Gerdos Žemaitės sūnus 4-ojo gimtadienio šventę praleido ligoninėje: „Jis tiesiog akyse leipo“

Gerda Žemaitė su sūnumi Nikolu / Asmeninio albumo nuotr.
Gerda Žemaitė su sūnumi Nikolu / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-04-20 16:27
AA

Posakis, kad žmogus planuoja, o Dievas juokiasi, nėra iš piršto laužtas – gyvenime neretai netikėtos aplinkybės planus apverčia aukštyn kojomis. Taip neseniai nutiko ir televizijos laidų vedėjai Gerdai Žemaitei bei jos sūnui Nikolui – berniukas prieš savo 4-ąjį gimtadienį susirgo ir šventę teko nukelti. Portalui Žmonės.lt moteris pasakoja, kad ligos patale jis praleido ne tik tikrąją gimimo dieną, teko atšaukti ir antrą šventę.

Tikrasis Gerdos ir Andriaus Žemaičių sūnaus Nikolo gimtadienis buvo balandžio 3-iąją, tačiau šventė buvo suplanuota dieną prieš. Gerda portalui Žmonės.lt pasakoja, kad turėjo būti „kosminis gimtadienis“ su 16-a Nikolo amžiaus draugų.

„Viskas buvo suplanuota iki smulkmenų – ir herojai, ir atrakcijos nuostabioje vietoje, tačiau iki gimtadienio likus porai dienų pastebėjau spuogelius jam ant nugaros. Pusvalandžio bėgyje jau buvo aišku, kad tai vėjaraupiai... Teko gimtadienio šventę nukelti po Velykų, į balandžio 16 dieną“, – dalijasi keturmečio mama.

Deja, šis planas taip pat neišdegė – berniukas dėl kritiškai aukštos temperatūros atsidūrė ligoninėje.

„Penktadienį (balandžio 14 dieną – red. past.) pasiėmėm jį iš mokyklėlės ir grįžus namo jam pakilo temperatūra. Tą vakarą ir naktį ją sėkmingai pavyko „numušti“ vaistais! Ryte temperatūra buvo normali, bet apie 15 valandą pradėjo kilti dideliu tempu – per pusvalandį pakilo net iki 40,5, o du elektroniniai termometrai parodė net 40,9! Teko skubiai lėkti į skubios pagalbos skyrių, nes jis tiesiog akyse leipo“, – apie neramumus pasakoja G.Žemaitė.

Gerda yra be galo dėkinga 2-os klinikinės ligoninės vaikų priėmimo skyriaus medikams – jie sureagavo žaibiškai: iš karto atliko visus reikiamus tyrimus, pastatė lašelinę ir pasiūlė pasilikti stebėjimui. Gydytojai konstatavo, kad berniukas užsikrėtęs kažkokiu virusu, tačiau G.Žemaitė tuo nesistebi – anot jos, pirmi metai ugdymo įstaigoje dažnam vaikui būna „ligų metai“.

Tiesa, vos pastačius lašelinę, Nikolo būklė kaip mat pradėjo gerėti.

„Pasirodo, nuo aukštos temperatūros jis prarado daug skysčių ir tokiais atvejais normalizuoti vaiko būklę įmanoma tik lašinant skysčius per veną, – su Žmonės.lt dalijasi moteris. – Pirma naktis buvo tikrai bemiegė – temperatūra vėl užkilo iki 39,5 laipsnio, bet būdami ligoninėje jautėmės saugūs. Nikolas buvo visą laiką stebimas, nes tyrimai po paros karščiavimo būna ne visai tikslūs. Ačiū Dievui, jau sekmadienį Nikolo sveikata labai pagerėjo ir pirmadienį mus išleido gydytis namuose.“

Paklausus, kaip Nikolas reagavo į atšauktas šventes, Gerda tikina – jis to visai nesureikšmino. „Man gal jo daugiau buvo gaila, nei jam pačiam“, – atvirauja pašnekovė.

Gerdos Žemaitės sūnus Nikolas / Asmeninio albumo nuotr.

Nors šiuo metu berniukas jaučiasi puikiai, atrodo visiškai sveikas ir liga atrodo tari tik blogas sapnas, kelti jo gimtadienio šventės Žemaičiai nebeplanuoja.

„Į planavimą įtraukta labai daug žmonių ir kai griūna planas, griūna visiems. Nesinori vėl nusivilti ir sujaukti planų kitiems. Geriau palauksim sekančių metų, tikiuosi, kad Nikolo imunitetas sustiprės“, – kalbėdama su Žmonės.lt šypteli Gerda.