Guinnesso rekordininkė Ajana Lolat pradeda neregėtą žygį: su ramentais įveiks 320 km

 Ajana Lolat, Justas Pažarauskas ir vedlė Mulan / Irmanto Gelūno / BNS nuotr., Žmonės.lt koliažas
Ajana Lolat, Justas Pažarauskas ir vedlė Mulan / Irmanto Gelūno / BNS nuotr., Žmonės.lt koliažas
Šaltinis: Pranešimas spaudai
A
A

Pasaulio Guinnesso rekordininkė Ajana Lolat pirmadienį Pavilnių ir Verkių regioninių parkų Lankytojų centre surengė spaudos konferenciją, kurioje pristatė savo ambicingą ir ypatingos stiprybės pareikalausiantį „Svajonių žygį“.

Su cerebrinio paralyžiaus diagnoze gyvenanti Ajana 2022 m. spalio 1 d. pradėjo „Svajonių žygį“ Vilniaus Verkių regioniniame parke ir per 9 val. 39 min. su ramentais nuėjo 14,5 km, pagerindama ankstesnį pasaulio Guinnesso rekordą, priklausiusį Bradui Luitenui, kuris per 12 val. nuėjo 10 km.

Tokiu būdu ji ne tik siekė atkreipti visuomenės dėmesį į neįgaliuosius, bet ir rinko lėšas, kad padėtų šeimoms, kuriose yra neįgaliųjų, įsigyti bei treniruoti šunis asistentus. Vieno šuns asistento parengimas šiai misijai trunka 3 metus ir kainuoja virš 20 tūkst. eurų. Lėšos renkamos pačios Ajanos šuns asistentės Mulan vardu pavadintame paramos ir labdaros fonde mulanfondas.lt.

Antradienio rytą Ajana pradės naują, itin sudėtingą žygį per Lietuvą: ji ketina nueiti 320 km nuo Usėnų kaimo Šilutės rajone (gimtųjų namų) iki Druskininkų, kuriuose 2021-aisiais pasiekė Lietuvos rekordą, nueidama 12 km. Drauge su A.Lolat keliaus skautai, šauliai, skirtinguose etapuose prisijungs kinologai ir šunys asistentai.

„Mūsų ugdymo metodas, kurį vykdome organizacijoje su vaikais ir jaunimu, yra suaugusiojo lydėjimas, mentoriavimas, palaikymas ir ėjimas kartu per iššūkius. Kadangi tai rezonuoja su Ajanos žygiu, dėl to žengsime kartu su ja, – sakė Lietuvos skautijos įvairovės ir įtraukties koordinatorius Vainius Sarapas. – Mes prisidedame ir prie „Stiprūs kartu“, prisidėjome prie ukrainiečių integracijos, ieškojome namų, humanitarinės pagalbos, esame panašius projektus darę, turime patirties, todėl jaučiamės kompetentingi ir lydėti Ajaną, ir, kilus problemoms, su jomis susidoroti.“

Pati Ajana žygio idėja degė seniai. „Tačiau viskas išties įgavo pagreitį po kovo 11-ąją įvykusių TV3 apdovanojimų „Lietuvos garbė“, – pasakojo A.Lolat.

Šioje kelionėje prie Ajanos ketina prisijungti kino režisierius Arūnas Matelis, olimpinis čempionas Virgilijus Alekna, TV3 televizijos veidai ir daugelis kitų.

Ajana pasakojo, kad pasaulyje žmonių su negalia yra 15 procentų. Bet pati augdama nė vieno jų nematė per televizijas. „Man atrodė, kad turint negalią, gyvenimas ir pasibaigs atskirty. Bet visuomenė keičiasi. Tiesa, nemažai organizacijų mus prisimena tik per Kalėdas ar Velykas. Bet Lietuvos žmonės geba susitelkti ir padėti, – kalbėjo Ajana. – Esu be galo dėkinga visiems, kurie siūlo pagalbą. Jei norite prisidėti prie žygio – galite skambinti trumpaisiais numeriais 1415 (10 eurų) arba 1416 (5 eurai), taip pat mulanfondas.lt už 50 eurų galite įsigyti spalvingus kaip mūsų gyvenimai „Svajonių žygio“ marškinėlius, kuriuos sukūrė menininkas Martynas Ivinskas.

Taip prisidėsite prie šunų asistentų parengimo. Tokie šunys ne tik gali neregį parvesti namo ar tokiems, kaip aš, numauti kojines, uždegti šviesą, atidaryti šaldytuvą. Jie nujaučia ir beprasidedančius priepuolius, reaguoja į tai. Dėka tokių specialiai treniruotų šunų autizmo spektro sutrikimą turintys ir nekalbantys vaikai ima kalbėti, rimsta jų panikos priepuoliai. Be to, šuo visada yra šalia ir transliuoja savo besąlygišką meilę. Jam nesvarbu, koks tu, jis visada bus ištikimas draugas.“

Žygio metu Ajana aplankys Vilkyškius, Jurbarką, Šakius, Lukšius, Kačerginę, Kauną, Kaišiadoris, Merkinę. Piligriminę kelionę baigti ketinama gegužės 20-ąją, kartu minint Ajanos bei Rio de Žaneiro paralimpinių žaidynių čempiono, Lietuvos golbolo rinktinės nario Justo Pažarausko vestuvių metines. Kadangi jos sutuoktinis – neregys, Ajana planuoja paskutinę trasos dalį įveikti užrištomis akimis, vedama vyro ir Mulan.

„Gali turėti negalią ir būti tinginys, gali neturėti negalios ir būti tinginys. Didžiuojuosi žmona, kad nors ir mėgstanti ilgai pamiegoti, ji visvien lipa per save ir žygiuoja. Atrodo, beprotybė, bet ji tokia: kovos iki galo ir viskas“, – kalbėjo J.Pažarauskas.