„Grand Hotel Kempinski Vilnius“ paminėjo jubiliejų: išskirtiniai svečiai ir dar negirdėtos istorijos

„Grand Hotel Kempinski Vilnius“ / Dariaus Kučio nuotr.
„Grand Hotel Kempinski Vilnius“ / Dariaus Kučio nuotr.
Šaltinis: Reklama
2022-09-07 14:57
AA

Nepriekaištingu aptarnavimu ir aukščiausios klasės svetingumu išsiskiriantis Vilniaus viešbutis „Kempinski“ šią savaitę paminėjo savo 10-ąjį gimtadienį. Viešbučio generalinis direktorius Kai Schukowskis džiaugiasi, kad šis laikas viešbučiui buvo kupinas įsimintinų švenčių, čia spėjo apsilankyti daug pasaulinio lygio žvaigždžių ir politikų, o profesionali „Kempinski“ komanda tik įrodė, kad yra verta geriausiųjų titulo.

1897-isiais įkurta seniausia Europoje prabangių viešbučių grupė „Kempinski Hotels“ lygiai prieš 10 metų savo vietą atrado ir Vilniuje. Pirmadienio vakarą į „Grand Hotel Kempinski Vilnius“ susirinko ir būrys žinomų svečių, pasiruošusių trankiai paminėti 10-ąjį viešbučio gimtadienį.

Šventėje dalyvavo verslininkė, influencerė Viktorija Siegel-Suodaitė su vyru Laurynu Suodaičiu, mados tendencijų analitikė Marija Palaikytė, kelionių organizatorius Rimvydas Širvinskas-Makalius, verslininkė Alma Latvytė, plaukų meistras Jevgenijus Trafimovas, šokėja, „Agla Pine“ įkūrėja Eglė Barauskienė, nuomonės formuotojos Inga Žuolytė ir Indrė Burlinskaitė su vyru Liudu Vaisieta, socialinių tinklų turinio kūrėjai Inidė Jasnauskaitė ir Osvaldas Jonaitis bei kiti svečiai.

Marius Jakulis Jason ir Liisa Leitzinger, Viktorija ir Laurynas Suodaičiai, Dovilė Urbanaitė ir Kai Schukowski, Eglė Barauskienė / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Anot viešbučio generalinio direktoriaus K.Schukowskio, pastarieji 10 metų viešbučiui prabėgo sklandžiai, nors iššūkių netrūko, ypač karantino laikotarpiu. Pačiam Kai per tą laiką atmintin įstrigo gausybė gražių viešbutyje įvykusių renginių, švenčių.

„Puikiai prisimenu keletą ekstravagantiškų vestuvių vakarėlių, kai šventei buvo išnuomotas visas viešbutis. Arba kai futbolo komandos, laimėjusios rungtynes prieš Lietuvą, kartais išsinuomodavo restoraną ir barą bei surengdavo netikėtą vakarėlį. Žinoma, norėčiau išskirti ir kasmetę Naujųjų metų šventę, kurią drąsiai galiu pavadinti elegantiškiausia ir stilingiausia švente Vilniuje“, – vardija vadovas.

Nuo Jacko Ma iki Cristiano Ronaldo

Per 10-metį viešbutyje „Kempinski“ spėjo įvykti 114 sužadėtuvių, vienos jų – paties K.Schukowskio, buvo įdarbinti 762 specialistai bei apsistojo apie 246 tūkst. svečių – t.y . apie 16 užpildytų „Žalgirio“ arenų. Kaip atskleidžia viešbučio generalinis direktorius, vienas svečių viešbutyje yra buvęs daugiau nei 100 kartų.

Visgi bene daugiausiai lietuvių dėmesio sulaukė čia apsistojusios pasaulinės žvaigždės, kurių visų dėl konfidencialumo K.Schukowskis išvardyti negali. Tačiau, kaip atskleidžia jis, šis sąrašas iš tiesų ilgas.

„Grand Hotel Kempinski Vilnius“ / Atstovų nuotr.

„Viešbutyje svečiavosi daugiau nei 51 prezidentas ir ministras pirmininkas, Monako karališkoji šeima, Nyderlandų karalius, Liuksemburgo didieji kunigaikščiai, NATO vadovas. Taip pat – tokios tarptautinės žvaigždės, kaip „Depeche Mode“, Andrea Bocelli, Jasonas Mrazas, Davidas Guetta, Robby Williamsas, Eltonas Johnas, Jackas Ma.

Didžiausia iš visų, bent jau vietos gerbėjams, buvo Cristiano Ronaldo viešnagė“, – pasakoja generalinis viešbučio direktorius.

Vidurnaktį užsakyti cepelinai ir gyvatė kambary

Į prabangų viešbutį atvykusios žvaigždės ar žinomiausi politikai kartais darbuotojus nustebindavo ir išskirtiniais prašymais. Paklaustas, kokį maistą yra linkę rinktis VIP klientai, K.Schukowskis sako, kad visų svečių įgeidžiai – skirtingi, tačiau tarp klientų pasitaiko ir itin išrankių žmonių.

„Tarkim, vienas klientas laikėsi tik melionų dietos, o kitas svečias šalia patiekalų valgė tik pačius brangiausius ikrus. Aišku, pasitaikė ir tokių, kuriuos tenkina ir mėsainiai. Kartą pas mus buvo atvykęs aukščiausio lygio VIP asmuo, kuris vidury nakties paprašė pagaminti cepelinų, – šypsosi viešbučio generalinis direktorius. – Dažnai svečiai apie savo maisto preferencijas praneša iš anksto – ar yra kam nors alergiški, ar nevalgo mėsos ir pan.

„Grand Hotel Kempinski Vilnius“ / Atstovų nuotr.

Visgi tikrai nėra taip, kad žinomi žmonės valgytų vien austres ir ikrus – dažnai sėkmingi žmonės turi griežtą ir ne tokį džiuginantį mitybos planą.“

Tarp žinomiausių žvaigždžių ir politikų gana įprasta praktika – į viešbutį atvykti kartu su savo virtuvės šefu: „Tai daroma dėl saugumo sumetimų ir daugiausia aktualu svarbiems politikams, prezidentams, nes jie baiminasi, kad bus nunuodyti. Mes prie tokių pageidavimų prisitaikome, suteikiame virtuvę, viską, ko reikia“

Prisitaikyti viešbučio darbuotojams kartais tekdavo ir prie netikėtų situacijų. K.Schukowskis puikiai pamena atvejį, kuris bent kambarių tvarkytojoms sukėlė įvairių emocijų.

„Kartą kambarines, atėjusias valyti kambario, pasitiko didelė gyvatė. Gyvūnas, laimė, buvo narve, bet jį paliko liukso kambaryje apsistojęs svečias. Kambarinės buvo, švelniai tariant, gana šokiruotos“, – juokiasi viešbučio generalinis direktorius.

„Grand Hotel Kempinski Vilnius“ / Atstovų nuotr.
„Grand Hotel Kempinski Vilnius“ / Atstovų nuotr.