Gediminas Žilinskas pirmąkart Kalėdas šventė su sūnumi Kosmosu: „Išlaukiau savo tėvystės“

Gediminas Žilinskas, Beatričė Brusokaitė ir jų sūnus Kosmosas / Asmeninio albumo nuotr.
Ugnė Martusevičiūtė
Šaltinis: Žmonės
AA

Fotografas Gediminas Žilinskas šiuos metus užbaigia nauju gyvenimo etapu – tėvyste. Kartu su sužadėtine grimere Beatriče Brusokaite jiedu jau kelis mėnesius sūpuoja sūnų Kosmosą. Gediminas papasakojo apie dabartinį savo gyvenimo ritmą ir kokios jam šios Kalėdos.

Susiskambinus su Gediminu Žilinsku fone buvo galima girdėti vaikiškas daineles dainuojančią močiutę. Pokalbis vyko žaismingame šurmulyje, kuris dar autentiškiau perteikė, ką reiškia būti tėčiu. Portalui Žmonės.lt Gediminas papasakojo, kaip sekasi gyventi nauju tempu.

„Reikėjo įsivažiuoti į ritmą, bet supratus, kas ir kada vyksta, viskas pasidaro kitaip. Vaikui atsiradus, viskas keičiasi, reikia pakoreguoti planus.

Mums patinka būti tėveliais, labai laukėme mažylio. Vakar parke, prieš miegą, stūmėme vežimėlį ir džiaugėmės, kad patys galime auginti mažylį, būti šalia jo, matyti, kaip jis keičiasi ir auga. Pavyksta susidėlioti grafiką taip, kad kol Beatričė grimuoja, aš galiu pabūti su juo, o tada apsikeičiame. Jis ateina pas mus į fotosesijas, paaiškina, kaip tėčiui lempas susistatyti, kur ir ką pasukti, mokosi makiažo paslapčių.

Išlaukiau savo tėvystės, todėl kiekviena valanda atrodo labai svarbi. Neįsivaizduoju, kaip kitaip gali išjausti vaiką, kai negali jo matyti. Aišku, ne visi turi tokias galimybes, bet aš pats planuoju savo darbo grafiką, galiu susidėlioti laiką taip, kad skirčiau dėmesio ir šeimai“, – portalui Žmonės.lt sakė G.Žilinskas.

Kaip pasidžiaugė žinomas fotografas, sūnus jau žiūri į akis, stebi aplinką bei leidžia įvairius garsus.

„O vakar buvo labai linksma, nes pradėjo kikenti, kaip suaugęs. Paskui net pats pasimetė, kad čia jis taip juokėsi. Labai smagu su juo dūkti, šypsotis. Pirmoji jo šypsena buvo iš viso kažkas tokio. Labai stiprus, už širdies griebiantis jausmas, net iki ašarų“, – emocijų neslėpė Gediminas.

Gediminas Žilinskas ir Beatričė Brusokaitė, jų sūnus Kosmosas / Asmeninio archyvo nuotr.

Mamai – daugiau atsakomybių naktį, tėčiui – dieną

Anot Gedimino, be visų džiaugsmingų dalykų reikia susitaikyti ir su tuo, kad šalia visada bus tam tikrų tėvystės rūpesčių.

„Emocijų pilna, jos visos labai pozityvios. Aišku, turime priimti buitį, kad reikia keisti pampersus, naktimis dažnai keltis, bet čia labiau Beatričės sritis, nes aš maitinti negaliu. Dabar ji keliasi kas dvi valandas, abu labai jaučia vienas kitą, turi ritmą.

Gauname daug klausimų, ar vaikas ramus, susidariau įspūdį, kad mums pasisekė. Arba mes tiesiog su sūnumi randame bendrą kalbą. Negalime skųstis, kad jis neduoda pailsėti, ar panašiai. Jaučiame mūsų vaiko ritmą, žiūrime, kaip galime prie jo prisiderinti, kada galime pamigdyti ir panašiai.

Bandome suprasti, kada būna diegliukai, kada nori valgyti. Bet svarbiausia jam yra kompanija. Pastebėjau, kad jam smagu šalia jausti chebrą“, – dėstė G.Žilinskas.

Gedimino teigimu, mažylis miega šurmulyje, jam patinka kompanija, atsipalaiduoja net ir tarp žmonių, pavyzdžiui, kai jie svečiuojasi pas draugus: „Vis einame į parką, pakvėpuojame grynu oru, lauke jis labai gerai miega. Gaila, kad dar negalime jam parodyti sniego. Sutikome vieną vaiką, kuris jau vaikšto, labai graži buvo jo reakcija į pirmą sniegą. Jau labai laukiu kitos žiemos.“

Paklaustas apie sunkumus, Gediminas patikino, kad tokių nepasitaikė, nes jis ir Beatričė labai laukė vaikelio.

„Sunkūs dalykai būna tada, kai būni jiems nepasiruošęs, nenusiteikęs ar kai jie užplūsta netikėtai, trukdo daryti kitus darbus. Kai Beatričė laukėsi, dauguma sakė – palaukite, bus bemiegės naktys ir panašiai. Dabar irgi klausia, ar išsimiegame, ar sunku.

Aišku, reikia atsikelti naktį, skirti sūnui daug laiko, bet tai yra normalu, juk tai – vaikas. Jis ir valgo dažnai, čia yra neišvengiama. Bet negaliu sakyti, kad yra sunku. Pats, kaip vyras, stengiuosi padėti iš savo pusės, kuo tik galiu. Mama atiduoda daugiau jėgų vaikui naktį, o aš stengiuosi dieną. Mes maloniai ir džiaugsmingai išgyvename kiekvieną akimirką“, – kalbėjo G.Žilinskas.

Gediminas Žilinskas ir Beatričė Brusokaitė, jų sūnus Kosmosas / Asmeninio archyvo nuotr.

Gedimino ir Beatričės mažylis labai greitai auga: „Vakar svėriau, buvo 7,5 kg. Nors jam dar tik du mėnesiai, bet jau rengiame 5-6 mėnesio amžiaus drabužius, nebetelpame į standartus. Matyti vaiko pokyčius, psichologinę raidą yra labai įdomu. Jis net po pietų miego atsikelia kitoks, stebi kitokiomis akimis.“

Instagrame pora dažnai dalijasi vaizdo įrašais, kuriuose Beatričė dainuoja savo mažyliui. Gediminas šį talentą labai vertina.

„Ji labai gražiai dainuoja, kiekvieną kartą, kai yra proga kažką padainuoti, taip ir padaro. O mažylis prisijungia. Man labai gražu, kai žmogus gali dainuoti, baltai pavydžiu. Kartais net keista, kad iš niekur nieko ima ir padainuoja dainą, akimirką net pagalvoju „ką, ar mes radiją klausome?“ O čia tiesiog mylimas žmogus šalia dainuoja“, – gražių žodžių savo partnerei negailėjo jis.

Pora daugelį nustebino vaiko vardo pasirinkimu. Sužadėtiniai pavadino sūnų Kosmosu ir tai buvo pirmasis toks vardas Lietuvoje.

„Nuo pat Beatričės nėštumo pradžios mums sunkiai sekėsi išrinkti vardą, laikas bėgo, bet niekas netiko. Pradėjome netgi galvoti, kas apskritai tie vardai yra, kodėl žmonės vieni kitus kažkaip vadina, kokia yra vardų istorija. Nuo senų senovės vardas turėjo kažkokią prasmę, apibūdinančią tą žmogų.

Mūsų išrinktas vardas turi tokią prasmę. Mes labai stipriai išgyvenome vaikelio atėjimą, jo laukėme. Žodis „kosmosas“ apima visa. Labai daug reiškia. Pastaruoju metu pastebėjome, kad šis žodis labai išpopuliarėjo tarp draugų, kai norisi perteikti tą vau efektą“, – paaiškino G.Žilinskas.

Kalėdinė mažylio fotosesija

Kalėdų laikotarpis Gedimino šeimoje – kitoks. Anksčiau jis nedarydavo teminių kalėdinių fotosesijų, bet šiemet – išimtis.

„Dekoravau savo studiją Kalėdų tematika. Labiausiai norėjosi padaryti fotosesiją mažiukui, bet ir šiaip matome, kad daug kas tokios nori. Sukūrėme jaukią atmosferą“, – kalbėjo fotografas.

Jis tiki, kad papuošta eglė vaikui – didžiausias atrakcionas ir geriausia dovana.

„Be eglės neįsivaizduoju Kalėdų. Praeitais metais per anksti papuošėme, ji ėmė byrėti, tai šiemet neskubėjome. Pirmiausiai pastatėme studijoje, vėliau – namuose. Šeima keičia ir mane – darbe atsirado naujų vėjų“, – kalbėdamas su Žmonės.lt portalu pripažino G.Žilinskas.

Fotogalerija:

Gedimino Žilinsko ir Beatričės Brusokaitės Kalėdos su sūnumi Kosmosu (4 nuotr.)
Asmeninio archyvo nuotr.
+1
Skaitykite daugiau