Grožio formulė pagal Jolantą Sadauskienę: brangi priežiūra privertė kai ko atsisakyti

Jolanta Sadauskienė / Gedimino Žilinsko nuotr.
Jolanta Sadauskienė / Gedimino Žilinsko nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2017-05-08 08:31
AA

„Grožio industrijoje esu nuo pilnametystės. Per tiek laiko rūpintis savo išvaizda, sveikai maitintis tapo gyvenimo būdu. Nors jau daug metų dirbu kitoje barikadų pusėje, teisingi įpročiai išliko“, – sako buvusi manekenė, „Modilinos“ modelių agentūros vadovė Jolanta Sadauskienė (44).

Koks yra įprastas jūsų rytas?

Žiauriai nemėgstu anksti keltis... Aštuonios valandos miego man – privaloma. Paprastai iš lovos lipu aštuntą–pusę devynių. Tada – dušas. Dabar praustis ir kūnui puoselėti naudoju „Culti Home Spa“ priemones. Veidui – „Cucnzn“ serumą, kremą ir paakių kremą. Kartais kokią nors kaukę, tarkim, „Gold Essence Mask“, užsidėjusi po namus paslankioju.

Dažniausiai tik nuo šešių ir valgau! Vakarais kalorijų neskaičiuoju: valgau mėsos arba žuvų, daržovių. Ir gardaus deserto neatsisakau.

Anksti į darbą neinu – grožio industrija ilgai miega, nes dirba naktimis. Paprastą dieną dekoratyvinės kosmetikos beveik nenaudoju, nebent natūralų atspalvį ir lengvą spindesį suteikiantį „Terry“ kremą, „Terry“ lūpų blizgį, japonišką „Lift“ blakstienų tušą. Tik šis vienas mano akims tinka.

Kaip priverčiate paklusti savo banguotus plaukus?

Ryte iš artimųjų tik ir girdžiu: „Eik susišukuoti!“ Draugė padovanojo japoniškas grožio šukas. Manoma, kad jomis šukuojantis gražėja ne tik plaukai, bet ir veido oda.

Nepaklusnūs plaukai – mano problema nuo modeliavimo laikų. Sunku su jais susitvarkyti iki šiol, todėl kartais tiesinu. Plaukus plaunu „Belluga“ šampūnu, kondicionieriumi. Natūralaus blizgesio jiems sutiekia „Miriam Quevedo“ priemonės. Tačiau dabar pasižiūriu į podiumus – vien išsipešioję kuodai ir gervės modeliams ant galvų. Tai ir aš džiaugiuosi madinga betvarke ant galvos. Man tai – ir dieninė, ir vakarinė šukuosena.

Kaip pasirenkate veido priežiūros priemones?

Jas renkuosi pati. Nusiperku ir išgirdusi, kad kokia nors draugė giria ar kosmetikė rekomenduoja. Anksčiau visai nežiūrėjau į lietuvišką kosmetiką. Tačiau dvejus metus buvau lietuviškos kosmetikos „Rasa Anti-age“ reklamos veidu ir susižavėjau šiais gaminiais. Šiuos mano amžiaus moterims skirtus kremus naudoju iki šiol. Tačiau mėgstu kosmetiką kaitalioti. Prisiperku visokių kremų, kaukių, serumų ir jie laukia savo eilės.

Tas pats ir su kvepalais?

Jų, matyt, kaip ir kiekviena moteris, turiu tikrai per daug. Kai kurie stovi metų metus nenaudojami. Kvepalų flakonėlį rasčiau ir rankinėje, ir stalčiuje darbe, ir mašinoje.

Dienai renkuosi lengvesnius: dabar rankinėje guli „Fragonard“ aromatas „Ile D’Amour“. Patinka kvepėti ir visokiais iš arabų kraštų parsivežtais aromatais. Šiuo metu svaigstu nuo kavos ir šokolado kvapo su aukso dulkėmis „Moattar dhahab“.

Vakarui mėgstu Frederico Malle kvepalus „Lipstick Rose“, kartkartėmis – „Portrait of a Lady“.

Kokie jūsų valgymo įpročiai?

Mano požiūriu, jei sveika, tai ir skanu. Patinka šviežias, kokybiškas maistas: daržovės, ypač iš mamos daržo, savo sodo uogos, vaisiai. Be galo gardu šviežios žuvys, geri steikai. Na, o blynai, cepelinai man – iš nevalgomų dalykų sąrašo. Nežiūriu į miltų gaminius, bulves, nežavi lašiniai.

Dieną pradedu stikline vandens su citrina ir skubu ruošti kavos. Paprastai ją geriu saldintą, su grietinėle. Be dviejų puodelių šio gėrimo akys neatsimerkia. Tik tuomet galvoju, ką sveiko, skanaus, sezoniško suvalgyti. Šios dienos pusryčiams buvo bananas, sauja šilauogių ir žemuogių iš sodo, užpiltų jogurtu ir apibarstytų sėlenomis bei kviečių gemalais. Tai – energijos dozė visai dienai. Po tokių pusryčių neretai kitą kartą prie stalo sėdu tik vakarienės.

Stengiatės spėti pasistiprinti iki šeštos vakaro?

Dažniausiai tik nuo šešių ir valgau! Vakarais kalorijų neskaičiuoju: valgau mėsos arba žuvų, daržovių. Ir gardaus deserto neatsisakau. Tiesa, niekada nepamirštu išgerti papildų.

Man svarbu, ką deduosi į skrandį. Nuo to priklauso ir savijauta, ir išvaizda. Šiais laikais negalime patys susimedžioti ekologiško mamuto, o iš pirktų produktų visų organizmui reikiamų medžiagų negauname. Todėl visada vartoju kokius nors papildus. Dabar geriu imuninę sistemą stiprinančias placentos ekstrakto piliules, odą teigiamai veikiančias hialurono rūgšties kapsules, omega-3 papildus širdžiai, vitaminą Q atminčiai stiprinti.

Sportuojate?

Vasarą, jei tinkamas oras, kartais vakare išvažiuoju dviračiu arba į golfo laukus traukiu. Į sporto klubą bandau prisiversti nueiti savaitgaliais arba žiemą. Tačiau ten sportuoti nemėgstu. Man geriau mankšta – profesionalų atliekami masažai. Arba – japoniškos masažuojamosios tamprės su mineralais.

Esate nuolatinė masažų salonų klientė?

Jiems jaučiu priklausomybę! Jei tik žinau, kad bus kokia laisva pavakarė, stengiuosi kur nors rezervuoti vietą. Renkuosi viso kūno, atpalaiduojančius, stiprinančius, liekninančius, veido masažus – patinka visokie. Ilgiausiai išgulėjusi ant masažų stalo esu keturias valandas. Tai buvo Tailande, Koh Chang saloje. Guliu, mane masažuoja ir taip gera, kad pabaigus masažą prašau daryti dar ir dar vieną: tai nugaros, tai kūno, tai kojų, pėdų – kad tik nereikėtų pakilti...

Mano nemėgstamiausios grožio procedūros – manikiūras ir pedikiūras. Rankų nagų jau seniai nelakuoju, o kojų visą gyvenimą – tik raudonai!

Ar jums brangu būti gražiai?

Brangu! Beveik atsisakiau alkoholio, pasilikau tik kelių rūšių šampaną, kurio po taurę kokia nors proga leidžiu sau išgerti. Nes kai kartą suskaičiavau, kiek vieną mėnesį kainuoja mano grožio priemonės, vitaminai ir papildai, supratau, kad tokio alkoholio, kurio vartojimas būtų pateisinamas, nėra.

5 GROŽIO BŪTINYBĖS

1. Miegas.

2. Vanduo.

3. Kokybiškas veido kremas.

4. Geri papildai.

5. Bent minimalus sportas arba masažas.