiko su miesto jaunimu Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijoje, Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokykloje ir jaunimo centre RIFE, kur papasakojo apie tai, kaip išvykusi iš gimtinės ji atsidūrė Paryžiuje, pasidalijo iššūkiais, su kuriais susidūrė: kultūriniais skirtumais, kartais aplankantį nepasitikėjimą savimi, bendruomenės galią ir smalsumą.

Lina Štalytė / Asmeninio archyvo nuotr.

Šalia pasirodymų ir kūrybos dainininkė pati taip pat užsiima edukacine veikla: 2018 metais Lina įkūrė „Find Your Voice“ mokyklą, padedančią žmonėms atrasti ir įveiklinti savo muzikines aistras, moko balso technikos, dainavimo ir džiazo pagrindų, todėl Mažeikių muzikos mokykloje Lina taip pat individualiai bei grupėse solistams pravedė dainavimo pamokas, dirbo su kvėpavimu, teatrališkumu ir sceniniu interpretavimu.

Lina Štalytė – Perfect:

„Atvykus į man iki šiol svarbias vietas, aplankė pozityvi nostalgija: tos pačios sienos, tie patys laiptai, kuriais aš nešiojau savo svajones, dainavau, planavau savo ateitį. Aplankė ir dėkingumas: gera matyti tiek savo, tiek naujus mokytojus, kurie daro tokią didelę įtaką vaikams,“ – tikino Lina.

Lina Štalytė Druskininkuose / Asmeninio archyvo nuotr.

Dainininkė pasakoja, kad grįžus į gimtinę mažeikiškiai ją sutinka plačiai atviromis rankomis ir, nors pirmojo susitikimo metu gimnazijoje, kalbant prieš šimtą dvidešimt mokinių, drebėjo balsas, Lina matė vaikų susidomėjimą ir sulaukė nemažai klausimų.

„Daugiausiai sulaukiau klausimų kaip nepasiduoti aplinkinių negatyvui ir apie tai, kaip dirbti su jauduliu – labai aktualios temos kūrybingam jaunimui. Visgi svarbiausia man buvo pasidalinti savo istorija, pakilimais ir nuolydžiais, paskatinti jaunimą atsiduoti savo veikloms bei priklausyti bendruomenėms, kurios turi gydančią galią“, – apie susitikimą pasakojo Lina.

Lina Štalytė / Gražinos Plonienės nuotr.

Lina Štalytė apsilankė ir Druskininkuose, kuriuose susitiko su mokiniais Druskininkų Ryto gimnazijoje bei surengė pasirodymą veterinarijos klinikoje.

„Energingas jaunimas šildė širdį – jie visi turi po tris, keturis hobius ir yra be galo atsidavę savo veikloms. Be to, gera matyti mokytojus ir specialistus, kurie rūpinasi vaikais, juos įkvepia. Džiaugiuosi, kad ne tik muzikuoju, bet žengiu edukacijos keliu – mano darbui tai suteikia daug gilesnę prasmę“, – kalbėjo atlikėja.

Nors Lietuvos publikai Linos Štalytės vardas kiek mažiau girdėtas, palaikymas užsienyje dainininkę vis labiau skatina savo kūrybą bei pasiekimus pristatyti ir Lietuvoje.

Po susitikimų su Mažeikių bei Druskininkų bendruomenėmis, kitų žingsniu šio tikslo link šiemet taps pasirodymas nacionalinėje atrankoje į „Eurovizijos“ dainų konkursą su šiandien pristatoma daina „Perfect“. Jame dainininkė pasirodys vasario 10 dieną.