Gyvūnų gydomoji galia arčiau, nei galite įsivaizduoti

Vaikas su dideliu šunimi. / Fotolia nuotr.
Vaikas su dideliu šunimi. / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-02-07 19:00
AA

Dabar labiau nei bet kada mokslininkai tiria įvairių rūšių gyvūnų gebėjimus gydyti žmones. Nors ši tema yra labai plati, galima išskirti keletą gyvūnų, kurie daro neįtikėtiną poveikį žmogaus sveikatai.

Ypatingas kačių murkimas

Kai katė įsitaiso ant kelių, jaučiama šiluma ir ramybė, o kai ji pradeda murkti, galima visiškai nurimti ir užmigti. Pasirodo, taip reaguojame ne šiaip sau – murkdamos katės skleidžia tam tikras bangas, kurios ramina ir netgi gydo. Katės murkimo vibracijos svyruoja tarp 20 ir 140 Hz. O dažniai tarp 25 ir 50 Hz stiprina kaulus.

Katės skleidžia tam tikras bangas, kurios ramina ir netgi gydo. Katės murkimo vibracijos svyruoja tarp 20 ir 140 Hz. O dažniai tarp 25 ir 50 Hz stiprina kaulus.

Murkimas taip pat gali padėti sumažinti dusulio simptomus, mažinti kraujospūdį, padėti greičiau išgydyti infekciją ir patinimą, raumenų, sausgyslių ir raiščių traumas. Katės pasitelkiamos gydyti depresiją, autizmą, įvairias nepriklausomybes. Vaikai, kurių namuose yra katė, auga emociškai ir net fiziškai sveikesni, mažėja alergijų tikimybė.

Be to, glostant murkiančią katę, rimsta ir siela, ir kūnas. Kačių terapija vadinama felinoterapija. Neretai šių gyvūnų galima pamatyti ligoninėse, senelių namuose, o dabar nevengiama juos įsileisti ir į restoranus ar kavines.

Šunys – ne tik draugai, bet ir gydytojai

Šunys jau seniai gerai žinomi sveikatos sargai: padeda akliesiems, kurtiesiems ir turintiesiems kitokias negalias.

Tačiau šunys geba kur kas daugiau, nei tik būti keturkojai sveikatos priežiūros darbuotojai. Visame pasaulyje žinoma apie šunų poveikį žmogaus sveikatai. Pagal tyrimus, atliktus Japonijoje, naminių gyvūnėlių savininkai 30 proc. rečiau lankosi pas gydytojus. Kitas Melburne atliktas tyrimas atskleidė, kad šunų ir kitų gyvūnų savininkų cholesterolio kiekis kraujyje ir kraujo spaudimas kur kas mažesnis nei gyvūnų neturinčių žmonių, be to, jiems gresia mažesnė širdies smūgio rizika. Yra istorijų, kai šunys įspėja savo šeimininkus apie grėsmę sveikatai. Kai kurie augintiniai jaučia artėjančius traukulius, priepuolius ir net aptinka vėžį.

Net jei netikite, kad šunys išties gali turėti didelę įtaką sveikatai ir savijautai, tikriausiai nesiginčysite dėl to, kad buvimas su šiais gyvūnais mažina stresą, ramina ir suteikia džiaugsmo. Šuns glostymas ramina mintis, nejučia pradedame šypsotis. O juk malonios emocijos ir yra tai, kas gerina mūsų savijautą.

Arkliai švelnina emocines žaizdas

Jodinėjimas / „Shuterstock“ nuotr.

Žmonės, kurie artimai bendrauja su arkliais, tikina, kad tai – ypatingi gyvūnai. Arkliai gali atspindėti ir reaguoti į žmogaus elgesį. Jojimas padeda pajusti teigiamų emocijų, be to, gali padėti įveikti įvairias baimes. Vaikai, kurie nuolat būna šalia arklių, tampa atviresni, drąsesni, savarankiškesni, labiau pasitiki savimi.

Hipoterapija rekomenduojama vaikams, turintiems psichinių problemų: autistams, sergantiems Dauno sindromu, turintiems kalbos sutrikimų. Taip pat tiems, kurie serga cerebriniu paralyžiumi, nes arklių eisena ritminga, kaip ir žmogaus, tad tai labai naudinga šia liga sergantiems vaikams. Jojimas vaikams (tiek sergantiems fizine, tiek psichine liga) padeda patirti teigiamų emocijų, kurios neabejotinai daro įtaką ir fizinei, ir psichinei būklei.

Delfinai gydo ir garsu, ir prisilietimu

Delfinai – dar vieni gyvūnai, kurių terapija naudojama dažniausiai. Jie linksmi, švelnūs ir mėgstantys bendrauti gyvūnai.

Susitikimai su šiais gyvūnais gali sukelti stiprią emocinę reakciją. Manoma, kad vaikai geriau reaguoja į gydymą, nes jie mėgsta žaisti malonioje aplinkoje, yra motyvuoti atlikti užduotis, laimingi ir todėl labiau sutelkia dėmesį į terapiją. Visgi ši terapija puikiai tinka ir suaugusiesiems, patyrusiems daug streso ar psichologinių sukrėtimų. Delfinai gali pajusti ligos apimtą kūno sritį ir fizinę traumą, todėl šie gyvūnai skatina judinti ar kitaip veikti būtent tas kūno dalis, kurios yra pažeistos.

Delfinų terapija taikoma žmonėms, turintiems fizinę, protinę negalią, taip pat sergantiems neurologinėmis ligomis. Ji gerina pažinimo ir socializacijos įgūdžius. Delfinų terapija negali pakeisti tradicinės medicinos, bet gali padėti sumažinti kai kuriuos simptomus, taip pat paspartinti gijimo procesus. Tyrimai rodo, kad po terapijos organizme padaugėja laimės hormonų endorfinų.

Manoma, kad gijimas yra susijęs ir su delfinų skleidžiamu bei malonių emocijų žmogui sukeliančiu garsu.