Filmo „Tu mano deimantas“ kūrėjus pasiekė nemaloni žinia: trileris nelegaliai plinta Rusijoje

Kadras iš filmo „Tu mano deimantas“ / Nuotrauka iš filmavimo
Kadras iš filmo „Tu mano deimantas“ / Nuotrauka iš filmavimo
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2023-05-18 16:10
AA

Lietuviška kino prodiuserių kompanija „Maobori production“ žiemą išleido debiutinį filmą, kuris įvertintas kontroversiškai. Kriminalinis trileris susilaukė komentarų bangos tiek iš paprastų žiūrovų, tiek kino pasaulio profesionalų.

Prodiuserė Eglė Adomavičiūtė džiaugiasi, kad filmo „Tu mano deimantas“ komanda su pagrindine aktore Ugne Zavistauskaite buvo pakviesti į Sidabrinių gervių nominantų paskelbimo vakarą. Ugnė, atlikusi pagrindinį vaidmenį, pretenduoja tapti geriausia aktore.

Kūrėjai suprato, kad norėdami įsilieti į kino rinką turi kuo nors išsiskirti, ir jiems tikrai pavyko, tačiau nemaloniai nustebo neseniai sužinoję, jog filmas yra pavogtas, įgarsintas rusiškai ir sparčiai plinta teroristinėje šalyje.

„Tai, kad filmas buvo pavogtas ir nelegaliai įkeltas į lietuviškus filmų peržiūrų ir parsisiuntimo tinklalapius, tikrai nenustebino, beveik su visais lietuviškais filmais taip atsitinka. Šiuo metu vyksta tyrimas ir bandoma surasti įstatymą pažeidusius asmenis. Bet to, kad filmas bus įgarsintas rusiškai ir iškart pateks į rusišką rinką, negalėjome tikėtis. Negana to aptikome tinklalapį, kuris siūlo įsigyti DVD diskus, o tam tikruose rusijos miestuose ir keliose kitose rusiškai kalbančiose šalyse yra pardavinėjami bilietai į nelegalius kino seansus. Aptikome, kad filmas nelegaliai platinimas ir Azerbaidžane bei Ukrainoje.

Kai kuriuose tinklalapiuose pažymėta, kad filmas nufilmuotas JAV, galbūt norint pritraukti daugiau žiūrovų. Komentaruose diskutuojama apie patį filmą, klausiama kada bus antra dalis. Kaip bebūtų gaila ir apmaudu dėl tokios situacijos, bet naivu tikėtis, kad tokioje šalyje kaip rusija apskritai galima surasti teisingumą, todėl esame bejėgiai kaip nors sukontriuoti tai“, – pasakoja prodiuserė Eglė.