Gerdos Žemaitės sūnui Markui – 20: „Kai jis gimė – baimė buvo stipresnė už džiaugsmą“

Gerda Žemaitė su sūnumi Marku / Asmeninio albumo nuotr.
Gerda Žemaitė su sūnumi Marku / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-09-22 13:49
AA

Rugsėjo 22-oji ypatinga diena „TV pagalbos“ žvaigždei, laidų vedėjai Gerdai Žemaitei – prieš 20-imt metų ji tapo mama. Minint jos vyresnėlio sūnaus Marko gimtadienį, Gerda prisiminė motinystės pradžią ir atvirai prabilo apie pogimdyvinę melancholiją.

Prieš 20 metų mama tapusi Gerda Žemaitė dieną, kai pirmąsyk ant rankų paėmė savo sūnų Marką, atsimena lyg tai būtų vakar. Kalbėdama su portalu Žmonės.lt Gerda paatviravo, kad tuomet užgriuvo ne tik džiaugsmo, bet ir baimės jausmas.

„Mama tapau vos 22-ejų, nėštumas nebuvo labai planuotas, tad gyvenimas tuo metu apsivertė aukštyn kojomis. Žinoma, kai gimė Markas tai buvo neapsakomas jausmas, tačiau tuo pačiu jaučiau ir didelę baimę. Tos baimės buvo pilnos akys. Nežinojau, ką daryti ir kaip gyventi. Aplankė suvokimas, kad dabar aš atsakinga ne tik už save. Neslėpsiu, kad pirmąkart tapus mama būnant tokiai jaunai, to išgąsčio tikrai daug“, – atvirai kalbėjo Gerda.

Gerda Žemaitė su sūnumi Marku / Asmeninio albumo nuotr.

Prisiminus motinystės pradžios kelią, Gerda neslėpė, kad gimus pirmagimiui susidūrė su pogimdyvine melancholija. „Pradžia buvo labai sunki, labai padėjo mano tėvai. Prieš 20-imt metų niekas nekalbėjo apie pogimdyvinę depresiją, tačiau dabar aš atvirai apie tai kalbu ir suprantu, kad man teko tai išgyventi. Tuo metu nesupratau, kas man yra, galvojau, kad esu bloga mama“, – kalbėjo pašnekovė.

G.Žemaitė pastebėjo, kad tokios emocijos galėjo būti susijusios su jos jaunu amžiumi ir netikėtai užklupusia motinyste. Tiesa, gimus antram vaikui, viskas buvo visai kitaip. „Kai gimė Nikolas, nebuvo nieko panašaus, buvo laimė ir ramybė. Galbūt tai patirtis“.

Gerda Žemaitė su sūnumi Marku / Asmeninio albumo nuotr.

Minint sūnaus Marko 20-metį Gerda atvirai kalbėjo apie motinystės iššūkius, tačiau tuo pačiu ir nuramino, kad sunkiausi buvo pirmieji mėnesiai.

„Vėliau viskas buvo lengviau ir lengviau. Net ir Marko paauglystė nebuvo sudėtinga. Svarbiausia, tinkama aplinka ir atvirumas. Su sūnumi apie viską kalbėjome atvirai, o taip pat ir jo draugai buvo geri vaikai, problemų didelių neturėjome“, – džiaugėsi laidų vedėja.

Gerda Žemaitė su sūnumi Marku / Asmeninio albumo nuotr.

Dabar tarptautinį verslą Vilniuje studijuojantis vaikinas į Kauną pas tėvus sugrįžta rečiau, tačiau, kaip sako Gerda, jis čia visada laukiamas.

G.Žemaitė prasitarė, kad 20-ojo sūnaus gimtadienio proga paruošė jam ypatingą dovaną, o taip pat organizuoja šventę su draugais. „Čia jau tėvų reikės mažiausiai, tegu išsidūksta“, – baigdama pokalbį šyptelėjo Gerda.