Gražieji viržiai – ne tik sodui ir kiemui puošti. Tinka ir kaip vaistažolė

Viržiai / Fotolia nuotr.
Viržiai / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Viržiai gausiai žydi gana ilgą laiką: maždaug nuo liepos iki vėlyvo rudens. Todėl jau dabar galima džiaugtis jų smulkiai, bet ryškiaspalviais žiedeliais. Bet ar žinojote, kad jie – ne tik sodo puošmena? Jie naudojami ir gydymo tikslais.

Pasirodo, šis gražusis augalas turi daug naudingųjų medžiagų: organinių rūgščių, kalio, krakmolo, kalcio, karotino, fosforo, natrio, flavonoidų, taninų ir mineralų.

Pasirodo, šis gražusis augalas turi daug naudingųjų medžiagų: organinių rūgščių, kalio, krakmolo, kalcio, karotino, fosforo, natrio, flavonoidų, taninų ir mineralų.

Viržiai dezinfekuoja, valo ir turi uždegimą mažinančių savybių. Jie skatina šlapimo susidarymą inkstuose, mažina skysčių ir kai kurių druskų kiekį organizme, lengvina atsikosėjimą bei ramina.

Tačiau negalima jų vartoti tiems, kurie turi skrandžio ligų, pavyzdžiui, serga lėtiniu vidurių užkietėjimu, taip pat nepatartina vartoti tiems, kurie kraujo krešumas didesnis.

Kaip paruošti?

Viržiai auga dykvietėse, pušynuose, šalia durpynų, smėlingoje dirvoje. Jei norite patys pasiruošti viržių, žinokite, kad gydymo tikslais vartojami žiedai ir lapai. Juos pjauti reikia itin atsargiai ir stengtis nepažeisti šaknų. Vasarą, šiltu sausu oru, augalą labai lengva visą išimti iš žemės.

Norite susidžiovinti? Šakelės su žiedeliais ir lapeliais džiovinamos gryname ore, ten, kur nėra saulės. Juos reikia supjaustyti į mažas dalis ir paberti ant medžiagos ar popieriaus. Sudžiūvusius laikykite stiklainyje, kartoninėje dėžutėje ar drobiniame maišelyje.

TAIP PAT SKAITYKITE: Norite, kad namuose tvyrotų laimė? Žinokite, kokius augalus auginti

Viržiai
Viržiai / Fotolia nuotr.

Vaistas nuo nemigos ir nutukimo

Manote, kad jums niekada nepavyks numesti svorio? Išmėginkite tokį gėrimą: 1 šaukštą susmulkintų viržių užpilkite maždaug 400 ml verdančio vandens. Tada palikite dviem valandoms, perkoškite ir gerkite po 100 ml 2 kartus per dieną.

Raminamosios vonios galia. Viržių nuoviras tinka ir kvapioms raminamosioms dezinfekuojamosioms vonioms, kurios itin patinka moterims. Tad po sunkios dienos pripilkite vonią, ir įpilkite į ją viržių nuoviro. Pajusite, kaip kūnas atsipalaiduoja, o mintys tampa skaidresnės.

Kankina nemiga? Tokiu atveju padės jaunų ūglių viržių nuoviras. Jį pasigaminti labai paprasta: 1 litru vandens užpilkite 2 šaukštus viržių žolės ir kaitinkite ant silpnos ugnies apie 10 minučių. Tada maždaug 5 valandoms palikite, kol pritrauks. Perkošę gerkite kaip arbatą. Pastebėsite, kad užmigsite kur kas lengviau. Tokią arbatą gerkite tris kartus per dieną, geriausiai prieš valgį. Padėti gali ir minėta raminamoji vonia su viržiais.

Nepatikėsite, bet viržiai stiprina ir plaukus. Lygiomis dalimis sumulkinkite viržių žiedų ir lapų, varnalėšų šaknų bei dilgėlių. Šiuo nuoviru skalaukite galvą, ilgainiui plaukai taps sveikesni, stipresni ir labiau žvilgės.

Viržiai
Viržiai / Fotolia nuotr.

Norite auginti savo kieme? Žinokite, kaip

Visiems atrodo, kad viržiai – paprastas augalas, nereikalaujantis jokios priežiūros. Visgi keletą gudrybių žinoti reikia. Viržiams patinka augti ten, kur yra saulės arba pavėsis labai minimalus. Šis augalas mėgsta rūgštų dirvožemį (rūgščias durpes, sumaišytas su kompostu ir smėliu), svarbu, kad žemė nebūtų per daug drėgna, nes tokioje jie pradeda pūti. Atminkite, kad viržiams nepatinka molinga žemė. Laistyti juos reikia gausiai, tačiau ne dažnai.

Kai nužydės, juos nukirpkite, tada kitais metais galėsite džiaugtis dar ryškesniais ir gausesniais žiedais. O jei norite, kad jie išsilaikytų iki kitų metų, būtinai uždenkite, tai daryti geriausiai eglišakėmis.

TAIP PAT SKAITYKITE: Auginate alaviją? Turite vaistą nuo visų ligų

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!