Gaidelis nuo Borodiankos spintelės: V.Zelenskiui ir B.Johnsonui Kyjive – netikėta praeivės dovana

Borisas Johnsonas ir Volodymyras Zelenskis / „Scanpix“ nuotr.
Borisas Johnsonas ir Volodymyras Zelenskis / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-04-11 12:05
AA

Kyjivo gatvėmis žengę prezidentas Volodymyras Zelenskis ir Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas sulaukė netikėtos dovanos, simbolizuojančios nepalaužiamą ukrainiečių tvirtybę.

Šeštadienį, kai V.Zelenskis ir B.Johnsonas, apsupti ginkluotų kareivių, vaikščiojo bauginančiai tuščiomis Ukrainos sostinės gatvėmis, prie Didžiosios Britanijos ir Ukrainos lyderių priėjo moteris ir įteikė jiems du keraminius gaidžio formos ąsočius.

„Aš iš Londono“, – netikėtai priėjusiai moteriai pasakė B.Johnsonas.

„Žinau, aš iš Charkivo“, – su šypsena atsakė praeivė ir šalių lyderiams įteikė keramikinius ąsočius.

Borisas Johnsonas ir Volodymyras Zelenskis / „Scanpix“ nuotr.

Teigiama, kad du keramikinius ąsočius praeivė žadėjo išsiųsti kaip padėkos dovaną savo draugams Lenkijoje, tačiau netikėtai gatvėje pamatė V.Zelenskį ir B.Johnsoną.

Ši dovana – simboliška. Dar praėjusią savaitę keramikinis gaidelis buvo užfiksuotas rusų karių nuniokotoje Borodiankoje. Bombardavimą atlaikęs keramikos dirbinys tapo ukrainiečių tvirtybės simboliu – griuvėsiais likusiame pastate nepaliesta stovėjo tik virtuvės spintelė ir ant šios buvęs gaidelis.

Į netikėtą praeivės dovaną jautriai sureagavo abu šalių lyderiai.  

Keraminį gaidelį pirmasis sukūrė garsus ukrainiečių menininkas ir skulptorius Prokopas Bidasiukas, dirbęs majolikos gamykloje ir sukūręs daugybę indų, vazų, žaislų ir kitų keramikos gaminių.

P.Bidasiuko, gimusio 1895 metais, darbai buvo eksponuojami ir Nacionaliniame liaudies taikomosios dailės muziejuje.

Pasirodžius nuotraukoms, kuriose užfiksuotas Borodiankos bombardavimą išgyvenęs vienas iš P.Bidasiuko keraminių gaidžių, šis tapo ukrainiečių tvirtybę atspindinčiu simboliu, sparčiai plintančiu internete.

Keramikinis gaidelis Borodiankoje / „Instagram“ nuotr.

Primename, kad Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas B.Johnsonas šeštadienį į Kyjivą buvo atvykęs neplanuotai. Čia B.Johnsonas susitiko su Ukrainos prezidentu V.Zelenskiu, kad susitartų dėl tolimesnės finansinės ir karinės pagalbos nuo Rusijos agresijos kenčiančiai šaliai.

B.Johnsonas į Kyjivą atvyko praėjus dienai po to, kai paskelbė apie 100 mln. svarų sterlingų siekiančią Jungtinės Karalystės pagalbą Ukrainos pajėgoms.

B.Johnsonas pažymėjo, kad jam buvo „privilegija“ asmeniškai susitikti su V.Zelenskiu vizito metu.