Gedimino Juodeikos gyvenime – pokyčiai: „Įtariu, ne paskutinį kartą“

Gediminas Juodeika / Luko Balandžio ir Erlendo Bartulio nuotr.
Gediminas Juodeika / Luko Balandžio ir Erlendo Bartulio nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
A
A

Žinomas televizijos ir kino prodiuseris Gediminas Juodeika, tapęs vienos išskirtinės popietės Kaune svečiu, užsiminė apie gyvenimo permainas.

Didelė svajonė

„Neseniai pakeičiau būstą, bet, įtariu, ne paskutinį kartą“, – šmaikštavo pašnekovas.

G.Juodeika užsimena – šiuo metu jis yra svajonių namų paieškose.

„Man įdomūs netipiniai projektai. Kuo jie keistesni, tuo geriau“, – patikina garsus vyras.

Jis neabejoja – tikrieji namai yra ten, kur gyvena brangūs žmonės.

„Šiandien mano artimieji, filmavimo komanda, yra Vilniuje. Tad, kol vyks darbai, namai bus sostinėje. Pasaulyje yra dar trys vietos, kuriose galėčiau gyventi – tai Ispanija, Turkija ir Gruzija. Kodėl? Nes visose jose reziduoja bičiuliai – tie, kurie mane priimtų, pasirūpintų bei padėtų adaptuotis. Juk žmonės, o ne daiktai kuria namų jaukumą“, – įsitikinęs G.Juodeika.

Renginys Kaune su žinomais žmonėmis
Renginys Kaune su žinomais žmonėmis / Erlendo Bartulio nuotr.

Prodiuseris sako, jog jam patiktų įsikurti apleistoje parduotuvėje ar gamykloje.

„Tuomet į svetainę galėčiau įvažiuoti automobiliu!“, – šypsosi pašnekovas.

Dėl netradicinių architektūrinių sprendimų, patogios vietos, unikalių terasų ir vaizdo pro langą jis dėmesį atkreipė ir į Kaune, V.Krėvės prospekte statomą daugiabučių kompleksą.

„Nežinau, ar ką nors panašaus esu matęs“, – užsiminė G.Juodeika.

Jam pritarė ir apie namų jaukumą bei savitumą renginyje, kurio metu galėjo išsamiai susipažinti su jau realizuotomis architekto Ugniaus Vasiliausko idėjomis, kalbėjo apsilankiusi dainininkė Aušrinė Gerikienė.

„Namai man yra poilsio zona. Juose būtinai turi būti du elementai – lova ir virtuvė. Jose būdama atgaunu jėgas“, – nuiširdžiai kalbėjo atlikėja.

Dar jai svarbu yra gėlės ir mylimi žmonės.

„Aš, kaip ir Gediminas Juodeika, prie „sienų“ neprisirišu, juk ne tai yra svarbiausia. Kol gyvenau su tėvais, būstus pakeitėme net šešis kartus. Tad, manau, jog, esant galimybėms, reikia ieškoti sau naujų, artimų erdvių“, – sakė A.Gerikienė.

Reta viešnia Lietuvoje

Žinoma dainininkė, kaip ir kiti svečiai, išskirtiniame renginyje, kuriame neįprastai pristatytas daugiabučių kompleksas, apžiūrėjo ne tik architektų ar statybos žinovų sprendimus, bet ir mėgavosi ypatingu menu. V.Krėvės prospekte 80 numeriu pažymėtas daugiabutis tapo ta vieta, kur pristatyti Europoje pripažintos menininkės Birutės Jocaitės Šliurpienės, kuriančios Bi. J. Art Studio pseudonimu, darbai.

Menininkės kūryba daug dėmesio sulaukė prieš kelis metus. Tuomet ji buvo pakviesta savo paveikslus eksponuoti privačioje galerijoje Milane. Šįmet du jos darbai, pristatyti Paryžiaus šiuolaikinio meno festivalyje, iškart buvo nupirkti kolekcionierių. Taip pat šiais metais vienas darbas Bi. J. Art Studio buvo eksponuotas Van Gogh Art galerijoje Madride, o spalio mėnesį jos kūryba Toronto galeriją „Artio Gallery“ atstovaus Paryžiuje, Luvro muziejuje.

Pirmą kartą Lietuvoje B.Jocaitė Šliurpienė savo darbus pristatė paskutinėmis rugsėjo dienomis vykusiame „Art Kaunas“ festivalyje.

Dar viena menininkė, su kurios kūryba galėjo susipažinti popietės svečiai, buvo Gabrielė Kuizinaitė.

Eksperimentinė tapyba jos darbuose gimsta iš ryšio su fotografija.

„Mano eksperimentuose yra svarbi idėja ir koncepcija. Taip pat yra itin aktualus rakursas bei eksperimentinis procesas“, – pasakojo renginyje dalyvavusi autorė.

Anot jos, menininėje kompozicijoje dažnai sutinkamos miško temos ir augalijos pasaulio tematikos, kur paprastos detalės tampa didingais efektais.

Renginys Kaune su žinomais žmonėmis
Renginys Kaune su žinomais žmonėmis / Erlendo Bartulio nuotr.

Šįkart su publika G.Kuizinaitė dalinosi akimirkomis iš dviejų eksperimentinės tapybos ciklų – „Beržų pašvaistė“ ir „Laiko virpesiai“.

Paveikslų kolekcija „Beržų pašvaistė“ siejama su metų laikų temomis.

„Taip mėginu parodyti, kad net ir kasdienybėje itin svarbi kaita“, – sako kūrėja.

Anot jos, „Laiko virpesius“ vienija amžinybės ir besisukančio laiko tematika. Šiame cikle akcentuojamas ryšys tarp istorijų ir asmeninių patirčių. Tai tarsi meninio dienoraščio fragmentai tarp dviejų tiltų praeities ir ateities, kur itin svarbios meniniuose siužetuose kasdieninio gyvenimo metaforos laike.