Grožis po 30-ies: gauname tai, ko nusipelnome

Moteris / Vida Press nuotr.
Moteris / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
A
A

Ne veltui sakoma, kad iki trisdešimties atrodome taip, kaip mus apdovanojo gamta. Bėgant metams vis labiau mūsų veide ir kūne blėsta prigimties ir ryškėja gyvenimo būdo pėdsakai. Neretai būna, kad „pilkos pelytės“ pražysta ir tampa įspūdingomis moterimis, o pripažintos gražuolės – pavargusiomis pusamžėmis tetomis.

Lengviausia viską suversti genams – neva jei mama po gimdymo priaugo daug svorio ir jo nesugebėjo atsikratyti, tai nenuostabu, kad ir dukrai „sekasi“ panašiai. O jei giminėje moterys sendavo elegantiškai, tai savaime suprantama, kad ir pažįstama bendraamžė puikiai atrodo tik todėl, kad jos „geri genai“.

Genai nepadės išsaugoti grožio, jei neišsimiegosime, turėsime žalingų įpročių, o savo organizmą žalosime persivalgymu ar dietomis.

Toks požiūris yra labai paviršutiniškas ir skirtas save paguosti, jei nesiseka atrodyti taip, kaip norėtųsi. Juk net tobuliausias genų rinkinys nepadės išsaugoti grožio, jei nuolatos neišsimiegosime, turėsime žalingų įpročių ar savo organizmą žalosime persivalgymu ar dietomis.

Pažvelkime, kokie gyvenimo malonumai mus gražina, o kurie sendina:

Miegas. Svarbu ne tik pakankamai išsimiegoti, bet ir atkreipti dėmesį į patalynę, čiužinį ir kambario temperatūrą. Jei miegate vėsiame kambaryje, ant kieto čiužinio ir nedidelės pagalvės, vadinasi, saugote veidą nuo raukšlių, o ilsėdamasi pakankamai valandų padedate odai neprarasti elastingumo ir spindesio.

Rūkymas. Tai bene didžiausias grožio ir sveikatos priešas: patamsėję paakiai ir papilkėjusi veido oda, pageltę dantys, išsausėję ir lūžinėjantys plaukai bei pageltę nagai – tokį kapitalą sukaupia rūkančios moterys. Atskira tema, kokius negalavimus „dovanoja“ pastovus nikotino vartojimas. O kiekviena liga irgi nuskina dalelę grožio.

Dietos. Dauguma moterų jų laikosi norėdamos atrodyti gražiai, tačiau dažniausiai ne tik nesulieknėja, bet ir pakenkia savo išvaizdai. Kai maiste trūksta sočiųjų ir nesočiųjų riebalų, omega rūgščių, oda greičiau praranda elestingumą, plaukai žvilgesį, o nagai tvirtumą. Todėl užuot alinus organizmą įvairiais mitybos eksperimentais, paprasčiausia būtų subalansuoti mitybą, daugiau judėti ir jei nesiseka sulieknėti – pasikonsultuoti su dietologu.

Mėgavimasis maistu. Gurmanai paprastai būna liekni ir gerai atrodo, skirtingai nei negalintys atsispirti dar vienam pyragėliui ar plytelei šokolado. Todėl jei norite, kad maistas nevirstų riebalais ant klubų, bet teiktų grožio ir sveikatos, atidžiai rinkitės, ką dedate į burną. Būkite reiklios. Išmokite degustuoti. Laikui bėgant imsite skirti tikrą gerą šokoladą nuo saldžių kakavos plytelių, ekologišką mėsą nuo mėsos produkto, pagaminto iš nežinia kuo šertų galvijų.

Kuo daugiau perdirbto maisto valgome, geriame saldžiųjų gazuotų gėrimų, tuo didesnė tikimybė, kad celiulitas „papuoš“ kūną gana anksti.

Neskubrus mėgavimasis geru maistu ir saikas yra priešingybė persivalgymui. Stenkitės valgyti reguliariai, neskubėdamos ir susilaikykite nuo maisto, jei norisi jį ragauti tik todėl, kad skanu, liūdna, nuobodu ar kažkas siūlo. Valgymas turi būti malonumas, bet ne savęs raminimas.

Mityba
Mityba / Fotolia nuotr.

Sportas. Nors sakoma, kad judėjimas yra būtinas norint išsaugoti sveikatą, labai svarbu neperlenkti lazdos ir nepakenkti sau. Juk nepritaikytos programos, netinkamai atliekami pratimai ir per dideli svoriai gali būti daugybės traumų priežastimi. Judėjimas gryname ore naudingesnis grožiui nei kondicionuojamoje sporto salėje ar baseine. Tiek chloruotas vanduo, tiek uždarų patalpų oras sausina odą, ji gali pradėti šerpetoti ir anksčiau raukšlėtis. Gryname ore gauname daugiau deguonies, geriau jaučiamės ir gražiau atrodome.

Emocijos. Net jei ir paisote visų sveiko gyvenimo rekomendacijų, tačiau dažnai pykstate, baratės ir jaučiatės nepatenkinta – šios neigiamos emocijos ima formuoti jūsų veido mimiką. O juk didžiulis skirtumas, kokios raukšlelės papuošia veidą – šypsenos ar nepasitenkinimo. Būtent todėl viskuo gyvenime nepatenkintos moterys bėgant metams itin susirūpina savo išvaizda. Juk net tada, kai jos būna ramios, aplinkiniai mato jų veide įsirėžusį pyktį ir nepasitenkinimą. Plastikos chirurgas gali kiek pagelbėti, bet, nekeičiant žvilgsnio į pasaulį, net ir skalpeliu padailintas grožis bus trumpalaikis.

Motinystė. Daugybė tyrimų rodo, kad brandi motinystė tarsi „mobilizuoja“ moters organizmą ir atitolina senatvę. Juk mūsų kūnas yra išmintingas, ir vos tik pajutęs, kad jame ima megztis nauja gyvybė, jis deda visas pastangas, kad kuo ilgiau būtų sveikas, galėtų išnešioti kūdikį. Hormonų pokyčiai brandžių moterų organizmus tarsi laiko mašina perkelia arčiau jaunų mamyčių ir toliau nuo menopauzės.