Kas nutinka atsisakius alkoholio?
Statistikos duomenimis, lietuviai yra bene daugiausia išgerianti tauta visame pasaulyje. Daugeliui įprasta paragauti alaus ar vyno net viduryje darbo savaitės. Tačiau ar kada susimąstėte, kas pasikeistų gyvenime, jei kurį laiką visai atsisakytumėte svaigiųjų gėrimų?
Geriau išsimiegotumėte
Klaidinga manyti, kad alkoholis nuramina nervus, todėl prieš miegą išgėrus taurę kitą, labiau pailsėsime. Priešingai – alkoholio vartojimas gali sukelti miego sutrikimus, pakeisti bendrą miegojimo laiką, sutrikdyti miego fazių darną.
Alkoholio vartojimas gali sukelti miego sutrikimus, pakeisti bendrą miegojimo laiką, sutrikdyti miego fazių darną.
Įdomiausia tai, kad alkoholis iš tiesų sutrumpina užmigimo laiką, tačiau jis neleidžia gerai miegoti antrą nakties pusę – dažnai prabundama, o užmiegama sunkiai. Tai lemia ne tik nervinei sistemai daroma svaigiųjų gėrimų įtaka. Alkoholis yra diuretikas, skatinantis skysčių pasišalinimą iš organizmo, todėl tenka dažniau keltis į tualetą bei malšinti troškulį. Tai ypač aktualu moterims, nes tiek nervinė, tiek šalinimo sistemos yra jautresnės nei vyrų.
Ilgainiui miego trūkumas sukelia riziką susirgti depresija, širdies ar kvėpavimo ligomis, žmogus būna mieguistas, jam sutrinka atmintis, o tai neigiamai veikia socialinę bei profesinę sritis. Atsisakiusios alkoholio, geriau išsimiegosite, net jei užmigti prireiks ir daugiau laiko.
Sulieknėtumėte
Visi puikiai žinome, kad pirmas dalykas, kurio reikia atsisakyti, jei nusprendėte sulieknėti, yra alkoholis. Tai padaryti būtina, nes alkoholis skatina skrandžio sulčių išsiskyrimą ir mažina cukraus kiekį kraujyje, todėl padidėja apetitas. Negana to, tam tikri kiekiai alkoholio sustiprina pojūčius – tampame jautresnės viliojantiems maisto kvapams. Apskaičiuota, kad gerdamos alkoholį suvalgome net iki 30 proc. daugiau maisto! Nusprendusios nebevartoti svaigiųjų gėrimų, suvalgysite mažiau, po kurio laiko pagražės kūno linijos.
Beje, ar žinojote, kad vartodamos alkoholį, gaunate visai nemažus kalorijų kiekius? Priklausomai nuo alkoholio rūšies, vienoje taurėje gali būti net iki 450 kcal! Kuo saldesnis gėrimas, tuo daugiau kalorijų jame slepiasi. Atsisakykite alkoholio ir svoris ims tirpti be jokių pastangų (žinoma, jei saldaus alkoholio kokteilio nepakeisite desertu).
Pagražėtų oda
Vanduo yra geriausias odos draugas – nuolat drėkinama oda yra elastinga ir skaisti, ne taip greitai raukšlėjasi. Kadangi alkoholis yra diuretikas, šalinantis skysčius iš organizmo, oda negauna pakankamai drėgmės. Reguliariai vartojant alkoholį, ji ima sparčiai raukšlėtis, papilkėja, vietose, kur ji ploniausia – apie nosį ir akis – gali imti pleiskanoti.
Kai kurie tyrimai rodo, kad dažnas svaigiųjų gėrimų naudojimas sutrikdo normalią kraujo bei medžiagų apykaitą odoje, todėl ant skruostų ir nosies galiuko gali imti trūkinėti kraujagyslių kapiliarai, gali atsirasti ir įvairių bėrimų ar net odos ligų, kurių be specialaus gydymo neįveiksite. Taigi, atsisakius alkoholio, pirmiausia teigiami rezultatai matomi veide – oda elastingesnė, mažiau matomos raukšlės, ji skaisti ir spindinti sveikata.
Sutaupytumėte pinigų
Kokybiškas alkoholis, ypač rūšiniai vynai ir išskirtiniai stiprieji gėrimai, kainuoja gana brangiai. Jei paskaičiuotumėte, kiek per mėnesį išleidžiate svaigalams, tai taptų stipria motyvacija pagalvoti apie abstinenciją. Ypač daug alkoholiniams gėrimams išleidžiama šventiniu laikotarpiu – nuo šv. Kūčių iki pat sausio 1 d., taip pat vasaros savaitgaliais. Jei metus laiko nepirktumėte alkoholio ir jo neužsisakytumėte viešojo maitinimo įstaigose, galėtumėte pasidovanoti sau romantišką savaitgalį dviem ar net trumputę kelionę.