Gintaro nauda sveikatai ir grožiui žinoma seniai. Jis yra įvairių kosmetikos priemonių sudėtinė dalis, gintaras rekomenduojamas sergant įvairiomis ligomis. Nors dažnai dairomės į tolimųjų kraštų gydomuosius metodus, pamirštame, kad viską turime savo krašte.
Pavargusiems, apimtiems depresijos žmonėms naudinga gintaro masažo terapija. Ji padeda atgauti harmoniją: ramina vidinį chaosą, nervingumą, pyktį, įtampą.
Gintaras – seniausias mineralas, vertingiausių mikroelementų, gyvos saulės ir jūros energijos mišinys. 100 g gintaro yra 81 g anglies, 7,3 g vandenilio ir 6,34 g deguonies, truputis sieros, azoto ir kitų mineralinių junginių.
Dar senovėje žmonės žinojo, kad gintaras gydo gerklę, stiprina regėjimą. Teigiama, kad kuo gintaras smulkesnis, tuo naudingesnis, nes žmogaus organizmui lengviau „ištraukti“ jo gerąsias savybes. Žymus gydytojas Kalistratas tvirtino, kad gintaras sutrintas su medumi gydo gerklės, ausų ir akių ligas, geriamas su vandeniu mažina pilvo skausmus. Be to, buvo tikima, jog gali apsaugoti žmogų nuo beprotystės ir nužiūrėjimų. O lietuviai žodį „gintaras“ siejo su žodžiu „ginti“, apsaugoti nuo ligų ir nužiūrėjimų. Todėl nuo senų laikų iš gintaro buvo gaminami amuletai, kurie apsaugodavo nuo ligų ir įvairių nelaimių.
Suteikia energijos, padeda nurimti
Po įvairių ligų, patiriant nuolatinį stresą ar nusilpus imunitetui, gintaras gali padėti vėl pajusti energijos pliūpsnį. Gintaro rūgštis – veiklioji gintaro medžiaga – žmogaus organizmui yra labai svarbi, nes yra reikalinga vykstant ląstelių energinės apytakos procesuose.
Pavargusiems, apimtiems depresijos žmonėms naudinga gintaro masažo terapija. Ji padeda atgauti harmoniją: ramina vidinį chaosą, nervingumą, pyktį, įtampą. Naudingas gintaras tiems, kurie negali pamiršti nuoskaudų, jaučia kartėlį artimiesiems. Jei esate įsitempę, kelias minutes palaikykite rankose gintarą, pasukiokite, pamaigykite jį – pajusite, kaip nusiraminsite, atgausite jėgas ir stiprybę.
Plačiai naudojamas kosmetikoje
Dažnai į kosmetikos priemones dedama gintaro. Šis natūralus mineralas naudingas tiek mūsų kūno, veido odai puoselėti, tiek plaukų sveikatai gerinti.
Kūnui. Labai naudingas gintaro smėlis, pudra – tinka kūnui šveisti. Beje, jei šveisite kūną gintaro smėliu, rinkitės smulkesnį. Kūną, veidą puoselėjančios procedūros atliekamos tik su smulkiausios frakcijos produktais – geltonąja ir baltąja gintaro pudra.
Beje, gintaro pudros nepainiokite su gintaro dulkėmis. Pilkšvai baltos spalvos gintaro dulkės yra juvelyrinių dirbinių gamybos atlieka. Odai puoselėti jo nerekomenduojama naudoti, nes gali sukelti alerginę reakciją ar kitą šalutinį poveikį. Tačiau gintaro dulkės tinka smilkyti: jei užbersite ant žvakės jai degant, ne tik paskleisite malonų kvapą, bet ir dezinfekuosite namus.
Veidui. Gintaras sulaiko drėgmę, todėl jei naudosite jį odai puoselėti, atkursite drėgmės balansą, sumažės odos sausumas. Norėdami tokio efekto, naudokite gintaro kaukes, kremus, muilą.
Gintaras stiprina plaukus, suteikia jiems žvilgesio, maitina šaknis ir galvos odą.
Plaukų grožiui puoselėti. Gintaras stiprina plaukus, jų šaknis, maitina galvos odą, suteikia plaukams žvilgesio. Norite sustiprinti plaukus ir pagreitinti augimą? Naudokite gintaro pudrą – ją įmasažuokite į galvos odą ir palaikykite maždaug 10 min., o tada išplaukite. Procedūrą kartokite 1–2 kartus per savaitę.
TAIP PAT SKAITYKITE: Kokių žolelių prisirinkti birželio mėnesį
Būkite sveiki
Nuo seniausių laikų žinota, kad gintaras – vaistas nuo daugelio ligų. Gydymas gintaru mena tūkstantmečius. Buvo naudojami gintaro gabalėliai ir iš jų sutrinti milteliai, geriamas geltonojo gintaro vanduo. Gintaro karoliais gydyta nuo peršalimo, gerklės skausmo, astmos, širdies negalavimų, padėdavo nuo pykinimo, valė akmenis iš inkstų, akių ligų, anginos ir skydliaukės ligų. Odos problemų turintiems ir alergiškiems žmonėms naudotas gintaro vanduo. Gintaro aliejumi gydomos įvairios odos ligos: nuospaudos, žaizdelės, pragulos.
Kankina radikulitas? Galite pasigaminti gintaro diržą, kuri padės nuraminti skausmą. Į lininę medžiagą įsiūkite gintaro gabalėlių ir apsijuoskite šiuo diržu. Taip pat šiuo diržu galite masažuoti sąnarius, nugarą ar kitas skaudamas vietas.
Vargina skydliaukė? Segėkite gintaro karolius. Nustatyta, kad skydliaukės priežastis gali būti jodo stygius, o gintare jo gausu. Beje, gintaro karolius naudinga nešioti ir tiems, kurie turi regėjimo sutrikimų.
Norite apsaugoti savo šunį nuo įvairių gyvių? Užkabinkite jam gintaro karolius. Jie apsaugos nuo blusų, utėlių ir kitų gyvių.
Gintaro vandens nauda
Daugelis kalba apie gintaro vandens naudą – jis suteikia jėgų, sveikatos ir grožio. Šis vanduo atkuria kūno skysčių balansą, gerina virškinimo ir išskyrimo sistemą, kvėpavimo takus, stiprina širdį ir reguliuoja kraujospūdį. Beje, manoma, kad jis gerai veikia endokrininę sistemą, valo kepenis bei lygina ir atgaivina odą. Gintaro vandens nesunku pasigaminti ir patiems, tereikia turėti šiek tiek gintarėlių.
- Verdančiu vandeniu nuplikytus gintaro akmenėlius užpilkite geriamuoju vandeniu. Gintaras pagerina vandens kokybę ir struktūrą. Tokį vandenį tinka tiek gerti, tiek naudoti kaip kosmetinį vandenį veidui prausti.
- Taip pat galite užplikyti gintarėlius verdančiu vandeniu ir leisti pritraukti maždaug 20 min., o vėliau atvėsinti. Toks gintaro nuoviras naudojamas kaip vanduo veidui.
Įdomūs faktai
- Dėl to, kad žmogaus organizmas lengviau pasiima naudingąsias gintaro savybes, jį pradėta smulkiai malti ir maišyti į tepalus, kremus.
- Senovėje manyta, kad gintaras padeda surasti nuodus. Įmestus jo į taurę joje turėtų spragsėti žiežirbos.
- 1525 m. Kryžiuočių ordino magistras tulžies akmenų liga susirgusiam reformatoriui Martynui Liuteriui padovanojo gintarinį šaukštą. Manyta, kad juo sveikiau valgyti.
- XVII a. gintaras naudotas optikos priemonėms gaminti: akinių stiklams, didinamajam stiklui ir kt. Net pirmieji kontaktiniai lęšiai buvo pagaminti iš gintaro.
- Rytuose žmonės tikėjo, kad gintaro smilkalai stiprina dvasią.
TAIP PAT SKAITYKITE: Auginate alaviją? Turite vaistą nuo visų ligų