Grožio formulė pagal Agnę Grudytę: „Nesu iš tų, kurios gali valgyti viską iš eilės“

Agnė Grudytė / Tomo Kaunecko nuotr.
Agnė Grudytė / Tomo Kaunecko nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2017-10-02 20:45
AA

„Gražus žmogus tas, kuris myli save ir kitus, jaučiasi mylimas, dirba mėgstamą darbą. Tokio žmogaus akys žiba – o tai viena pagrindinių žavesio sudedamųjų dalių“, – nusijuokia aktorė Agnė GRUDYTĖ (31).

Yra aktorių ir artisčių, kurios nepasitiki grimuotojų naudojama kosmetika, todėl turi savo rinkinius, o jūs?

Man tenka dirbti su išties profesionaliomis grimuotojomis. Prieš pradėdamos darbą, jos visuomet paklausia, ar kam nors esu alergiška, ar turiu kokių pageidavimų, ir naudoja kokybiškas priemones. Nes joms, kaip ir man, rūpi, kad 12 valandų būnant su storu grimo sluoksniu būtų kuo mažiau varginama oda. Tad aš – iš tų aktorių, kurios visiškai pasitiki grimuotojomis. Vienintelis reikalavimas – kokybiškos priemonės. Filmavimo metu mano oda vargsta nuo grimo, todėl kai nesifilmuoju, stengiuosi naudoti kuo mažiau kosmetikos.

O eidama į gatvę?

Pastebėjau, jog po intensyvių filmavimų turi praeiti mėnuo ar net du, kad man vėl pradėtų rūpėti pasitušuoti blakstienas ar apsiauti aukštakulnius. Norisi kuo paprasčiau, natūraliau, kuo mažiau laiko tam skirti, nesinori išsiskirti iš minios. Per filmavimus daugybę kartų persirengiu, man krauna daugybę grimo, plaukai taip pat kenčia. Viskam reikia poilsio.

Plaukams skiriate daug dėmesio?

Kai nebedažau, jiems nieko ypatingo ir nereikia. Dabar mano plaukų spalva – natūrali. Kažkada juos dažiau, nes buvau įsitikinusi, kad mano plaukų spalva pati blogiausia, nykiausia ir pilkiausia. Kai lioviausi, pastebėjau, kad saulė taip gražiai natūraliai nušviesina, suteikia tiek daug gražių atspalvių! Šampūnus renkuosi skirtingus vasarai ir žiemai, nuolat kaitalioju, nesu prisirišusi prie vieno gamintojo. Žiemą stengiuosi mažiau sausinti plaukus, naudojau „Davines Dede“ šampūną, vasarą – „Davines Volu“, kuris plaukus pakelia nuo šaknų, ir visuomet – serumą ar kremą plaukų galiukams, šiuo metu tai – „Matrix Biolage Advanced Repair Inside Control Cream“.

Kaip puoselėjate veido odą?

Visų pirma nuolat lankausi pas kosmetologę – bent kartą per mėnesį. Tai vienas mano pagrindinių odos puoselėjimo punktų. Džiaugiuosi Vilniuje radusi labai gerą žmogų ir specialistę – kosmetologę Dovilę Stakėnienę, ja visiškai pasitikiu. Ji pritaiko, kokio reikia kremo, toniko ar papildomų procedūrų, veido valymą atlieka kartą per mėnesį. Tai mano pagrindas, ant kurio tepamas grimas. Jei oda bus pažeista, nesveika, tai ir grimuotojai bus daugiau darbo. Niekas nenori ir niekam nereikia storo grimo sluoksnio, nes kamera viską mato.

Kuo atgaivinate odą po 12-os filmavimo valandų?

Pagrindinė mano taisyklė – buvo tepamas grimas ar ne, vakare „Sesderma Sensyses Cleanser Classic“ toniku nuo veido švariai nuvalyti viską, kas susikaupė per dieną, – ne tik pudrą, makiažą, bet ir purvą, bakterijas, kad naktį oda kvėpuotų. Nakčiai užteptas serumas ar kremas veikia geriausiai. Šiuo metu naudoju „Sesderma Hidraderm Hyal“, skirtą veidui, ir „Sesderma Factor G Renew Eye Contour“ – paakiams.

Kokie jūsų rytmetiniai grožio ritualai?

Tik atsikėlus ir išlipus iš lovos – stiklinė vandens. Toniku nuvalau veidą, jei šviečia saulė – tepu apsauginį kremą su UV filtru „Sesderma Repaskin sunscreen SPF 50“. Būtinai – kosmetologė išmokė. Kūnui – drėkinamieji losjonai, aliejai, kremai – juos kaitalioju. Mano oda linkusi sausėti, todėl stengiuosi gerti kuo daugiau vandens, kad ją drėkinčiau ir iš vidaus.

Ką rastume jūsų kosmetinėje?

Turiu tik kelias dekoratyvinės kosmetikos priemones: blakstienų tušą, „Givenchy Croisière“ pudrą, „High Definition Eyebrow Palette“ antakių šešėlius, nes esu įsitikinusi, kad antakių forma gali arba pabloginti, arba pagražinti veido bruožus. Kvepalų kosmetinėje yra visuomet. Mėgstu kvepintis. Dažnai kurdama vaidmenį pirmiausia pagalvoju, kuo mano personažas kvepia. Kartais nutinka taip, kad tuos kvepalus pasilieku ir po filmavimo. Šiuo metu rueiu „Givenchy Dahlia Divin“.

Lieknos figūros paslaptis – sakingas maitinimasis ir žiaurios sporto treniruotės?

Nemanau, kad esu liekna, aš esu normali (nusijuokia). Atsakysiu sąžiningai: nesu iš tų, kurios gali nieko nedaryti, valgyti viską iš eilės ir nepriaugti kilogramų. Ne. Aš visuomet žiūriu, ką valgau, kiek valgau, nes žinau, kad kiekvienas kąsnis turi savo kainą. Tačiau dėl to „žiūriu, ką valgau“ nesukeliu sau streso – tai svarbiausia. Nėra blogiau, kai žmogus gyvena patirdamas nuolatinę įtampą. Nesu nei vegetarė, nei žaliavalgė, kartais valgau ir mėsą, bet nepiktnaudžiauju. Sportas? Mėgstu važinėtis dviračiu, slidinėti – kaip gaila, kad Lietuvoje nėra kalnų, tikrai slidinėčiau ne vieną kartą per metus. O labiausiai patinka bėgioti. Kai būna daug sunkių filmavimų, tai nutrūksta. Buvo laikas, kai intensyviai bėgiojau ir įveikdavau daug kilometrų. Dabar tai – tiesiog atsipalaidavimo būdas ir pabuvimas gamtoje, nes bėgioju miške. Smagu stebėti, kaip keičiasi gamta: pavasarį kiekvieną savaitę ant medžių daugėja lapų, kinta jų spalva, keičiasi kvapai – noksta uogos, dygsta grybai, matyti, kaip po truputį miškas užmiega artėjant žiemai. Bėgiojimas ne tik degina kalorijas, stiprina raumenis, gražina figūrą. Man jis daugiau nei sportas – tai meditacija.

5 grožio būtinybės:

1. Meilė.

2. Miegas.

3. Higiena.

4. Veido valymas – kas mėnesį.

5. Kas rytą – stiklinė vandens.