Gydytojai sunerimę dėl Elizabeth II: į Škotija suskubo jos keturi vaikai ir Williamas su Harry

Karalienė Elizabeth II  / „Scanpix“ nuotr.
Karalienė Elizabeth II / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: BNS, Žmonės.lt
2022-09-08 14:57
AA

Karalienės Elizabeth II gydytojai „nerimauja“ dėl jos sveikatos ir rekomendavo, kad ji „liktų medikų priežiūroje“, ketvirtadienį pranešė Bakingamo rūmai.

96 metų monarchę nuo praėjusių metų spalio kamuoja sveikatos problemos, dėl kurių jai sunku vaikščioti ir stovėti.

„Šį rytą dar kartą įvertinę karalienės sveikatos būklę jos gydytojai yra sunerimę dėl Jos Didenybės sveikatos ir rekomenduoja, kad ji būtų toliau prižiūrima medikų“, – sakoma Bakingamo rūmų pareiškime.

„Karalienė ir toliau patogiai laiką leidžia Balmorale“, savo valdose Škotijos aukštikalnėse, pridūrė rūmai.

Rūmų pareiškimas apie karalienės sveikatą yra labai neįprastas.

„Rūmai neskelbia pranešimų apie karalienės sveikatą, nebent tai būtų labai svarbu“, – britų transliuotojui BBC sakė karališkosios šeimos reikalų komentatorius ir rašytojas Robertas Hardmanas.

Pastarasis pranešimas buvo paskelbtas kitą dieną po to, kai karalienė atšaukė savo Slaptosios tarybos posėdį, ir jai buvo liepta pailsėti.

Karalienė Elizabeth II / „Scanpix“ nuotr.

BBC praneša, kad pas motiną į Škotiją skubiai išvyko 73-ejų princas Charlesas su žmona Camilla, taip pat anūkas princas Williamas, 72-ejų princesė Anna, 62-ejų princas Andrew, 58-erių princas Edwardas.

Princas Harry taip pat vyksta į Škotiją pas karalienę.

Po žinios apie Elizabeth II sveikatą artimieji suskubo į Škotiją, minia – prie Bakingamo rūmų (16 nuotr.)
+10

Šiuo metu su trumpu vizitu Europoje viešintys Harry ir Meghan Markle ketvirtadienio vakarą turėjo dalyvauti apdovanojimų ceremonijoje Londone, tačiau pakeitė savo planus, nes anūkas Harry išvyko pasimatyti su karaliene.

Princai Williamas, Andrew ir Edwardas atvyksta aplankyti karalienės Elizabeth II / „Scanpix“ nuotr.

Prie karalienės Elizabeth II rezidencijos Bakingamo rūmuose Londone ima rinktis karališkosios šeimos gerbėjai.

Žmonės renkasi nepaisydami itin prasto oro. Dalis žmonių būriuojasi tiesiai prie rūmų vartų, kiti – ant karalienės Viktorijos memorialo laiptų.

Besirenkantys žmonės neslepia nerimo dėl suprastėjusios monarchės sveikatos.

Minia prie Bakingamo rūmų / „Scanpix“ nuotr.

Tiesioginė transliacija:

Penktadienio rytą turėjusi vykti tradicinė Sargybos pasikeitimo ceremonija prie Bakingamo rūmų buvo atšaukta, praneša BBC.

Rūmų prieigose, kur įprastai būna iškabinami labai svarbūs pranešimai, pastatytas plakatas, skelbiantis, jog kasdien vykstanti ir minias turistų sutraukianti ceremonija penktadienį nevyks.

Kanalas „BBC One“ įprastą programą pakeitė nesustojančia žinių laida, kurioje kalbama apie karalienės sveikatą. Įprasta programa sustabdyta iki 18 val. Jungtinės Karalystės laiku (20 val. Lietuvos laiku).

Visos „BBC One“ laidos, kurios turėjo būti transliuojamos šiandien, rodomos antrąjame BBC kanale.

„Visa šalis labai susirūpinusi“

Pastarasis pranešimas apie karalienės sveikatą buvo paskelbtas kitą dieną po to, kai karalienė atšaukė savo Slaptosios tarybos posėdį, ir jai buvo liepta pailsėti.Antradienį savo vasaros rezidencijoje Škotijoje, Balmoralo rūmuose, ji priėmė premjero Boriso Johnsono atsistatydinimą ir susitiko su Liz Truss, kurios paprašė suformuoti naują vyriausybę.

Naujoji Jungtinės Karalystės premjerė savo ruožtu socialiniame tinkle „Twitter“ parašė, kad visa šalis susirūpinusi dėl karalienės sveikatos.

„Visa šalis labai susirūpinusi dėl šiandien per pietus iš Bakingamo rūmų mus pasiekusių naujienų“, – pasirodžius karališkųjų rūmų pareiškimui tviteryje parašė L.Truss.

„Mano mintys – ir visos Jungtinės Karalystės žmonių mintys – šiuo metu yra su Jos Didenybe karaliene ir jos šeima“, – pridūrė ji.

Karalienė Elizabeth II / „Scanpix“ nuotr.

Šiais metais Elizabeth II paminėjo 70-ąsias valdymo metines. Pastaraisiais mėnesiais ji vis dažniau perduodavo pareigas savo įpėdiniui princui Charlesui ir kitiems karališkosios šeimos nariams.

Karalienė prisipažino, kad šių metų pradžioje persirgusi COVID-19 liga jautėsi „išsekusi“. Tais retais atvejais, kai pasirodydavo viešumoje, ji vaikščiojo pasiramsčiuodama lazdele.

Po Londone vykusią gėlių parodą „Chelsea Flower Show“ Elizabeth II važinėjo sėdėdama golfo automobilyje.

Birželio pradžioje ji dukart pasirodė viešumoje per keturias dienas trukusias jos karūnavimo 70-mečio paminėjimo iškilmes.

Tačiau net ir tada ji buvo priversta praleisti pamaldas, skirtas jos valdymo jubiliejui, ir popmuzikos žvaigždžių koncertą prie Bakingamo rūmų.

Vis tik karalienė pasirodė balkone kartu su savo tiesioginiais įpėdiniais – princu Charlesu, jo sūnumi Williamu ir anūku George'u.

Į Balmoralo dvarą monarchė išvyko po pranešimų, kad jos privačioje valdoje prie laiptų buvo įrengtas keltuvas.

Elizabeth II viešpatavimo platininio jubiliejaus iškilmės (53 nuotr.)
+47
Platininio Elizabeth II valdymo jubiliejaus pamaldos (53 nuotr.)
+47