Fotografas R.Mishka įamžino amerikietišką grožį: išskirtinėmis nuotraukomis žavėjosi ir garsūs svečiai

Robert Mishkos paroda „American Beauty“ / Organizatorių nuotr.
Robert Mishkos paroda „American Beauty“ / Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2024-05-07 11:32
AA

Sostinėje debiutavo meną ir muziką vienijantis renginys „The Spotlight“. Vakaro svečiai turėjo galimybę pirmieji išvysti fotografo Robert Mishkos parodą „American Beauty“. Taip pat laukė gyvos muzikos pasirodymai, kuriuos vėliau pakeitė elektroninės muzikos ritmai.

Išskirtinėje erdvėje „Aludariai Story Cellar“ vykęs renginys tapo kokybiško vakaro pavyzdžiu. Svečius pasitiko fortepijonu grojęs Dovydas Kiauka. Vėliau prie jo prisijungė atlikėja Marija Grabštaitė, savo balsu sukūrusi jaukią atmosferą. Veiksmui persikėlus į didžiąją salę, žodį tarė renginio sumanytojai – fotografas R.Mishka ir meno kolekcininkas Darius Lebedzinskas.

„Daug keliauju po pasaulį, kur aplankau įvairių parodų. Viešėdamas Niujorke užsukau į parodą, kurioje menas susijungė su muzika. Pamaniau, kad tokio koncepto renginys galėtų būti surengtas ir Lietuvoje. Taip gimė projekto „The Spotlight“ idėja. Norime sustiprinti meno renginius muzika, šokiu, teatralizuotais performansais tam, kad svečiams liktų neišdildomas įspūdis. Vyksta daug meno parodų ir jų atidarymo scenarijus dažnai būna gana vienodas, šiek tiek pabodęs. Norisi permainų ir viską padaryti kur kas įdomiau bei linksmiau“, – teigė D.Lebedzinskas.

Robert Mishkos paroda „American Beauty“ / Organizatorių nuotr.

Vakaro ašimi tapo žinomo Lietuvos fotografo R.Mishkos paroda, kurioje įamžintas amerikietiškas grožis. Kadrai buvo eksponuojami specialiai pagamintose šviesdėžėse. Tokiam sumanymui menininką įkvėpė filmas „Arčiau“ (angl. „Closer“). „Esu labiau pratęs būti už kadro nei kadre, todėl vakaro metu jaučiausi šiek tiek neįprastai. Džiaugiuosi, kad pavyko įgyvendinti savo viziją. Tikiu 10 tūkst. valandų taisykle, kuri sako, kad ką nors nuosekliai darant tau pasiseks“, – kalbėjo fotografas.

Robert Mishkos paroda „American Beauty“ / Organizatorių nuotr.

„Grožis – žiūrinčiojo akyse“, – skelbė parodos šūkis. R.Mishka svečius nukėlė į amerikietišką gyvenimą, kuriame netrūko įdegusių kūnų, saulės, jūros ir palmių. 2019 m. fotografas atvyko į Majamį ir ten surengė pirmą projekto fotosesiją. Per trejus metus R. Mishka aplankė 11 valstijų, kuriose suorganizavo daugiau nei 50 fotosesijų. Lietuvis nuotraukose įamžino skirtingų tautybių tuo metu Amerikoje buvusias ir garsiausioms pasaulio agentūroms priklausančias manekenes. Mados pasaulyje vertinamos gražuolės buvo taip sužavėtos R.Mishkos darbais, kad pozavo visiškai nemokamai! Parodoje eksponuojama 19 geriausių nuotraukų, kuriomis menininkas atsako į sau keliamą klausimą, kaip atrodo amerikietiškas grožis.

Robert Mishkos paroda „American Beauty“ / Organizatorių nuotr.

„Daugiausia pagyrų sulaukė pagrindinė, renginio reklamose naudota nuotrauka. Joje modelis pozuoja įbridusi į vandenį. Labai daug kam patiko kadras, kuriame įamžinta juodaodė manekenė, o už jos nugaros yra automobilis. Įdomu tai, kad automobilis kadre ne stovėjo, o pravažiavo ir man pavyko pagauti idealų kadrą. Visi darbai yra parduodami, džiaugiuosi, kad jau atsirado norinčių įsigyti vieną ar kitą nuotrauką“, – pasakojo R.Mishka.

Fotografuojant neišvengta ir nesusipratimų. Per pirmą fotosesiją R. Mishka gavo saulės smūgį. Kitą kartą kartu su modeliu tapo kriminalinio įvykio liudininkais, ne kartą susidūrė su fotosesijų vietų paieškų keblumais. „Didžiausi sunkumai buvo mano galvoje. Atrodė, kad koją kiša netobulos anglų kalbos žinios, iki galo savimi nepasitikėjau. Man pozavo aukšto lygio modeliai, tačiau mintyse vis sukosi mintis, kad nesugebėsiu gerai atlikti savo darbo... Pirmi metai pakeitė viską ir dirbti tapo kur kas lengviau. Ėmiau pats diktuoti sąlygas, užsikėliau kartelę, supratau, kad esu ne ką ne prastesnis nei kiti fotografai. Visas šis trejų metų etapas man davė labai daug. Sau įrodžiau, kad galiu“, – sėkmingu projektu džiaugėsi R.Mishka.

Robert Mishkos paroda „American Beauty“ / Organizatorių nuotr.

Vakaro netikėtumu tapo atlikėjo Anyanya Udongwo pasirodymas. Į sceną atlikti užvedančių šokio dainų grįžo ir M.Grabštaitė. Po gyvos muzikos laukė didžėjų Justy ir Bernio pasirodymai. „Džiaugiuosi suorganizuotu renginiu – nuo įgyvendinimo iki gausaus dalyvių skaičiaus. Norėjome suburti menui bei pramogų pasauliui prijaučiančius žmones po istorinės vietos stogu. Vieta ir renginio konceptas – kitoks, nei įprasta, apsilankiusieji tą iš karto pastebėjo. Svečiai gyrė subtilų vakaro skonį ir konceptualumą“, – kalbėjo vykdomasis renginio prodiuseris Darius Voronenko.

Palaikyti R.Mishkos atvyko jo bičiuliai, gerbėjai, kolegos bei meno mylėtojai. Parodoje apsilankė makiažo meistrė Karolina Taraškevič-Bethel, modelis Kotryna Kozlovaitė, TV laidų vedėja Gintarė Gurevičiūtė, politikė Ieva Kačinskaitė-Urbonienė, aktorė Akvilė Žirgulytė, modelis Simona Starkutė, menininkas Tadas Černiauskas, modelių agentūros savininkė Jurgita Kiguolė, fotografas Dainius Ščiuka, dizainerė Aušra Haglund su dukra Melani Pettersson, teisininkė Rasa Vaičekauskytė, vizažo meistrė Justina Gafaro su renginių organizatore Juste Matulevičiene, modelis Simonas Tuen Pham su sužadėtine Marija Poželaite, ryšių su visuomene specialistė Daiva Lialytė bei kiti svečiai.

Parodą „American Beauty“ galima apžiūrėti „Aludariai Story Cellar“ iki birželio 5 d., ketvirtadienį–šeštadienį, nuo 17 val. iki vidurnakčio.

Robert Mishkos paroda „American Beauty“ (24 nuotr.)
+18