Grožio formulė pagal Daivą Bakutienę: „Joks kremas ar procedūra neatsuks laiko atgal“

Daiva Bakutienė / Gedmanto Kropio nuotr.
Daiva Bakutienė / Gedmanto Kropio nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2017-10-09 08:00
AA

Ponia Daiva BAKUTIENĖ (52) jaunystės kulto niekada nesivaikė ir su grožio naujovėmis visada žaidė atsargiai: „Svarbiausia – sau nepakenkti ir suprasti, kad joks kremas ar procedūra neatsuks laiko atgal.“

Daiva Bakutienė / Gedmanto Kropio nuotr.

Ar yra tokia kosmetikos priemonė, kuri ne vienus metus jums yra tiesiog nepamainoma norint išsaugoti skaisčią veido odą?

Kas tris mėnesius vakarais veidą tepu „Dr. Hauschka“ jautrios odos kondicionieriumi – pakanka dešimties dienų, kad veidas atrodytų pailsėjęs, įgavęs drėgmės. Priemonė puikiai atgaivina odą ir po skrydžių lėktuvu.

Pasibaigus dienai, makiažą nuvalau specialiu veido odai valyti skirtu „Anna Lotan“ aliejumi, o blakstienų tušą – tam puikiai tinkančiu miceliniu vandeniu. Vakarais antakius ir blakstienas visada patepu ricinos aliejumi.

Laikui bėgant, mano kosmetikos krepšelis tik mažėja. Taip yra todėl, kad su amžiumi daugybė dekoratyvinės kosmetikos priemonių nepuošia moterų, tik prideda metų.

Žiemą ir vasarą veidą lepinu skirtingais kremais, įdėmiai perskaitau jų sudėtį – kilus abejonių, visuomet ieškau informacijos ir tikrai negalvoju, kad brangiausi produktai – patys geriausi. Renkuosi kremus su retinoliu, vitaminu C, įvairiomis rūgštimis. Nuo rudens iki pavasario naudoju „Zo Medical by Zein Obagi Brightenex Skin Brightener & Correcting Crème“ ir „Zo Skin Health Ommerse Overnight Recovery Crème“ kremus, paakių zonai prižiūrėti labai tinka „Zo Skin Health Olluminate Intense Eye Repair“. Atėjus šiltam metų laikui, grįžtu prie švelnios augalinės kosmetikos. Labai vertinu „Dr. Hauschka“ brandžiai odai skirtas priemones. Ryte veidą tepu regeneruojamuoju dieniniu kremu, vakare naudoju regeneruojamąjį serumą arba jautrios odos kondicionierių. Vasarą puikiai tinka ir augalinė „Aubrey“ kosmetika. Šiltuoju sezonu stengiuosi saugotis saulės spindulių, todėl renkuosi „Oclipse Sunscreen +Primer SPF 30“ apsauginį kremą.

Seniai esate ištikima trumpų plaukų šukuosenai?

Deja, su genais nepakovosi (šypsosi). Ilgiausius plaukus turbūt turėjau baigdama mokyklą, o vėliau šukuosena vis trumpėjo. Ilgą laiką juos plaunu švelniais „John Masters Organics“ šampūnais. Turėdama laisvo laiko namuose tiesiog sumaišau plaukų kaukę iš kokosų aliejaus, medaus ir kiaušinio trynio – tikiu, kad šitą procedūrą namuose išbando daugelis merginų ir moterų. Dažyti plaukus irgi tenka – ačiū kirpėjui už puikiai man parinktus ir tinkančius švelnius „Naturalmente“ plaukų dažus.

Ar daug investuojate į grožį?

„Grožis“ – labai subjektyvi sąvoka, todėl visoms siūlau į priekį žvelgti drąsiai ir nepersistengti eksperimentuojant. Grožio naujienų labai neseku, gal tik atidžiau pasidomiu augaline kosmetika, nes ji man išties tinka ir patinka. Kadangi nesu patikli moteris, įvairių procedūrų, kurių dabar siūloma labai daug, aš nelinkusi bandyti čia ir dabar. Jeigu reikia, pedikiūrą pasidarau ir namie, nors rankų ir kojų nagus dažniausiai patikiu šių sričių profesionalams.

Ką išvystume pravėrę jūsų dekoratyvinės kosmetikos krepšelį?

Laikui bėgant, mano kosmetikos krepšelis tik mažėja (juokiasi). Taip yra todėl, kad su amžiumi daugybė dekoratyvinės kosmetikos priemonių nepuošia moterų, tik prideda metų. Dieną veidą tepu labai lengvai maskuojančia ir puikiai drėkinančia „Chanel Vitalumiere Aqua“ skysta kremine pudra. Esu pamėgusi „Clarins“ blakstienų tušą ir nepamainomą „YSL Touche Eclat“ maskuoklį. Kosmetinėje aptiksite ir rausvos spalvos lūpų dažus visiems gyvenimo atvejams.

Koks aromatas išduoda, kad čia ką tik praėjo ponia Daiva?

Žiemą norisi justi vanilės kvapą, tuomet lašas „Casamorati Lira“ sušildo ir tarsi suteikia saugumo jausmą. O dabar tiesiog malonu pasikvepinti „Etro Rajasthan“ – truputis neįkyrios klasikos. Šiaip esu žolės ir medienos su prieskoniais kvapų mėgėja.

Pritariate posakiui: „Ką valgai, taip ir atrodai?“

Šias laikais vieni valgo viską, kiti ko nors vis atsisako. Manau, kad valgyti galima ir reikia viską, tik svarbu jausti saiką ir žinoti, kuriuo paros metu tai daryti. Aš pati daug metų nevalgau raudonos mėsos, nes man tiesiog neskanu, o visi kiti produktai neišbraukti iš valgiaraščio. Visgi save labiau laikau augalinės mitybos šalininke. Smaliže taip pat nepavadinčiau, nors „Rūtos“ rožiniai zefyrai taip ir liko visų laikų mėgstamiausi (nusišypso).

Sportas – seniai įprastas ritualas. Daug metų esu nuolatinė sporto klubų lankytoja, išbandžiau įvairiausias treniruotes: nuo pilateso iki svarmenų kilnojimo. Patinka šokiai ant platformos, vadinamasis stepas. Esu ir prisiekusi jogos mėgėja. Sporto klube stengiuosi lankyti kuo daugiau skirtingo pobūdžio treniruočių, nes tada jaučiuosi žvalesnė, o ir didelės dienos problemos tampa visai mažos. Labai patinkančių masažų nesu atradusi, galbūt tam vis pritrūksta laiko. Nors pastebėjau, kad masažo metu nemoku atsipalaiduoti, o tada nejusti ir poveikio. Geriausiai atpalaiduoja bent penkiolika minučių tylos ankstyvą rytą, kai geri matę ir žiūri į tyliai bundantį miestą. Banalu, bet tokios akimirkos iš tiesų yra aukso vertės.