„G&G Sindikatas“ rudenį baigs išskirtiniu albumo pristatymo koncertu: „Ruošiame staigmenų“

„G&G Sindikatas“ / Joanos Suslavičiūtės nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
AA

Vilniaus reperiai „G&G Sindikatas“ lapkričio 26 d. „Kablyje“ rengia ypatingą koncertą – čia bus pristatytas jų naujausias albumas „Duona Kasdieninė / Skeletai Spintoje“.

„Tai visų pirma bus naujų kūrinių pristatymo koncertas, skirtas žmonėms, kurie nori tai išgirsti pirmieji. Tokie koncertai visada būna išskirtiniai: jaukiausi ir labiausiai jaudinantys mus – kūrėjus ir atlikėjus. Niekada nežinai, kaip publika reaguos į naujas dainas, bet darome viską, kad tai būtų mūsų visų šventė. Jau dabar ruošiame daug siurprizų, ne tik muzikinių, bet ir vizualinių“, – sako Donatas Juršėnas-Donciavas.

Kastytis Sarnickas-Kastetas pridūrė, kad mano, jog renginys bus labai geras ir įsimintinas.

„G&G Sindikatas“ koncertas Kaune / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

„Šį bei tą jau esame suplanavę. Greta pačių geriausių dainų gyvai sugrosime visą naująjį albumą. Gaila, salė nėra guminė ir šį koncertą pamatys, veikiausiai, tik dalis norinčių“, – sako K.Sarnickas-Kastetas.

Pastarąjį kartą „Kablyje“ „G&G Sindikatas“ grojo 2019 metais.

„Tai buvo albumo „Tavo sielos vagiz“ 20-mečio koncertas, – „sold out“ renginį prisimena Artūras Matkevičius-DJ Mamania.

„G&G Sindikatas“ koncertas Kaune / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Pasak atlikėjo, smagu vėl sugrįžti į tą vietą, kuri tiek daug reiškia.

„Ji turi tam tikrą aurą. Yra kelios vietos Lietuvoje, kuriose faina groti, „Kablys“ – viena tokių“, – teigia A.Matkevičius-DJ Mamania.

Kastetas sako, kad „Kablyje“ sukdavosi nuo tada, kai tik ant jo fasado prikabino garsųjį simbolį.

„Antrajame aukšte atsidarė muzikinis klubas ir ten maldavosi didžioji dauguma Vilniaus neformalų: grodavo įvairiausios pankroko, alternatyvios muzikos grupės, o kartu su jomis – ir aš“, – pasakoja Kastetas.

Tuo metu, būdamas panku, jis negalvojo, kad būtent „Kablyje“ pirmą kartą lips ant scenos kaip repo grupės narys.

„Bet taip jau nutiko, kad pirmosiomis 2000-ųjų dienomis ten vyko kažkoks repo festivalis ir Svaras mane ir DJ Mamanią pasikvietė kartu surepuoti keletą dainų iš debiutinio „G&G Sindikato“ albumo „Tavo sielos vagiz“. Jį jau buvome išleidę, tik tarpusavyje dar neaptarę, kad jau tapome grupe, kuri koncertuos ir įrašinės dainas kartu, – linksmai prisimena Kastetas.

Pasak jo, tai buvo labai įdomi patirtis.

„Nežinojau, kaip reikia „reperiškai“ laikyti mikrofoną, neturėjau apsmukusių kelnių. Bet, galima sakyti, kad būtent ten ir gimė legenda apie ne visai tikrą reperį Kastetą“, – teigia Kastetas.

Praėjus daugiau nei 20 metų, „G&G Sindikatas“ šioje erdvėje pristatys 9-ių dainų albumą „Duona Kasdieninė / Skeletai Spintoje“.

Albumo viršelyje visi šie keturi žodžiai nugula ant grupės narių akių. Viršelio nugarėlėje – 9 moterų nuotraukų koliažas, jų akis dengia dainų pavadinimai, visi iš vieno žodžio.

Paramos koncertas „Vienybės jėga“ / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

„Tai – dalis koncepcijos, kuri tęsiasi 2,5 metų: prieš pandemiją buvome Berlyne, ten įrašėme ir išleidome gabalą „Demonay“. Jo vizualizacijoje buvo veidas su juoda juosta ant akių ir dainos pavadinimu. Tai ir davė startą, – pasakoja DJ Mamania.

Atlikėjo teigimu, trys pastarieji singlai taip pat buvo išleisti su vizualizacijomis, kuriose – pažįstami ir nepažįstami žmonės uždengtomis akimis ir kūrinių pavadinimais ant jų.

„Dabar, tęsiant koncepciją, buvo nuspręsta, kad ant viršelio atsirasime mes“, – sako DJ Mamania.

DJ Mamania teigia, kad pirminis albumo pavadinimas buvo tiesiog „Skeletai spintoje“.

„Toks terminas Lietuvoje nėra plačiai naudojamas, bet tie, kurie skaito knygas, „išriša“ labai greitai. Kiekvienas žmogus turi skeletą spintoje – tam tikrų paslapčių ir dalykų, kurių nenori rodyti viešai. Mes, po tiek metų muzikavimo, savo kūryboje vis dar turime tam tikrų skeletų, kuriuos galime ištraukti ir parodyti, nes muzika ne visada yra pozityvi: mes dalinamės ir džiaugsmu, ir skausmu“, – sako jis.

„G&G Sindikatas“ koncertas Kaune / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

DJ Mamania buvo tas, kuris pasiūlė praplėsti albumo pavadinimą žodžiais „Duona kasdieninė“.

„Visi žino šią maldą. Pavasarį ji man surezonavo asmeniškai, kai išgyvenau netektį. Prisiminiau tuos žodžius, pasiūliau grupei. Bet juose yra ir kitas svarbus dalykas: žmonės, kurie klausosi „G&G Sindikato“ ir kai linksma, ir kai liūdna, ir kai reikia inspiracijos – jie gyvena mūsų muzika, kuri visa tai turi. Tai tampa jų kasdiene duona, kurią valgo per mūsų muziką. Ir atvirkščiai – mes su grupe gyvename iš muzikos – ji yra mūsų duona kasdieninė, kuriai užsidirbame leisdami albumus ir koncertuodami žmonėms“, – kalba DJ Mamania.

„G&G Sindikato“ albumo „Duona Kasdieninė / Skeletai Spintoje“ pristatymo koncertas Vilniaus kultūros erdvėje „Kablys“ įvyks lapkričio 26 d. Bilietus platina Bilietai.lt

G&G Sindikatas – Nenormalei feat. Broo:

Skaitykite daugiau