Hialurono rūgštis: medicininis siaubas ar odos gelbėtojas? Štai ką mano žinomi žmonės

Neringa Šiaudikytė / Asmeninio albumo nuotr.
Neringa Šiaudikytė / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2017-10-18 13:29
AA

Mūsų laikų visuomenė itin rūpinasi savo sveikata ir nori ne tik gerai jaustis, bet ir gražiai atrodyti. Šiuolaikiniai žmonės suvokia, kad tas, kuris sudaro apie save teigiamą įspūdį, gali užimti geresnę socialinę padėtį ir pasiekti materialinės gerovės. Estetinės veido ir kūno priežiūros procedūros užima lygias pozicijas kartu su sveika gyvensena ir sportu.

Kokios yra rekomenduojamos procedūros odos senėjimo prevencijai pataria grožio klinikos „MEGAMI“ vadovė Diana Bekasėnė.

„Estetinė medicina nuolat vystosi ir tobulėja. Jos užduotis yra pagražinti ir atjauninti veido bei kūno išvaizdą. Šias užduotis puikiai įvykdo jau visiems gerai žinomos hialurono rūgšties, botulino toksino procedūros, kurios naudojamos odos senėjimo prevencijai“, – sako Diana Bekasėnė.

Diana Bekašėnė / Asmeninio albumo nuotr.

Senėjimas yra neišvengiamas biologinis organizmo procesas ir dažniausiai prasideda dar brandos laikotarpiu. Senstant lėtėja medžiagų apykaita, mažėja ląstelių judrumas, atsiranda raukšlių, kurios pirmiausia pasimato paakių zonoje, dekoltė srityje bei plaštakose. Raukšlių ir odos senėjimo požymių sumažinimui naudojama daug įvairių preparatų ir metodų, kurių dėka galima įtemti, t.y. liftinguoti odą. Taip pat galima atlikti odos „šlifavimą“, norint išlyginti odos paviršių. Tai puikiai atlieka dermabrazijos bei įvairios šveitimo procedūros. Ir žinoma, galima užpildyti injekcijos metodu specialiomis medžiagomis.

Ar žinojote, kad visos injekcinės medžiagos gali būti laikino ar nuolatinio poveikio? Vienas iš laikinų medžiagų yra kolagenas – tai natūralus baltymas, kuris sudaro ypatingą, odą palaikančią struktūrą.

„Neperžengiant estetikos principų ir nepakeičiant natūralios veido išvaizdos, manau, kad profesionaliai atliktos veido procedūros padeda sustabdyti tam tikrus odos senėjimo procesus ir išlaikyti puikią gyvenimo kokybę“, – sako verslininkas, Žilvinas Grigaitis.

Žilvinas Grigaitis / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.


Botulino toksino preparatai turi poveikį raumeninėms skaiduloms. Raumenų skaidulos injekcijos vietoje atsipalaiduoja, tuo pačiu odoje išnyksta matomos mimikos raukšlės. Botulino toksinas paralyžiuoja mimikos raumenis, kurio pagalba pristabdomas raukšlių formavimasis. Efektas išryškėja po 3 parų ir laikosi apie 5 mėnesius. Kad mimikos raukšlės visiškai išnyktų, tam reikalingos 6-7 injekcijų procedūros iš eilės, be pertraukos.

„Be abejonės, tokias procedūras turi atlikti medicininį išsilavinimą turintys profesionalai. Nes tik jie žino kur, kaip ir kokį kiekį medžiagos galima suleisti. Manęs dažnai pacientai klausia, ar man to reikia? Į šį klausimą gali atsakyti tik pats žmogus, nes tai yra visiškai kosmetinė procedūra ir ji yra taikytina tik tuomet, kai žmogus to pageidauja. Gydytojo kompetencija yra išaiškinti kaip tai pakeis veidą, kokias komplikacijas tai gali sukelti bei sugebėti jas ištaisyti“, – pasakoja medicinos mokslų daktaras, plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas, Vygintas Kaikaris.

Vygintas Kaikaris

Kita, sintetiniu būdu pagaminta sudėtinė odos dalis, papildas, kuris leidžia sumažinti raukšles bei panaikina senstant atsiradusius odos pakitimus bei kuris yra plačiai naudojamas – Hialurono rūgštis. Tai nauja, biologinių odos užpildų karta, kuri pakeitė iki tol naudojamus silikono, kolageno preparatus. Hialurono rūgštis yra natūrali odos medžiaga.

„Šios procedūros atsirado ne iš niekur, visos nori išlikti kuo ilgiau jaunos. Svarbu išlaikyti gerą odos kokybę, drėgmę, odos skaistumą. Juk tai nėra kažkoks blogis, hialurono turi pats mūsų kūnas. Man pačiai yra 27 metai, tad kiekviena galvojam kaip kuo geriau pasirūpinti oda. Tos procedūros tam ir yra, kad žmogus galėtų ir mėgautis gyvenimu ir puikiai atrodyti. Tai ypač naudinga scenos žmonėms, kuomet tenka ir naktimis padirbėti ir nuolatos ant veido tepti vakarinį makiažą“, – savo nuomone dalijasi dainininkė, Neringa Šiaudikytė.

Neringa Šiaudikytė / Asmeninio albumo nuotr.

Kokia yra hialurono rūgšties nauda odai?

Kai oda yra paveikiama amžiaus, ji praranda gebėjimą išlaikyti drėgmę, todėl pastebimas tvirtumo, elastingumo praradimas. Hialurono rūgštis pasižymi gebėjimu pripildyti odą drėgme, kas yra svarbu norint išlaikyti odą jaunesnę ir elastingesnę. Tuo pačiu metu hialurono rūgštis atgaivina odos išorinius sluoksnius, kad jie atrodytų minkštesni ir būtų prisotinti drėgmės. To pasekoje sumažėja smulkios linijos ir raukšlės. Hialurono rūgštis padeda išlaikyti odos stabilumą, apsaugą ir nuolatinį odos atnaujinimą. Ši rūgštis taip pat turi nuostabų gebėjimą pritraukti ir išlaikyti didelį drėgmės kiekį.

„Tai ką tu investuoji į savo kasdienybę – mitybą, gerus ekologiškus maisto produktus, gerus maisto papildus, kasdienę savęs priežiūrą, geras kosmetikos priemones ir procedūras – tą ir turėsi. Aš esu siaubinga bailė ir paniškai bijau adatų, peilių ir visokių drastiškų procedūrų, todėl manau, kad kol man jų prireiks, kosmetikos industrija bus jau tiek pažengusi, kad operacijas ir injekcijas galėsime pamatyti tik muziejuje“, – teigia „Modilinos“ modelių agentūros ir „Beautful heart foundation“ įkūrėja, Jolanta Sadauskienė.

Jolanta Sadauskienė / Gedimino Žilinsko nuotr.

Hialurono rūgšties injekcijos rekomenduojamos norint sumažinti ar visiškai panaikinti tiek prasidedančias, tiek įsisenėjusias gilias raukšles kaktos, paakių, tarpuakio srityse, „pykčio“ raukšles tarp akių, „žąsies kojeles“, išsidėsčiusias apie akis, nosies lūpų klostes susidariusias apie burną ar smakro srityse; taip pat norint padidinti lūpų, skruostų, smakro kontūrų apimtį, norint atlikti lūpų kontūro, veido ovalo korekciją, veido odos, kaklo ir dekoltė odos intensyvų atjauninimą; taip pat norint suteikti odai maksimalų drėkinimą, putlumą, pagerinti odos elastingumą, atkurti sveikos, pailsėjusios, gaivios odos išvaizdą ar net norint koreguoti po aknės ar traumos susidariusius atrofinius randus.

„Natūralu, jog 45 ar daugiau metų turinčiai moteriai prasideda aiškus senėjimo procesas. Injekcija duotų didesnį pasitikėjimą savimi bei patrauklesnę, estetiškesnę išvaizdą. Man 28 metai ir injekcijų dar pati nesu tūrėjusi. Žinoma, jai turimi įgimti odos defektai ar randai, tuomet tikrai reikalingas profesionalų įsikišimas.“, – sako garsus modelis, Monika Račiūnaitė.

Monika Račiūnaitė / Vaido Jokubausko nuotr.

Kur kas labiau prieinamas neinvazinis būdas naudotis hialurono rūgšties privalumais yra kremai ir serumai, kurių sudėtis būtų praturtinta hialurono rūgštimi. Įvairūs hialurono rūgšties produktai galbūt nesuteiks greito efekto kaip injekcijos, tačiau gali papildyti odos priežiūros rutiną, užtikrinti geresnį drėkinimą, padaryti odą vizualiai gražesnę, minkštesnę. Svarbiausia – rasti tinkantį produktą, kurio sudėtyje būtų kuo daugiau tikros hialurono rūgšties. Tad atliekant hialurono rūgšties procedūras bei naudojant priemones su hialurono rūgštimi kasdieninėje odos priežiūroje, galime stipriai pagerinti savo odos būklę, ilgiau išlaikyti odos jaunystę.