Gritė Maruškevičiūtė-Tamošiūnė atvėrė svajonių namo duris: nuostabių pynių receptas ir Kalėdų laukimas

Gritė Maruškevičiūtė-Tamošiūnė ir Andrius Tamošiūnas / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
Remigija Paulikaitė
Šaltinis: Žmonės
AA

„Gruodis – labai sentimentalus laikas“, – šypsosi „Mis Lietuva 2010“, kompanijos „SLA Paris Lietuva“ įkūrėja Gritė MARUŠKEVIČIŪTĖ-TAMOŠIŪNĖ (33). Su vyru Andriumi TAMOŠIŪNU (35) į elegantiškus namus ir širdį ji jau įsileido artėjančių Kalėdų nuotaiką.

„Kaip smagu, kad jau yra sniego!“ – džiaugiasi Gritė ir Andrius. Prisipažįsta, kad ir gamta įkvėpė namuose jau papuošti eglę, dekoruoti valgomojo stalą. Nostalgiškos iš patefono leidžiamų vinilo plokštelių melodijos, cinamoninis kepamų pyragų kvapas dar labiau sustiprina jausmą, kad gražiausios žiemos šventės nenumaldomai artėja.

Jiems šiuose namuose tai bus ketvirtos Kalėdos. Nutarę statytis namą dairėsi vietos, iš kurios būtų gana greitai pasiekiamas ir miesto centras – jam daug sentimentų jaučia senamiestyje augęs Andrius, čia yra Gritės darbai, – ir oro uostas, nes abiem tenka daug keliauti. Taip pat norėjo būti arčiau gamtos. Tokią vietą ir rado. Na, o tuomet abu susėdę piešė savo svajonių namą. Prisimena norėję, kad jis būtų ir gražus, ir funkcionalus.

„Keliaudami po pasaulį aplankome daug įdomių vietų, pamatome įspūdingų pastatų, interjerų. Tačiau visų patinkančių idėjų sutalpinti į vieną namą neįmanoma“, – juokiasi.

Suplanuoti erdves, įrengti kambarius padėjo dizainerė Ernesta Statkutė. Pora nenorėjo akinamai baltų sienų. Interjere vyrauja atspalviai nuo juodos, antracito, šviesiai pilkos iki baltos spalvos, čia dera akmuo ir medis.

„Kai rengėme namus, daug kas atkalbinėjo nuo tamsių tonų. Tačiau mums tai patinka, nemanome, kad dėl to jie tapo niūrūs, – pasakoja. – Mums čia jauku, šį įspūdį kuria ir interjero detalės, ir paslėptas, prislopintas erdvių apšvietimas. Kartais vakarieniaudami jaučiamės tarsi šiltame namų restorane.“

Skaitykite daugiau