G.Mockeliūnaitė – apie darbą su Holivudo aktoriais ir vaidmenį naujame kriminaliniame seriale

Giedrė Mockeliūnaitė / Dainiaus Ščiukos, Gedimino Gražio ir TV6 nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
AA

Antradienį televizijos žiūrovams pristatytas neįtikėtinos brolių istorijos įkvėptas ir nenuspėjamais siužeto vingiais prisotintas kriminalinis serialas „Netobuli genai“. Čia vaidmenį sukūrė ir žavioji aktorė Giedrė Mockeliūnaitė, kurios karjera driekiasi nuo Lietuvos iki Niujorko ar net Los Andželo. Ir nors JAV aktorė sako besijaučianti itin sava, ji neslepia – vaidinti sava kalba širdžiai visuomet yra mieliausia.

Kiekviename vaidmenyje randa dalelę savęs

Įtampą šioje istorijoje dar labiau kurstys ir Greta – stipri mergina, ieškanti saugumo ir meilės. Būtent jos vaidmenį seriale sukūrė G.Mockeliūnaitė.

„Užaugusi vaikų namuose, Greta tikrai žino, ką reiškia pakovoti už save ir savo vietą po saule. Augusi kartu su dviem artimiausiais draugais, ji įsivelia į meilės bei kriminalines dramas. O kaip jai seksis, pamatysime“, – intriguoja žiūrovus aktorė.

Giedrė Mockeliūnaitė / TV6 nuotr.
Giedrė Mockeliūnaitė / TV6 nuotr.

G.Mockeliūnaitė neslepia – tikriausiai kiekviename vaidmenyje galėtų rasti ir dalelę savęs. Gretos vaidmuo – ne išimtis. „Visada ieškau panašumų ir skirtumų. Suprasti ir pateisinti personažo motyvus ar veiksmus, „perleidžiant“ juos per savo „sistemą“, patirtis, suvokimus ir vertybes, yra lengviau. Su Greta turime ir panašumų – aš taip pat labai anksti tapau savarankiška ir jaučiau didelę atsakomybę už save ir savo mylimus žmones“, – pasakoja aktorė.

Net 5 metus praleidusi JAV, iš kurių keturis gyveno Niujorke, o vienerius – Los Andžele, Giedrė čia siekė perprasti visas aktorystės paslaptis. O vos grįžusi į Lietuvą, kibo į darbus. „Vaidinti sava kalba visada yra didelis džiaugsmas, nes tai – mano širdies kalba. Tikiu, kad lietuviškai man save išreikšti yra lengviausia. Natūralu ir organiška“, – sako Giedrė.

Giedrė Mockeliūnaitė, pasipuošusi Juozo Statkevičiaus kūryba, tiesiog traukė aplinkinių žvilgsnius / Audriaus Solomino nuotr.

Pirmasis G.Mockeliūnaitės vaidmuo, po grįžimo į gimtąją šalį, buvo Raimundo Banionio filme „Purpurinis rūkas“ – to paties režisieriaus, kuris dirbo ir su serialu „Netobuli genai“. Tad patirtį, dirbant su serialu, ji vertina taip pat teigiamai.

„Mane, visų pirma, sudomino komanda – režisierius Raimundas Banionis, kurį labai gerbiu ir myliu, bei nuostabi aktorių komanda. Didelis džiaugsmas dirbti kartu su Aleku Kazanavičiumi, Martynu Nedzinsku bei kitais puikiais Lietuvos aktoriais, kurių darbais aš žaviuosi. Įdomu dirbti, kai scenarijus ir pati idėja yra įdomūs, aktualūs, o komanda – darbšti, atsakinga, pagarbi vienas kitam bei kūrybinga“, – sako Giedrė.

Amerika myli tol, kol esi darbštus

Būtent tai – pagarbą, kūrybingumą ir darbštumą – aktorė labiausiai vertino ir tuo metu, kai gyvenimą kūrė JAV: „Šis etapas man davė daug žinių, brandos, stiprybės, taip pat praplėtė mano pasaulėžiūrą bei pažįstamų, draugų ratą. Pastaruosius tris mėnesius taip pat praleidau Amerikoje, šiuose miestuose. Nepaprastai įdomu ir vėl „įkristi“ į visai kitokį gyvenimo ritmą, sutikti senus bičiulius, pažinti naujus ir kokybiškai tobulėti profesine prasme. Amerikoje, išties, žmonės vadovaujasi nuolatinio darbo, veiklos, stiprios energijos atpažinimo bei rimtos darbo etikos taisyklėmis.“

G.Mockeliūnaitė įsitikinusi, kad daugelis jaunų aktorių svajoja ne apie patį Holivudą, o apie galimybę dirbti su talentingomis komandomis, įdomia kūrybine medžiaga bei iš to dar ir truputį uždirbti.

Giedrė Mockeliūnaitė Kanuose / Audriaus Solomino nuotr.

„Holivudas – didelė filmų industrijos mašina, kurioje yra visko – nuo... iki. Tiek gero, tiek blogo. Ten, kaip ir visur, reikia daug darbo, daug talento ir daug sėkmės. Na, ir stiprios asmenybės, nes tenka atlaikyti daug įtampos ir atsakomybių“, – savo išgyvenimais dalijasi aktorė.

Didelės pastangos davė vaisių – ir pati Giedrė yra vaidinusių šalia garsiausių Holivudo veidų. Kaip pasakoja aktorė, visi jie – profesionalūs, darbštūs, o jų darbo etika ir pagarba komandai visiems turėtų būti siekiamybe.

„Ameriką labai myliu. Keista, bet ten jaučiuosi sava. Gal dėl to, kad tai – imigrantų šalis ir visi priimami kaip lygūs. Kol esi darbštus, stiprus ir entuziastingas, Amerika tave myli. Aš pati energijos turiu apstu. Bet kaip gyvenimas dėliosis, bus matyti – galbūt ir vėl atrasiu save kitoje Atlanto pusėje. Svarbiausia man yra būti ten, kur jaučiu prasmingą kūrybinę savirealizaciją“, – sako Giedrė.

Serialas „Netobuli genai“ pasakoją istoriją apie vieną garsiausių XXI a. deimantų vagysčių ir čia įsipainiojusius du brolius.

„Netobuli genai“ – pirmadieniais-ketvirtadieniais, 21 val. per TV6.

Serialo anonsas:

Skaitykite daugiau