Gyvensenos medicinos specialistė primena, kodėl verta mažinti cukraus vartojimą

„Reformbody“ pilateso studijos trenerė ir gyvensenos medicinos specialistė Karolina Kulinskaitė. / Evelina Rimkutė nuotr.
„Reformbody“ pilateso studijos trenerė ir gyvensenos medicinos specialistė Karolina Kulinskaitė. / Evelina Rimkutė nuotr.
Šaltinis: Reklama
2024-04-26 13:14
AA

Nepaliaujamai artėjant vasarai, kalbiname „Reformbody“ pilateso studijos trenerę ir gyvensenos medicinos specialistę Karoliną Kulinskaitę, kuri dalinasi savo žiniomis, kodėl verta sumažinti cukraus vartojimą ne tik grožio, tačiau ir sveikatos labui bei kokiomis kasdieniškomis priemonėmis tai padaryti lengviausiai.

Sveikas kūno svoris – būtinybė

„Ne paslaptis, jog cukraus sumažinimas turi daug privalumų sveikatai. Pirmiausia, sumažinant cukraus suvartojimą, galima nuolatos palaikyti sveiką kūno svorį ir valdyti nutukimo riziką. Neslėpsiu, savo darbe neretai susiduriu, kad būtent ši pridėtinė vertė labiausiai motyvuoja žmones apsvarstyti cukringų produktų ribojimą“ – šypteli specialistė.

Karolina dalinasi, kad nutukimas jau šiandien yra rimta problema Lietuvoje: „Mūsų šalyje yra gausus blogųjų riebalų ir cukraus turinčių produktų vartojimas, kuris stipriai įtakoja daugelį sveikatos problemų. Atsirandantys kvėpavimo sutrikimai, miego apnėja, sąnarių problemos, depresija, sumažėjęs savivertės jausmas – tai tik keletas pasekmių, atsirandančių greta antsvorio problemos. Todėl nenustosiu kartoti, kad sveikas kūno svoris ir gyvensenos įpročiai yra ne tik svarbūs, tačiau būtini kiekvienam iš mūsų“.

Maži pokyčiai – didelės permainos cukraus mažinimui

K. Kulinskaitė pabrėžia, kad iš pažiūros maži pokyčiai kasdienybėje gali tapti labai dideliais žingsniais cukraus mažinimo kelionėje. „Sveikesnių užkandžių ar gėrimų pasirinkimai kartais tampa pagrindiniu ginklu šioje kovoje. Pavyzdžiui, atsisakant gėrimų, kuriuose gausu cukraus, kasdien sutaupysite nemažą kiekį kalorijų. Jei nesinori gerti vien tik vandens, yra tokių puikių alternatyvų, kaip Mionetto nealkoholinis putojantis vynas, kurio 100 ml yra vos 11 kcal! Tai labai geras pasirinkimas ne tik norint šventės metu pasimėgauti skoniu, bet ir siekiant sportinių rezultatų bei, žinoma, mažinant cukraus kiekį kasdienybėje“.

Mionetto nealkoholinis putojantis vynas. Užsakovo nuotr. / Evelina Rimkutė nuotr.

Kuo mažiau cukraus, tuo didesnės naudos sveikatai

„Labai svarbu paminėti, kad mažesnis cukraus vartojimas padeda stabilizuoti kraujo spaudimą bei diabeto riziką. Hipertenzija (aukštas kraujo spaudimas) yra viena iš pagrindinių širdies ir kraujagyslių ligų priežasčių, o tai didina insulto bei infarkto riziką.“ – sako Gyvensenos medicinos specialistė Karolina ir primena, jog reguliuoti kraujo spaudimą galima keičiant gyvenimo būdą ir tam nėra būtinas medikamentų vartojimas. „Reguliarus judėjimas, mažesnis cukraus vartojimas bei streso valdymas yra puikūs įrankiai aukšto kraujo spaudimo reguliavimui ir bendrai gyvenimo kokybei atkurti“.

Ne kraštutinumai, o alternatyvos

Karolina primena, kad ne mažiau maloni nauda sumažinus cukraus kiekį yra ir geresnė odos būklė. Taip pat sumažėja dantų ligų rizika, o energija pasiskirsto tolygiai visos dienos. „Visada primenu, kad sumažinti suvartojamo cukraus kiekį padeda gana paprasti sveikesni pasirinkimai. Nereikia kraštutinumų – tiesiog tinkamai pasirinkti teisingus užkandžius ir gėrimus. Pavyzdžiui, derinant aktyvų gyvenimo būdą ir sveikatingumą, mano mėgstamu pasirinkimu tampa Mionetto nealkoholinis putojantis, kuriame natūralaus cukraus kiekis siekia vos 2 gramus. Tai puiki ir be galo skani alternatyva mažinant cukraus vartojimą su pridėtine verte sveikatai“, – savo atradimais dalinasi trenerė ir sveikatos medicinos specialistė.

Mionetto nealkoholinis putojantis vynas. Užsakovo nuotr. / Evelina Rimkutė nuotr.