Grožio formulė pagal Skaistę Vievesę: nemaloni problema privertė kosmetiką rinktis itin atidžiai

Skaistė Vievesė / Žymantės Štankelytės nuotr.
Skaistė Vievesė / Žymantės Štankelytės nuotr.
REMIGIJA PAULIKAITĖ
2022-10-06 08:18
AA

„Man gražu – kas tikra, gyva, natūralu. Dažausi retai, bet jei tai darau, noriu išlikti savimi“, – sako aktorė Skaistė Vievesė (30). Kosmetiką ji renkasi itin atidžiai, nes yra alergiška.

ALERGIJA. Kai buvau psichologiškai jautriausio amžiaus, maždaug penkiolikos, man prasidėjo alergija nikeliui – jo yra visuose metaluose, maiste ir net kosmetikoje. Nuo jo, arba kitaip – nuo metalinės sagos ar diržo sagties prisilietimo, ant odos atsirasdavo milžiniškų žaizdų. Iki šiol gyvenu su šia ir dar keliomis kitomis alergijomis...

KASDIENĖ RUTINA. Sulaukusi trisdešimties, pirmą kartą apsilankiau pas kosmetologę Rasą Šnirienę, ji atliko veido odos diagnostiką. Norėjau sužinoti, kokia mano odos būklė, ar ją prižiūrėdama ir laikydamasi principo „mažiau yra daugiau“ einu teisinga linkme. Džiaugiuosi, kad neklydau.

Suprantu, jog kosmetologė – ne stebukladarė, viskas prasideda nuo mitybos, gyvenimo būdo, kitų veiksnių. Man ji – labiau edukatorė, padėjusi atrasti veido priežiūros rutiną.

Ryte naudoju „ZO Skin Health“ prausiklį ir drėkinamąjį kremą „Atopalm“. Susilaukusi dviejų vaikų atradau serumą ir dieninį kremą su SPF 30 nuo pigmentinių dėmių „Eucerin“. Vakare vėl imu tą patį prausiklį ir „Medik8“ retinolį. Retkarčiais veido odą pati pamasažuoju natūraliais aliejais ir kvarco masažuokliu.

PASIGRAŽINTI. Kasdien dekoratyvinės kosmetikos nenaudoju. Ji – tik išskirtinėmis progomis arba kai dirbu: filmuojuosi, fotografuojuosi. Anksčiau buvau grimuojama daug ir įvairia kosmetika. Pastebėjau, kad kone visos populiariausios priemonės mane alergizuoja. Tačiau pagaliau atradau tokią, kurios jokiais būdais nekeisčiau ir į pačią prabangiausią.

Dabar renkuosi tik lietuvišką natūralią dekoratyvinę kosmetiką „Uoga Uoga“. Patamsėjusiems paakiams ir kitoms probleminėms veido vietoms turiu kreminės tekstūros maskuoklį „Agent 004“, BB kremą su simondsijų aliejumi ir baltuoju gintaru „Lost Flamingo“.

Antakiams paryškinti ir akims apibrėžti – pomadą „Taupe“. Blakstienų nedažau tušu. Jas ir antakius puoselėju serumu su ricinų ir arganų aliejais bei vitaminu E „Magic Wand“.

Rimtesniam makiažui naudoju dar ir „Uoga Uoga“ lūpų bei skruostų dažus su bruknių ekstraktu „Apricot“, kontūravimo pudrą „Game of Shadows“. Tačiau šiuo metu mėgstamiausia mano grožio priemonė yra „Uoga Uoga“ lūpų blizgis „Roseberry“.

„Uoga Uoga“ lūpų blizgis „Roseberry“ / Gamintojo nuotr.