I.Burlinskaitė – apie galimas vėžio išplitimo priežastis: „Triskart bandėme pagalbinį apvaisinimą“

Indrė Burlinskaitė-Vaisieta, Liudas Vaisieta
Indrė Burlinskaitė-Vaisieta, Liudas Vaisieta
Šaltinis: Žmonės
2023-06-01 20:56
AA

Dažnai sakoma, kad mes visą gyvenimą ruošiamės gyventi, o kai pagaliau nusprendžiame, paaiškėja, kad to laiko nebelikę. Buvusi trenerė, sveikos gyvensenos šalininkė, socialinių tinkų žvaigždė Indrė Burlinskaitė-Vaisieta (36) neseniai išgirdusi liūdną diagnozę, kad jai 4 stadijos kraujo vėžys, su savo sekėjais pasidalino jautria žinute: „Štai dabar suprantu, kas gyvenime yra vertinga, o kas vieni niekai.“

Porą savaičių Kauno klinikos buvo tapusios Indrės Burlinskaitės-Vaisietos antraisiais namais. 4 stadijos kraujo vėžio diagnozė jaunai, sveiko gyvenimo būdą propagavusiai moteriai smogė it iš giedro dangaus sėdint manikiūro salone.

„Tą akimirką, kai sužinojau diagnozę, atrodė, kad nieko nebereikia, viskas slydo iš po kojų, nutirpo rankos, pagalvojau, kad tuoj nualpsiu“, – LNK laidoje „Bučiuoju. Rūta“ prisiminė Indrė Burlinskaitė-Vaisieta.

Indrė Burlinskaitė-Vaisieta, Liudas Vaisieta / LNK nuotr.

Šiandien su vėžiu kovojanti I.Burlinskaitė pasakojo, kad aptikti ligą nebuvo paprasta. Pirmieji simptomai atrodė kaip peršalimas. Moteris tuomet buvo grįžusi iš Paryžiaus.

„Viskas pasidėjo nuo menko kosuliuko grįžus iš Paryžiaus, kur turėjau ekstremalesnių fotosesijų, tai grįžus iš ten prasidėjo kosulys. Jis atrodė kaip peršalimo kosulys, kurį laiką vyrui skundžiausi širdies dygliais. Atrodydavo, kad net avariją gali padaryti, atrodė, kad su peiliu į krūtinę kerta. Bet tai buvo pavieniai atvejai, gal kartą per mėnesį. Iš ligoninės buvo įtarimai, kad sutrikusi širdies aorta. Tada siuntė pas kraujagyslių daktarus, žiūrėjo, kas yra, ir galiausiai pasidarėme tyrimą, tai nieko neįtardama lengva ranka įsijungdavau e-sveikatą ir žiūriu, kad rastas navikas tarpuplautyje“, – LNK laidoje „Bučiuoju. Rūta“ kalbėjo ji.

Indrė Burlinskaitė-Vaisieta, Liudas Vaisieta / LNK nuotr.

Indrė pasakojo, kad tuomet drebančiomis rankomis parašė žinutę savo mylimajam Liudui, kuris šiandien jai yra didžiausias palaikymas.

„Gavau žinutę iš Indrės, kad jai labai blogai su sveikata. Tuomet supratau, kad tikrai kažkas labai negerai ir galvojau, kad tai gali būti labai rimta problema, nes Indrė niekad nesiguosdavo“, – LNK laidoje „Bučiuoju. Rūta“ kalbėjo Liudas.

Indrė neslepia, kad diagnozė privertė visai kitomis akimis pažvelgti į gyvenimą. Dalintis viešai savo kova jauna moteris mato didelę prasmę, nes galbūt atviras pokalbis bus įkvėpimas ir padrąsinimas ne vienam.

„Visą gyvenimą buvau maksimalistė. Pamenu, pirmomis dienomis gulėjau ligoninėje ir žiūrėjau į savo pačios nuotraukas „Instagrame“, stebėjausi, kokios jos gražios, nėra prie ko prikibti. O anksčiau, dar iki vėžio, nuolat rasdavau prie ko prikibti. Dabar suvokiu, kad nesidžiaugdavau elementariomis akimirkomis, pavyzdžiui, einam su vyru į smagų renginį, aš pasipuošiu, pasidažau, bet nespėju pasidžiaugti nei pasiruošimu, nei pačiu renginiu, nei buvimu su mylimu vyru, nes tiesiog skubi, leki, sieki galutinio rezultato, gražių nuotraukų, o pats procesas kažkur tiesiog prabėga“, – pasakojo Indrė.

Indrė Burlinskaitė-Vaisieta, Liudas Vaisieta / LNK nuotr.

Laidoje Indrė ir Liudas Vaisietos atvirai pasidalino ir kas, jų manymu, galbūt galėjo iššaukti vėžį.

„Mes triskart darėme dirbtinį apvaisinimą, mes tai darėme vieną po kito be didelių pertraukų. Triskart per metus. Nežinojome tų rizikų ir norėjosi čia ir dabar. Tas galimai galėjo šiek tiek išprovokuoti. Nesakome, kad taip ir yra, bet galėjo būti viena iš priežasčių“, – kalbėjo I.Burlinskaitė.

Indrė Burlinskaitė-Vaisieta / LNK nuotr.

Prieš keletą dienų socialinių tinklų žvaigždė savo sekėjams pranešė, kad pirmas chemoterapijos kursas praėjo sėkmingai ir ji jaučiasi kur kas geriau. Tačiau laukia antrasis gydymo kursas. Kiek tokių kursų reikės, niekas pasakyti negali. Savo grožiu socialiniuose tinkluose sekėjus pritraukianti Indrė Burlinskaitė-Vaisieta neslepia, kad iš pradžių labai bijojo, kad po chemoterapijos nuslinks visi plaukai. Vis dėlto, ji suvokė, kad kitaip nebus ir vietoje baimės, tiesiog užsisakė du perukus.

Indrės sutuoktinis, verslininkas Liudas Vaisieta atskleidė, kad jo žmona labai laukia pirmo išėjimo į viešumą pasipuošusi peruku: „Ji labai stipri moteris ir viską priima kaip iššūkį. Užsidėti peruką ir išeiti į kokį renginį ji priima kaip slenkstį, kurį reikia perlipti.“ Indrė savo vyrui antrino, kad, sulaukus gausybės palaikymo žinučių iš pažįstamų ir visai nepažįstamų žmonių, jos baimė kur kas sumažėjo.