Grožio formulė pagal Ingridą Martinkėnaitę: atskleidė, iš kur tas nuolatinis švelnus įdegis

Ingrida Martinkėnaitė / Jevgenijos Žuk nuotr.
Ingrida Martinkėnaitė / Jevgenijos Žuk nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2017-07-17 08:00
AA

Merginų grupės „69 danguje“ atlikėja Ingrida MARTINKĖNAITĖ (38) seniai susikūrė savo grožio taisyklę: svarbiausia – visada prižiūrėti odą tam amžiaus etapui tinkamomis priemonėmis ir tuomet nereikės gultis po grožio peiliu.

Kuo prasideda jūsų rytas?

Kiekvieną rytą pradedu nuo vandens – daug vandens: paprasto, gryno, be jokių priedų. Kelios stiklinės padeda man atsibusti. Ir, žinoma, koks rytas be arbatos! Labai daug keliauju, tyrinėju vietos gyventojų mitybos ir buities ypatumus ir stengiuosi jais paįvairinti savo dienas, tad iš kiekvienos kelionės parsivežu įvairiausių įdomybių. Pavyzdžiui, iš Šri Lankos esu parsivežusi žaliosios arbatos, kurios įsigijau lankydamasi vienoje žymiausių arbatos plantacijų. Ją gardinu Damasko rožėmis ir arabiškais jazminais iš senojo Dubajaus prieskonių turgaus. Tokia arbata labai aromatinga, jau nekalbu apie jos teigiamą poveikį, tas aromatas pakelia nuotaiką visai dienai. Šiltuoju metų laiku būtent ryte mėgstu pabėgioti parke.

Vengiu kavos – ja mėgaujuosi labai retai. Ir, žinoma, saldumynai man yra tabu, nors, kaip ir dauguma, juos labai mėgstu.

Daug sportuojate?

Sportas – neatsiejama mano gyvenimo dalis. Vis randu kokios veiklos: Tenerifėje buvau pamėgusi bėgiojimą, Lietuvoje šią žiemą pasirinkau sporto salę. Niekada nemaniau, kad man visai patiks kilnoti svarmenis ir dirbti su staklėmis – tai man buvo naujiena. Kad viską atlikčiau taisyklingai, pasitelkiau į pagalbą profesionalų trenerį Gytį Beikų.

Mitybai skiriate daug dėmesio?

Kiek save pamenu, labai domėjausi tuo, ką valgau. Buvo ir įvairių eksperimentų, kurį laiką buvau atsisakiusi mėsos. Vengiu kavos – ja mėgaujuosi labai retai. Ir, žinoma, saldumynai man yra tabu, nors, kaip ir dauguma, juos labai mėgstu.

Ingrida Martinkėnaitė / Jevgenijos Žuk nuotr.

Kas jums svarbiausia renkantis kosmetiką?

Man svarbiausia ją išbandyti, nes labai dažnai, kad ir kokia brangi būtų, ji tiesiog netinka odos tipui.

Kuo puoselėjate veido odą?

Veido odai skiriu labai daug dėmesio: žiemą maitinu, vasarą drėkinu. Mėgstu tas dienas, kai nereikia dažytis, tada lepinu odą įvairiomis kaukėmis. Iš kelionių taip pat parsivežu įvairių įdomybių. Labai mėgstu japonų, korėjiečių kosmetiką. Žinoma, ant mano kosmetinio stalelio galima rasti ir žinomų firmų gaminių – „La Prairie“ serumų, „Clarins Double Serum (Hydric + Lipidic System)“, „Lancôme Génifique“. Juos kaitalioju priklausomai nuo metų laiko. Po koncertinio grimo naudoju „TheFaceShop“ kaukes, akytes palepinu tos pačios firmos auksine akių kauke. Prieš renginius ar fotosesijas naudoju „Charlotte Tilbury Goddess Skin Clay Mask“ kaukę.

Kokioms makiažo priemonėms teikiate pirmenybę?

Apie savo makiažo priemones galėčiau šnekėti ištisas valandas, bet mylimiausios yra šios: makiažo bazė – „Benefit“ arba „Charlotte Tilbury Wonder Glow“, makiažo pagrindas – „Lancôme Teint Idole Ultra Long Wear Foundation“, antakių formą koreguoju „L’Oréal Paris Brow Artist Xpert“ pieštukais, akių šešėliai tik „Melkior Professional“, lūpų dažai – ilgai išliekantys ir jokio sunkumo lūpoms nesuteikiantys puikių ryškių spalvų „Yves Saint Laurent Glossy Stain Pop Water“, akių tušas tik „Lancôme Hypnôse“. Kasdien nesidažau, o jei makiažo reikia iškilmingoms progoms, patikiu jį profesionalei Justinai Gafaro.

O kam patikite rankų ir pėdų priežiūrą?

Tokios procedūros kaip pedikiūras ir manikiūras, kaip ir kiekvienai moteriai, man įprastos: manikiūrą darau kas dvi savaites, pedikiūrą – kas mėnesį. Dažniausiai šį darbą patikiu profesionalams, nors man labai sunku išsėdėti dvi valandas pedikiūro kėdėje, o jeigu su manikiūru – tai visos trys išeina! Tada pasiimu knygą ir laikas prabėga greičiau.

Ingrida Martinkėnaitė / Jevgenijos Žuk nuotr.

Ar pasinaudotumėte grožio chirurgų paslaugomis? Nebūtinai daryti plastinę operaciją, bet atlikti kokią procedūrą?

Grožio chirurgų paslaugomis pasinaudoju gal porą kartų per metus – ramunėlių kompresai jau nepadeda (užsikvatoja), bet darau tai labai atsargiai. Tad dukart metuose apsilankau „Estetus“ klinikoje. Labai mėgstu PRP procedūrą – saugi, atliekama su paties paciento kraujo plazma, be jokių papildomų medžiagų ar užpildų, kartu skatinama natūrali odos regeneracija. Visai neseniai išbandžiau veido odos jauninimo ir standinimo procedūrą „Candela Gentle MAX Pro“ lazeriu – neskausminga, be jokių intervencijų, odos pažeidimų ir labai efektyvi.

Visi žinome, kaip miegas, poilsis ir gera mityba veikia mūsų grožį, bet pašėlusiu ritmu gyvenant XXI amžiuje to nebepakanka. Mano nuostata: kiekvienu moters amžiaus etapu reikia prižiūrėti odą naudojant saugias, tinkamas priemones ir būdus, kad vėliau vieną dieną pabudus nereikėtų kreiptis į grožio chirurgus ir reikalauti nupjauti, nukirpti, užlenkti, patempti. Tada, manau, ir 65-erių galima spinduliuoti natūralų, o ne pagal grožio standartus pripūstą grožį.

Kaip prižiūrite plaukus?

Plaukai yra didelis mano galvos skausmas... Nes nuo dažno dažymo, sukimo ir tiesinimo jie dažniausiai pavargę ir silpni. Dėl to porai valandų prieš trenkant ar nakčiai plaukus sutepu specialiu aliejumi nuo pat šaknų iki galiukų. Po plovimo, jei turiu laiko, porą valandų palaikau suteptus „Kérastase“ atkuriamąja kauke.

Pastebėjau, kad jūsų oda visuomet lyg nugairinta saulės.

Esu tiesiog pamišusi dėl kelionių, dažniausiai – į šiltuosius kraštus. Kad oda įgautų gražų atspalvį, bet pirmas atostogų dienas nesivoliočiau paplūdimyje, naudoju „FakeBake“ priemones. Turiu jų visokių, nuo momentinių iki ilgalaikių. Beje, prieš koncertus jas naudoja visos grupės merginos – šių priemonių visuomet būna mūsų koncertiniuose lagaminuose.

5 grožio būtinybės:

1. Pirmoji ir svarbiausia – atostogos! Jos suteikia veidui skaistumo, kūnui – gaivumo, o sielai – įkvėpimo.

2. Vanduo, daug vandens.

3. Sportas.

4. Vaisiai.

5. Miegas.

Ingrida Martinkėnaitė (11 nuotr.)
+5