Filme apie traukinio apiplėšimą nusifilmavę Saulius ir Paulius: „Sunkiausia buvo nesikeikti“

 Marius Repšys ir Giedrius Savickas, / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Marius Repšys ir Giedrius Savickas, / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2015-02-03 12:19
AA

Romantinė meilės nuotykių komedija. Taip filmą „Traukinio apiplėšimas, kurį įvykdė Saulius ir Paulius“ apibūdina režisieriai Simonas Aškelavičius ir Ričardas Marcinkus. 98 minutes trunkanti istorija apie draugystę, meilę ir surežisuotą vagystę įtraukia žiūrovą į smagų veiksmo sūkurį.

Kino ekranus juosta pasieks jau vasario 6-ąją, tačiau likus kelioms dienoms iki premjeros filmo kūrybinė grupė antradienio popietę surengė išankstinę peržiūrą, o po jos – spaudos konferenciją, kurioje papasakojo apie įdomiausias filmo sukūrimo detales.

Vesterno ir gruziniškų elementų kupinoje komedijoje pagrindinius vaidmenis atlikę Saulius (akt. Giedrius Savickas) ir Paulius (akt. Marius Repšys) džiaugėsi nusifilmavę nuotaikingoje juostoje. Pasak aktorių, jiems skirti personažai buvo dėkingi ir vaidinti per daug nereikėjo. „Buvome savimi“, – juokėsi G.Savickas ir M.Repšys.

Filmo „Traukinio apiplėšimas, kurį įvykdė Saulius ir Paulius“ spaudos konferencija (30 nuotr.)
+24

TAIP PAT SKAITYKITE: Giedrius Savickas ir Marius Repšys prisipažino: plėšė ne tik kine, bet ir vaikystėje

Giedriui teko įkūnyti jausmingą, meilę labiau nei turtus vertinantį romantiką. Filme jis – nuo pirmos klasės įsimylėjęs už vyresnio turtingo gruzino ištekančią Justę (akt. Rita Žliobaitė), kuriai visą gyvenimą iki pat vestuvių dienos rašo meilės laiškus. Paklaustas, ar tai daro ir gyvenime, G.Savickas šyptelėjo sakydamas: „Tikrai taip, dar rašau. Ten buvo filmuojami mano tikri laiškai. Ir lipdukai mano.“

Filmo spaudos konferencijos akimirka / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Nors filme vartojama šnekamoji kalba, tai vienas iš retų atvejų, kai lietuviškame kine kalbama beveik be keiksmažodžių. „Mes nei vienas gyvenime nesikeikiame, norėjome, kad kalba būtų natūrali“, – sakė filmo aktoriai, tačiau į klausimą, kas buvo sunkiausia filmuojantis, vis dėlto ilgai negalvoję linksmai atsakė – „turbūt nesusikeikti“.

Komedijoje vaidina gausus būrys Lietuvos aktorių, be minėtų G.Savicko ir M.Repšio, čia galima išvysti Leonardą Pobedonoscevą, Ramūną Cicėną, Rimantę Valiukaitę, Evaldą Jarą, Rolandą Dovydaitį, Eglė Gabrėnaitę, Arvydą Dapšį, Šoreną Džaniašvili, Balį Latėną bei daugelį kitų.

Rūpestingą Sauliaus močiutę (filme – babą) įkūnija Bernadeta Lukošiūtė, daugeliui geriau žinoma kaip teta Beta. Ji pristatoma iš skirtingų pusių – kaip geraširdė švelni senolė, tačiau kartu – kovinga, dėl savo anūko galinti į rankas paimti ir šaltąjį ginklą. „Norėjome, kad filmo pabaigoje ji iššautų. Mums jos balsas likęs iš vaikystės, kelia malonius prisiminimus. Beatos šūvis – netikėtas“,  – spaudos konferencijoje kalbėjo S.Aškelavičius.

Filmo spaudos konferencijos akimirka / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Kone visas filmo „Traukinio apiplėšimas, kurį įvykdė Saulius ir Paulius“ veiksmas vyksta Anykščiuose. Ši vietovė taip pat buvo pasirinkta neatsitiktinai – sukūrę scenarijų juostos režisieriai neįsivaizdavo geresnės vietos, kurioje galima filmuoti „siauruką“. Be to, kai kuriems kadrams reikėjo ir Puntuko akmens, ir jaukaus miesto, didelių žalių plotų.

Filmuoti juosta pradėta dar 2013 metų rudenį, tačiau dėl kai kurių kadrų teko laukti ir pavasario, ir vasaros. Režisieriai sako neretai sulaukiantys klausimo, kodėl statyti filmą reikėjo dviese. Suprask, ką, vienam nepavyksta? Tačiau tiek R.Marcinkus, tiek S.Aškelavičius tokį savo sprendimą laiko sėkmingu. Neva dviejų žmonių idėjos padeda pasiekti geresnių rezultatų.

„Simonas norėjo kurti komediją, o aš – nuotykių filmą, todėl drauge nusprendėme, kad kartu susiėję galime padaryti šį tą įdomaus. Įdomiau. Tikimės, kad mums pavyko“, – sakė R.Marcinkus.

Tokį pavadinimą filmui režisieriai sugalvojo daug nesvarstydami. „Vardai rimuojasi, lengva atsiminti. Tačiau nepaisant to, norėjome, kad personažai būtų labai skirtingi: Paulius toks vyriškas, o Saulius – lyriškesnis. Kaip ir žiūrovai – juk jie irgi skirtingi“, – pasakojo S. Aškelavičius.

Nors filmas kino teatruose bus pradedamas rodyti tik nuo penktadienio, režisieriai jau sulaukia klausimo apie galimą filmo pratęsimą. Jei „Traukinio apiplėšimas, kurį įvykdė Saulius ir Paulius“ sulauks sėkmės, jie neatmeta galimybės imtis kurti ir antrąją dalį. „Į užsienio rinką veržtis neketiname, gal aplankysime Karlovi Vari festivalį. Tačiau jį kūrėme Lietuvos rinkai. Būtų sunku išversti kai kuriuos lietuviškus „bajerius“,  – svarstė režisieriai.

Kadrai iš komedijos „Traukinio apiplėšimas, kurį įvykdė Saulius ir Paulius“ (14 nuotr.)
+8

Oficiali „Traukinio apiplėšimas, kurį įvykdė Saulius ir Paulius“ premjera – vasario 6 dieną.

Daugiau su filmu susijusių straipsnių rasite ČIA.