Grožio formulė pagal Juliją Janus: „Esu kosmetologių siaubas“

Julija Janus / Redos Mickevičiūtės nuotr.
Šaltinis: „Žmonės“
AA

„Esu kosmetologių siaubas, nes nerami per procedūras, nenaudoju brangių jų rekomenduojamų kremų, lankausi labai retai... – prisipažįsta dizainerė Julija JANUS (46). – Mano dūšia – nerami, jaučiuosi klaustrofobiškai po visokiomis kaukėmis.“

Kas svarbiausia renkantis kosmetiką?

Mano atveju – kad nebūtų alerginės atopinio dermatito reakcijos. Patikėkite manimi: oda baisiai ištinsta, iš akių lieka plyšeliai, veidą tempia ir skauda. Niekam to nelinkiu. Ypač atsargiai žiūriu į naujas kremų formules ir pernelyg daug ingredientų. Todėl bijau naujovių ir renkuosi kuo paprastesnes drėkinamąsias ir maitinimąsias priemones: „Eucerin“ kremas, natūralus aliejus – man patys patikimiausi.

Taip pat naudoju hipoalergiškai odai skirtą kremą „Zeroid“ ir tos pačios kompanijos veido prausimo putas, kūnui – „Avène Cold Cream Nourishing Body Lotion“. Tai ilgai ieškotos ir mano jautriai, raustančiai, alergiškai, sausai odai puikiai tinkančios priemonės. Tikiuosi, šios rekomendacijos padės panašios odos savininkėms renkantis visame tame pasiūlos triukšme pasinaudoti mano patirtimi.

Nors šiemet vasara – tikra lietuviška – lietinga, tikėkimės, anksčiau ar vėliau saulė pagaliau išlįs. Ar teks nuo jos slėpti odą?

Deja, taip – įdegu raudonai, paskui labai greitai nusilupa oda. Tad saulėje nebesikaitinu, pakanka, kiek natūraliai jos patenka ant odos vaikštant, važinėjantis dviračiu. Ir, žinoma, būtinai naudoju apsauginius kremus.

Julija Janus ir Stasys Baltakis / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Gal mėgstate save puoselėti liaudiškomis priemonėmis?

Mėgčiau, jei būtų galimybė. Kol kas tokios prabangos nesu patyrusi. Žinių neturiu, tad viskas baigiasi aliejumi masažui.

Jūs – masažų aistruolė?

Labai mėgstu. Kas porą mėnesių darausi masažą – dažniausiai klasikinį, kartais – ajurvedinį ar tailandietišką.

Esate dažna grožio salonų lankytoja?

Plaukų spalvos ir kirpimai mane ypač domina. Man įdomu stebėti, kaip kirpimas ar spalva keičia stilių. Visa kita laikau higiena, kurią neišvengiamai reikia atlikti. Todėl bandau tam sugaišti kuo mažiau laiko.

Julija Janus ir Stasys Baltakis / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Kokius ypatingus šampūnus atradote, kokias šukuosenų formavimo priemones naudojate?

„Joyce“ mėlyną šampūną ir kondicionierių ypač šviesiems plaukams.

Ar dažnai naudojate dekoratyvinę kosmetiką? Kokią? Kaip ją renkatės?

Kasdienio makiažo pagrindui naudoju „Clinique Redness Solutions Makeup“ – nes mano oda linkusi rausti. Vakarui – „Clinique Beyond Perfecting Foundation“ – puikiai išlygina odą. Tada MAC mineralinę kompaktinę pudrą „Light“ ir MAC formuojamąją pudrą „Harmony“. Akis ir antakius ryškinu tamsiai pilkais šešėliais, blakstienas – „Clinique High Lengths Mascara“, – šepetėlis neapvelia blakstienų pernelyg dideliu tušo kiekiu.

Ar rūbų dizainerė prieš ypatingas viešas progas – renginius, vakarėlius – kreipiasi pagalbos į vizažistę ir stilistę?

Labai retai. Dažniausiai to reikia filmavimams ar fotosesijoms.

Jūsų kvepalų kolekcija didelė? Kokius dievinate?

Labai mėgstu netikėtus – nišinius kvepalus. Renkuosi pagal savo skonį. Nenoriu, kad man dovanotų, nes dažniausiai nepataiko, ir aš tokius tiesiog palieku kam nors kitam.

Julija Janus / Redos Mickevičiūtės nuotr.

Esate aistringa gamintoja. Jums svarbu, ką valgote, ar dėl grožio ko nors atsisakote?

Gaminu beveik kasdien – savo malonumui ir dėl kitų pasitenkinimo. Mėgstu ir gaminti, ir valgyti. Nesu liekna, todėl laikausi tam tikros disciplinos, tiesiog atsisakau to, kas, mano manymu, mane dar labiau išneštų, pavyzdžiui, kasdien nevalgau saldumynų, miltinių patiekalų. Man įdomios visokios maisto kultūros: nacionalinės virtuvės, vegetarizmas, veganizmas, žaliavalgystė, paleo dieta, kurios esmė ‒ pirmykščių žmonių mitybos įpročių laikymasis.

Visokiausius patiekalus esu bandžiusi gaminti, kaip ne profesionalė moku ir žinau labai daug. Maisto patiekalo ruošimas man tolygus meditacijai. Ne veltui ir mano mados parduotuvės atrodo iš dalies kaip virtuvė. Greta drabužių nuolat kuriu indus ir kitus stalo papuošalus.

Kas puikiai kulinarei padeda palaikyti kūno formas?

Nuolat sportuoju šešiolika metų. Užsiimu joga, važinėju dviračiu, tris kartus per savaitę dirbu sporto salėje ar namie atlieku jėgos ir tempimo pratimus. Tik vaikštau per mažai, norėčiau daugiau. Dar galvoju apie vandens lentą ir tai či mankštą – progai pasitaikius noriu išmokti.

5 grožio būtinybės

  1. Meilė.
  2. Sielos ramybė.
  3. Vanduo.
  4. Miegas.
  5. Geras maistas.
Skaitykite daugiau