Fotografo Ado Vasiliausko nuotraukose prakalbo Vilniaus gatvės 

Fotoprojektas „Atviravo pašnekovas“ / Ado Vasiliausko nuotr.
Fotoprojektas „Atviravo pašnekovas“ / Ado Vasiliausko nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2021-05-04 20:27
AA

Kūrybinis fotografas Adas Vasiliauskas, pernai plačiai nuskambėjęs su fotoprojektu „Karantino portretai“, neseniai sukūrė naują – „Atviravo pašnekovas“. Didelių užrašų ir drono pagalba Adas iliustruoja įvairias Vilniaus gatves, kurdamas išgalvotus faktus – kas jose vyksta arba kokie gyventojai ten gyvena.

„Fotoprojektu siekiu parodyti, jog Vilniaus gatvės yra labai įdomios, o jų pavadinimai verti atskiro dėmesio. Tikėtina, daugeliui vaikštant mieste natūraliai yra kilę klausimų – kodėl ši gatvė taip vadinasi ir kas joje turėjo gyventi ar vykti, jog galiausiai ji buvo pavadinta šiuo vardu? Man tokie klausimai kyla nuolat, tad sugalvojau gatves prakalbinti ir priskirti joms pikantiškesnių statistinių faktų, kurie gal net ir galėtų būti tiesa“, – apie fotoprojektą pasakoja A.Vasiliauskas. 

Fotoprojektas „Atviravo pašnekovas“ yra apie Vilnių ir jo gyventojus, kurie yra labai skirtingi, kaip ir tos gatvės, kuriose jie gyvena.

Adas pats kūrė ir dažais užrašė šmaikščius užrašus, kiekvieną jų fotografavo būtent toje gatvėje. 

Fotoprojekto metu buvo sunaudota 252 metrai senų tapetų, visus užrašus dažais rašiau pats. Projektą sudaro iš viso 17 skirtingų nuotraukų iš skirtingų Vilniaus gatvių.

Fotografas svarsto ateityje prakalbinti ir kitus Lietuvos miestus.

Žvilgsnis į fotoprojektą:

Ado Vasiliausko fotoprojektas „Atviravo pašnekovas“ (9 nuotr.)
+3