Figūros priežiūra: ar lietuvės turi ko pasimokyti iš italių?
Italės dažnai tituluojamos figūringiausiomis ir liekniausiomis Europos moterimis. Tai užmena mįslę tiems, kas iš stereotipų šią šalį pažįsta kaip picų, makaronų, ledų ir tingaus gyvenimo kraštą...
Tačiau stereotipų miglą išvaiko statistika. Remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos, Tarptautinės nutukimo tyrimų asociacijos ir Eurostat duomenimis, Lietuvoje su nutukimu kovoja maždaug kas penkta moteris, o antsvorio problemų turi kone pusė lietuvaičių. Italijoje moterų nutukimas daug mažesnis, siekiantis viso labo 9 proc., o antsvorio problemų turi tik kas trečia italė. Tai geriausias rezultatas Europoje.
Pridėkite dar ir ilgaamžes figūros priežiūros tradicijas, kuriomis garsėja Italijos damos, ir neliks jokių abejonių, kad lietuvės turi ko pasimokyti iš italių. Kaip žinoma, yra du natūralūs būdai rūpintis svoriu ir kūno formų moteriškumu – mityba ir fizinis aktyvumas. Ir nors kalbėdami apie Italiją pirmiausia galvojame apie maistą, būtent autentiška riebalų deginimo ir fizinio aktyvumo kultūra daugumai italių leidžia išlikti lieknomis ir grakščiomis nepaisant bėgančių metų. Juk Italijos visuomenė yra ne tik liekniausia, bet ir seniausia Europoje, o tai liudija ir garbesnio amžiaus damų įgūdžius rūpinantis savo kūnu.
Praktiškas požiūris: graži figūra be kančių ir skausmo
Itališkos fizinio aktyvumo kultūros pranašumus pabrėžia ir Aušra Stonytė, figūros priežiūros specialistė, vienuolika metų profesinę patirtį kaupusi Italijoje, o šiandien itališką metodą garsinanti Lietuvoje.
„Italijoje moterys į figūros priežiūrą žiūri labai praktiškai. Jos nori rezultatų, tačiau netiki pasakomis, kad norimos kūno formos suformuojamos tik ilgomis, alinančiomis treniruotėmis. Priešingai! Italės atsargiai žiūri į didelio fizinio aktyvumo reikalaujančius užsiėmimus sporto klubuose, nes nenori įgauti neestetiško raumenų pertekliaus“, – pasakoja Vilniaus figūros priežiūros salono Figurella vadovė.
Aukštasis figūros išsilavinimas
Ne paslaptis, kad tie patys nuogąstavimai nuo intensyvių aerobikos treniruočių ar užsiėmimų su treniruokliais atbaido ir dažną lietuvaitę. Tad kokias fizinių kančių alternatyvas praktikuoja italės ir kodėl jos nėra tokios populiarios Lietuvoje?
„Tai figūros priežiūros išsilavinimo dalykas“, – tvirtina specialistė. Pasak jos, italės išmoko reikalauti profesionalumo ir užsiėmimų efektyvumo. Dauguma moterų net nesvarsto galimybės sportuoti be nuolatinės asmeninio trenerio ar terapeuto pagalbos, idant kiekvienas atliekamas judesys maksimaliai tarnautų tikslui. Jos reikalauja tikslios informacijos, per kiek laiko ir kokiomis pastangomis jos pasieks norimų rezultatų. Ir tik tegul kas pabando švaistytis nerealiais pažadais!.. Taip pat italės mėgsta pabrėžti, kad yra labai užimtos ir užsiėmimui gali skirti, pavyzdžiui, ne ilgiau kaip valandą, o kitą dieną neketina keliauti į darbą skaudančiomis kojomis.
Kuo daugiau sudegintų riebalų per kuo trumpesnį laiką
Taigi keliami reikalavimai yra patys aukščiausi, tačiau tokiose šalyse kaip Italija jie tenkinami pasitelkiant ne vien paprastus treniruoklius ar mankštas.
„Šiandien kuriamos ir tobulinamos natūralios technologijos, leidžiančios padidinti fizinių pratimų veiksmingumą ir užkirsti kelią raumenų skausmui kitą dieną po užsiėmimo. Kai kurios jų prieinamos ir Lietuvoje. Pavyzdžiui, mūsų salone moteris vidutinio fizinio aktyvumo pratimus atlieka specialiame žmogaus kūno temperatūros kupole, o tai paspartina riebalų deginimo procesą. Vis daugiau moterų pamilsta ir atkuriamąjį seansą ozono garų kapsulėje, kuris atgaivina odą ir užkerta kelią raumenų skausmui“, – itališkas technologijas aptaria salono Figurella vadovė.
Kurios gražesnės: italės ar lietuvės?
Kita vertus, technologijos visko už moterį nepadarys. Senos tiesos apie sveikos mitybos ir judraus gyvenimo naudą moters kūnui yra nemirtingos. Šia prasme Italija yra apdovanota ne tik pačia turtingiausia ir maistingiausia pasaulio virtuve, bet ir senoviniu daugumos miestų suplanavimu, dėl ko žmonės paprasčiausiai privalo vaikščioti daugiau negu vaikšto daugelyje kitų šalių, ar bent jau taip skamba viena iš italių lieknumą aiškinančių teorijų.
Žinoma, mes turime savų teorijų, kodėl lietuvės, o ne italės yra gražiausios Europos moterys. Su tuo nesiginčija ir A. Stonytė: „Be abejonės, ir net bijau pagalvoti, su kokia konkurencija susidurs Lietuvos vyrai, kai lietuvės išnaudos visą savo potencialą ir išmoks kaip italės rūpinis savo figūromis.“