G.Žickytės filmo „Šuolis“ premjeroje – būrys kviestinių svečių: atvyko ir R.Šimašius su žmona Gilma

Filmo „Šuolis“ raudonojo kilimo premjera / Pauliaus Peleckio nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Rugsėjo 13-ąją pristatytas ilgai Lietuvos žiūrovų lauktas režisierės Giedrės Žickytės dokumentinis filmas „Šuolis“. Į filmo premjerą susirinko būrys garbių svečių.

Raudonuoju kilimu į ilgai laukto filmo premjerą žengė kviestiniai svečiai: LR Prezidentas Gitanas Nausėda, pirmasis atkurtos Nepriklausomos Lietuvos valstybės vadovas, profesorius Vytautas Landsbergis, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, užsienio šalių ambasadoriai, būrys žinomų žmonių ir režisierės bendražygiai.

Tarp kviestinių svečių – ir pirmąkart viešumoje po vestuvių kartu su žmona Gilma pasirodęs Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius. 

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius su žmona Gilma Teodora Gylyte / Pauliaus Peleckio nuotr.

Filmas „Šuolis“ – per pastaruosius metus daugiausia tarptautinių kino festivalių aplankęs ir apdovanojimų sulaukęs lietuviškas kino filmas, užsienio žiūrovų buvo gausiai lankomas ir be galo palankiai įvertintas.  

„Taip norėčiau po kelių savaičių pasakyti, kad Lietuvoje su „Šuoliu“ žmonės pagaliau sugrįžo į kino teatrus“, – sako filmo režisierė G.Žickytė, nacionalinės savo filmo premjeros laukusi visus metus.

Filmo „Šuolis“ mecenatas, verslininkas Žilvinas Mecelis su žmona Ekaterina Lebedeva / Pauliaus Peleckio nuotr.

Sukūrusi intriguojantį dokumentinį pasakojimą apie lietuvių jūreivį Simą Kudirką, kurio likimą sprendė net du JAV prezidentai – Richardas Nixonas ir Geraldas Fordas, po to, kai jis gūdžiais tarybiniais laikais išdrįso peršokti iš sovietinio laivo į JAV pakrančių apsaugos katerį ir paprašyti politinio prieglobsčio, režisierė G.Žickytė sako nepaprastai laukianti lietuvių žiūrovų reakcijos.

Kino prodiuseris Kęstutis Drazdauskas, Ateities visuomenės instituto direktorė Erika Godlevska, festivalio „Kino pavasaris“ įkūrėja Vida Ramaškienė, Lietuvos kino centro vadovas Laimonas Ubavičius / Pauliaus Peleckio nuotr.

„Filmas jau metus laiko keliauja po tarptautinius festivalius, tačiau prieš nacionalinę premjerą jaudinuosi taip, lyg tai vėl būtų pirmasis pristatymas.  Juo labiau, kad Simo, tapusio laisvės simboliu, istorija ir dramatiškas likimas – tai mūsų visų istorija. Tikiuosi, kad kiekvienas žiūrovas, atėjęs į filmą Lietuvos kino teatruose, išgyvens kartu su Simu viską, ką jam teko patirti. Kad jo laisvės troškimas ir beprotiškas žingsnis jos link – jauniems žiūrovams taps ne tik nuotykių kupina drama, bet atvers iki šiol nematytus mūsų šalies istorijos puslapius“, – sako filmo režisierė.

Vilija ir Algirdas Kaušpėdai su Giedre Žickyte (viduryje) /

Prieš penkerius metus pradėjusi kurti dokumentinį filmą „Šuolis“, G.Žickytė premjeros metu sakė, kad tą 2014-ųjų vasarą, karštą liepos dieną, pirmą kartą jai pasibeldus į Simo Kudirkos duris – susipažinti ir pasikalbėti, negalėjo net įsivaizduoti, kokia kelionė jų abiejų laukia.

„Tada negalėjau net pasvajoti, kad netrukus drauge skrisime į Ameriką, kad surasime tą patį laivą, į kurį Simas kaidaise dramatiškai peršoko,  kad keliausime neįtikėčiausiais istorijos pėdsakais, kad tiek jaudinsimės, verksime ir juoksimės...  Ir kad Simo istorija, nors ir nutikusi prieš 50 metų, bus tokia aktuali šiandien ir ras atgarsius įvairiausiuose pasaulio kampeliuose.“

Kino kritikai po filmo premjeros Europos, Azijos, Australijos ir Amerikos žemynuose rašė, kad tai neabejotinai vienas iš nepamirštamų šių metų dokumentinių filmų, kuriame įdomia, modernia kino kalba papasakota jaudinanti istorija aktuali ir šiandien, nes ji paliečia žmogaus laisvių pažeidimo temą.

Fotogalerija: 

Filmo „Šuolis“ raudonojo kilimo premjera (140 nuotr.)
+134
Skaitykite daugiau