„G&G Sindikatas“ – apie tai, iš ko gimė ironiškos ir mąslios naujo albumo dainos

„G&G Sindikatas“ / Monikos Penkutės nuotr.
„G&G Sindikatas“ / Monikos Penkutės nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2022-11-16 12:45
AA

Lapkričio 26 dieną Vilniaus „Kablyje“ reperiai „G&G Sindikatas“ pristatys naujausią albumą „Duona Kasdieninė / Skeletai Spintoje“. Šiandien jie kalba apie kūrybinę atmosferą, – kaip gimė dainos, kuriose galima rasti visą paletę jausmų: juoko, liūdesio, pykčio, agresijos ar susikaupimo.

„Man atrodo, kad šis albumas – netgi pakankamai šviesus, vertinant laikmetį, kai jis buvo įrašytas, emocijas ir būsenas“, – svarsto Kastytis Sarnickas-Kastetas.

„Tai rašėme Covid laikotarpiu, todėl nuotaikos buvo labai įvairios – nuo depresinių iki viltingų. Noriu padėkoti Lietuvos kultūros tarybai, kuri skyrė kūrybinę stipendiją, kad nevykstant koncertinei veiklai vis vien galėtum gyventi muzikos kūryboje. Man tai buvo pilnas iššūkių albumas, dėl savo neįprastų pandeminių darbo sąlygų. Be to, gimė dukrytė, keitėsi asmeninio gyvenimo sąlygos. Visa tai susipynė, koreliavo su albumo kūryba“, – pasakoja Donatas Juršėnas-Donciavas.

G&G Sindikatas Joana Suslavičiūtė 2 / Joanos Suslavičiūtės nuotr.

Jis visada stengiasi praturtinti aranžuotes gyvais instrumentais. Šio albumo įrašuose taip pat talkino daug puikių muzikantų: Giedrius Nakas, Mindaugas Vadoklis, Tadas Žukauskas, Faustas Venckus ir kiti.

„Mes per savo karjerą esame įrašę begalę vienokių ar kitokių hitų, bet man labai smagu, kad vis dar sukuriame kūrinių, kurie mūsų koncertinėje programoje užima ne paskutinę vietą. Manau, tai geras ženklas, kad esame dar gyvi, aktualūs, – kalba Kastetas. – Didžioji mūsų gyvų pasirodymų programos dalis susideda iš dainų, kurios išleistos per paskutinius 4-5 metus. Nežinau, kiek daugiau negu 20 metų grojančių grupių gali tuo pasigirti. Tą patį galima pastebėti ir muzikos pasiklausymo platformose: nėra taip, kad mes įrašinėjame naujus albumus, kuriame naujas dainas, o žmonės mus prisimena tik dėl „Tomo“ ar „Vokiečių gatvės“. Tarp klausiomiausių grupės dainų yra visi lig šiol išleisti singlai iš naujausio albumo. Tai irgi džiugina.“

Devynios dainos, kurias „G&G Sindikatas“ sudėjo į albumą, skamba ir filosofiškai, ir ironiškai, niekur nedingsta Vilniaus reperiams būdingas humoro jausmas. Štai kūrinyje „Scenario“ Kastetas neva skambina grupės draugui ir pasakoja idėją, kaip turėtų atrodyti jų vaizdo klipas, kurį kultinis režisierius Emilis Vėlyvis turėtų nufilmuoti pagal geriausias 90-ųjų tradicijas: automobiliai, ginklai, visa kita.

„Labai norėčiau pameluoti, kad skambutis buvo tikras, tik bėda, kad aš labai nemėgstu kalbėti telefonu. Ir turbūt niekada nesiūlyčiau draugams nufilmuoti klipo su ginklais prie mašinų, – šypteli Kastetas. – Ten – ironiška albumo dalis, gal netgi autoironiška. Mes – vyresnioji karta – paviršutiniškai stebėdami šiuolaikines tendencijas, dažnai matome tik ledkalnio viršūnes, blogiausius šiuolaikinio repo pavyzdžius. Lygiai taip pat atsigręžus atgal galima pasišaipyti iš to, kas buvo mūsų laikais, tikro gangsta reperio įvaizdžio. Jei nuoširdžiai, man visiškai vienodai, koks tas šiuolaikinis repas ir apie ką. Aš neturiu nieko prieš jį, tiesiog mes visi žaidžiame skirtingose lygose. Tai – lyg ginčytis, kas geresnis sportininkas – Luka Modričius ar Luka Dončičius.“

„G&G Sindikatas“ koncertas Kaune / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Iš autoironiškos albumo dalies – ir daina „Aroganto“, kuri gali pelnyti „G&G Sindikatui“ Lietuvos muzikos apdovanojimų M.A.M.A organizatorių kvietimą pasirodyti ceremonijos muzikinėje dalyje. Ar toks kūrinys kaip tik uždarys duris į iškilmes?

„Į šitą klausimą turiu atsakyti kažką arogantiškai, – per interviu akivaizdžiai gerai laiką leidžia Kastetas. – Bet jei rimtai, rašydamas tekstą net negalvojau apie grojimą M.A.M.A apdovanojimuose, nes net neįsivaizdavau, ar jie vyks ir kada. Kūrinys buvo kuriamas per patį karantino įkarštį, gal jis todėl ir gimė toks – iš nostalgijos, apie „šlovės“ pliusus ir minusus, kaip mus – „scenos žvaigždes“ – mato žmonės iš šono, ir kaip mes matome patys save. Man labai patinka tas tekstas, kurį parašiau, norėčiau kada vėl parašyti taip gerai.“

„Man patinka Kasteto gabalai, – sako Artūras Matkevičius-DJ Mamania. – „Aroganto“, „Scenario“ – šiuo metu jie man rezonuoja. „Scenario“ dabar yra mano klausomiausias – jį stengiuosi užleisti dažniau. Taip pat neabejoju, kad kūrinys „Ramybė“, kuris yra paskutinis albume, įsitvirtins koncertinėje programoje, jis yra visiškai svariškas.“

Gabrieliaus Liaudansko-Svaro parašyta „Ramybė“ išties yra bene rimčiausias albumo kūrinys. „Aš manau, kad kiekvienas žmogus nori būti laimingas. O svarbiausias tai sąlygojantis jausmas yra ramybė. Būtent ji yra laimės pamatas“, – sako Svaras.

Ar savo draugams, kovojantiems Ukrainoje, jis taip pat linki ramybės? „Ne, jiems linkiu kuo greičiau ir kuo daugiau orkų pasiųsti į kobzono koncertą, – šypteli Svaras. – Ramybė ten ateis dar negreit.“

„G&G Sindikato“ koncerte „Kablyje“ bus atlikti visi 9 naujausio albumo kūriniai, tarp jų – jau gerai žinomi: Berlyne įrašyti „Demonay“, linksmasis „Randewu“, meilės Vilniui kupinas „Miestas“, kartu su sena kamera nufilmuotu vaizdo klipu pasirodęs „Nenormalei“. Koncerto bilietus platina bilietai.lt

G&G Sindikatas – Duona Kasdieninė / Skeletai Spintoje“: