Grupė „The Ditties“ naujam gyvenimui prikėlė grupės „Antis“ dainą

Grupė „The Ditties“ / Nerijaus Kuzmicko nuotr.
Grupė „The Ditties“ / Nerijaus Kuzmicko nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2022-10-13 10:02
AA

Vienintelės ir nepakartojamos „The Ditties“ – vienuoliktojo gimtadienio koncerte stebins lapkričio 13 dieną Šv. Kotrynos bažnyčioje, Vilniuje. Ilgai lauktas reginys ir netikėtos staigmenos: elegantiškos suknelės, šmaikščios situacijos, kuriamos simpatiškų, moteriškai trapių, šiek tiek šaržuotų „The Ditties“ trijulės personažų. Kartu su laukiamu koncertu, grupė pristato ir naujos aranžuotės vaizdo įrašą.

„The Ditties“ kolektyvas švenčia vienuoliktąjį gimtadienį, kurio proga kviečia į koncertą Šv. Kotrynos bažnyčioje. Būtent čia daugiau kaip prieš dešimt metų nuskambėjo ir vienas pirmųjų grupės koncertų.

„Kaip šiandien pamenu tą jaudulį ir dar tik „šviežiai“ surepetuotas dainas, nežinojimą, ar klausytojai pamils tokią vokalinę ankstyvojo svingo muziką. Juk alternatyvos mums tuomet Lietuvoje nebuvo, jos nėra ir iki šių dienų. Šiandien po didingais Šv. Kotrynos salės skliautais stojame subrendę muzikaliai ir nešančios tik pačias šilčiausias emocijas“, – atvirauja grupės atlikėja Rūta Švipaitė.

Grupė „The Ditties“ / Nerijaus Kuzmicko nuotr.

Vienuolika metų „The Ditties“ kėlė ansamblinio dainavimo kartelę ir kūrė lietuvišką vokalinio džiazo trio tradiciją. Pirmiausia, pasinėrusios į istorinių ansamblių „Andrews Sisters“, „Boswell Sisters“ įrašus jos perprato dainavimo siaura harmonija principus, sugėrė legendų patirtį ir aukso fondo dainų pagrindu susikūrė savąjį skambesį.

Ilgainiui repertuaras praturtėjo unikaliomis aranžuotėmis, stilizacijomis. Turbūt, nėra tokios dainos džiazo, pop ar roko karalystėse, kurios šios harmonizavimo virtuozės nesugebėtų paversti darniu „ditišku“ svingo skanėstu. Bežaisdamos įvairiomis melodijomis, „The Ditties“ atrado naują aistrą – lietuvišką estrados muziką.

Grupės narė Veronika Čičinskaitė-Golovanova pastebi, jog vienuolika – ne tik labai gražus skaičius, tačiau ir ženklas, jog tiek metų kartu dirbanti komanda yra stipri.

„Turime labai aiškią muzikinę kryptį, strateguotus žingsnius, esame išsigryninusios savo skambesį, savo „ditiškus“ amplua, pritraukiančios nuostabų klausytojų ratą. Esame išleidusios 3 albumus. Šis rezultatas rodo nuoseklią ir gražią muzikinę kelionę“, – džiaugiasi atlikėja.

Ji teigia, kad scenoje visada yra laiminga, todėl tiki, kad tokie patys jausmai paliečia ir klausytoją bei priduria, jog gimtadienio pasirodymas bus ypatingas.

Drauge gros vieni geriausių srities profesionalų Dmitrij Golovanov ir Jan Maksimovič. Trijulė šypsosi, jog šiam pasirodymui ruošėsi vienuolika metų. Ir jei kada ir buvo sunkių etapų, į sceną visuomet norėjosi lipti, nes muzikavimas bei buvimas scenoje – gydo.

R.Švipaitė sako, kad grupės gyvavimo laikotarpiu būta ir narių kaitos, kas įnešdavo nedidelio nerimo, nežinios. Tačiau anot jos, kiekvienas atėjęs žmogus atnešė labai daug savitumo ir tie žmonės buvo, ir yra „The Ditties“ labai svarbi gyvavimo dalis.

„The Ditties“ / Kipro Kublicko nuotr.

„Ypatingai noriu padėkoti kolektyvo narei Veronikai, kuri kartu su manimi plaukia šiuo muzikiniu laivu nuo įkūrimo ir kartu mums pavyko išplaukti iš įvairiausių situacijų. Dėkoju Rūtai, kuri prisijungė prieš keletą metų ir įnešė ramybės bei pilnatvės. Taip pat Justinai Vingilei, kuri jau daugiau nei septynerius metus padeda sustyguoti visas detales, kad galėtume judėti užtikrintai pirmyn. Mes visos keturios sekame tuo pačiu tikslu – puoselėti kokybišką džiazo muziką Lietuvoje, skleisti tik pačia šilčiausia emocija ir „ditišku“ žavesiu apsvaiginti kuo daugiau žmonių“, – džiaugiasi R.Švipaitė.

Tuo tarpu Rūta Jakulytė-Valčiukienė sako, jog šio gimtadienio laukia kaip didžiausios šventės bei šiame koncerte surengs tikrą vakarėlį.

„Jei domitės numerologija, tai skaičius 11 reiškia naujas galimybes ir kūrybiškumą. Pasitikėsime tuo ir nersime į naujus kūrybinius vandenis“, – paslapties šydą atskleidžia ji.

Tačiau visų siurprizų atskleisti nevalia – kūrėjos ragina tiesiog ateiti ir skanauti svingo.

Gimtadienio koncerte skambės jau pamėgtos dainos, bei naujas singlas „Kažkas atsitiko“ iš naujausio trio albumo „Estrada“.

Grupės narės pasakoja, jog pasirinkta grupės „Antis“ daina „Kažkas atsitiko“ moteriškame pasaulyje suskambo dramatiškomis spalvomis, pasijuokiant iš Martyno ir nesėkmingos jo meilės istorijos. O apjungiant klasikos ir džiazo muzikos elementus gimė drąsi ir veržli aranžuotė.

„The Ditties“ / Asmeninio albumo nuotr.

„Pirminis šios aranžuotės tikslas – nustebinti. Mes nesiekėme šios dainos padaryti geresne, mes tiesiog labai norėjome nustebinti žmones savo, „The Ditties“, įvairiapusiškumu. Norime, kad klausytojas matytų ir kitą mūsų spalvą, kad ir mes kartais galime maištauti per ironiškumo ir juoko prizmę“, – sako aranžuotės autorė V. Čičinskaitė-Golovanova.

Artėjant gyvam pasirodymui „The Ditties“ pristato kūrinio „Kažkas atsitiko“ muzikinį video klipą.

„Klipą filmavome dideliame, tamsiame, apleistame angare, kuriame gaudėme paskutinius saulės spindulius ir netgi „orą“, mat patalpoje prieš mums atvykstant kažkas nusprendė padeginti plastmases, tad kvapas buvo ypač aitrus, nuo kurio svaigo galva. Viskas atrodė tikrai baugiai: einant kyla juodos dulkės, aplink nuolaužos, visur tamsa, tik pro stogo plyšius skverbiasi šviesos ruoželiai. Aplinką reikėjo prisijaukinti, o gal ji prisijaukino mus? Kad ir kaip ten buvo, tai buvo tobula vieta mūsų klipui filmuoti“, – sako R.Jakulytė-Valčiukienė

Ji teigia, kad idėjų radosi ir vietoje.

„Filmuojant už mūsų nugarų staiga atsirado didžiulė šviesos prošvaistė. Tiesiog negalėjome susilaikyti ir bėgome nardyti tiesiai per ją. Atrodė tikrai įspūdingai. Lyg būtų sukurta naudojant specialiuosius efektus. O iš tiesų filmuotis ir generuoti idėjas reikėjo labai greitai ir operatyviai, nes turėjome tik po kelias šviesos minutes, kol užplauks kitas debesis. Žinoma, video operatoriaus Tomo Poškos dėka, mums pavyko išgauti norimą vaizdą, spalvas ir paslaptingai mistišką nuotaiką“, – naują kūrinį repertuare pristato R. Jakulytė-Valčiukienė.

Vienuoliktojo „The Ditties“ gimtadienio koncertas Šv. Kotrynos bažnyčioje, lapkričio 13 d. 17:00 val. Kūrinio „Kažkas atsitiko“ muzikinį video klipą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba.

„The Ditties“ kūrinio „Kažkas atsitiko“ muzikinis video klipas: