I.Burlinskaitė – apie nuo močiutės saugomą paslaptį ir grįžimą prie įprasto užsiėmimo: „Keista“

Indrė Burlinskaitė-Vaisieta / Asmeninio archyvo nuotr.
Indrė Burlinskaitė-Vaisieta / Asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-05-31 20:42
AA

Su vėžiu kovojanti socialinių tinklų žvaigždė ir sporto trenerė Indrė Burlinskaitė-Vaisieta trečiadienį vėl kreipėsi į savo sekėjus, šįsyk rodydama pavyzdį, kad diagnozė neturėtų sustabdyti nuo veiklų – gyvenimas juk tęsiasi. „Šiandien jaučiuosi silpnesnė, bet nenoriu gulėti lovoje“, – pasakojo neseniai po pirmo chemoterapijos kurso į namus Druskininkuose grįžusi moteris.

Trečiadienio vakarą savo įrašą instagrame Indrė Burlinskaitė-Vaisieta pradėjo nuo padėkų ją palaikantiems žmonėms: „Iškart vėl sakau ačiū už žinutes, nes tai yra beprotiška, ką jūs darote, ir kiek jūs man rašote. Aš vakar Liudui rodžiau – sakiau, neįmanoma net perskaitytų tų žinučių. Vakar po mano paatviravimo vėl jų pasipylė marios.“

Pirmą chemoterapijos kursą neseniai baigusi Indrė taip pat kalbėjo, kad net prastai jausdamasi negali tiesiog sėdėti užsidariusi namuose. Moteris atskleidė, kad po pertraukos vėl vairavo automobilį.

„Klausėte šiandien, kaip jaučiuosi, tai atvirai pasakysiu, gal net ir matote ant manęs, kad jaučiuosi truputį silpnesnė. Bet vis tiek nenoriu namie gulėti lovoje, tai bandau kažkaip įsivažiuoti trupučiuką į tą tokį režimą kasdienį ir kažką smagaus paveikti.

Buvome šiandien su drauge, pavalgėme, paplepėjome. Kol dar galiu, naudojuosi proga ir noriu pabendrauti su artimais žmonėmis.

Šiandien kėliausi anksti, važiavau pasidaryti kraujo tyrimo, nes dabar turiu sekti rodiklius, kad jie nepakristų, o jeigu pakris, reikia atstatinėti. Tai turiu save prižiūrėti.

Po ilgo laiko pirmą kartą sėdau už automobilio vairo, tai šiandien esu super atsargi vairuotoja, nes labai keista iš tiesų.

Tiek iš manęs šiandien tų žinių. Dabar kylu į viršų, į namus, ir atliksiu savo pareigą šiandieninę – sugersiu vaistus“, – pasakojo I.Burlinskaitė-Vaisieta.

Indrė Burlinskaitė-Vaisieta / Stopkadras

Kiek vėliau Indrė atskleidė, kad su vyru Liudu Vaisieta vyksta aplankyti savo močiutės.

„Šiandien silpniau jaučiuosi, bet užėjo noras aplankyti visus. Mano močiutė, beje, nežino mano diagnozės. Ji tik kažkur žurnale buvo paskaičiusi, kad ligoninėje guliu. Tiesiog pasakėme, kad dar tyrimus darome šiokius tokius, bet kol kas, kiek įmanoma ir pavyksta tą padaryti, saugome šią paslaptį. Televizija pas močiutę šiuo metu atjungta, į parduotuvę eiti negalima. Tai važiuoju pasirodyti, kad viskas čia gerai.“

Nuvykusi pas močiutę, I.Burlinskaitė-Vaisieta pasidalijo savo emocijomis: „Kažkaip dabar noris atvažiuoti dažniau, nors minutei. Kokia ji laiminga būna, kai aplankau.

Mano močiutei jau 88 metai. Bet ji labai jaunatviška! Kas klausėte, kodėl nepasakau (apie diagnozę – red. past.)? Žinoma, kad dėl jos pačios sveikatos ir ypatingo jautrumo.“

Primename, kad antradienį Indrė tikino sulaukianti gausybės sekėjų klausimų apie tolimesnį gydymą. Ji papasakojo, kokio režimo turės laikytis namuose iki sekančio chemoterapijos kurso.

„Žinot, ligoninėje viskas buvo labai paprasta – guli, tau atneša vaistus, lašelines pastato, pusryčiai, pietūs. Viskas jau sureguliuota – belieka tik vaistus sugerti, pagulėti ir miegoti. Bet gydymas turi nuosekliai, ištisai tęstis, tad faktiškai kiekvieną dieną namuose turiu suvartoti panašias geriamų ir leidžiamų vaistų dozes. Šiandien pagrindinis dalykas, kurį padariau atsikėlusi ryte – susidėliojau mitybos režimą, kad būtų trys normalūs valgymai, 2 papildomi užkandžiai. Liudas šiandien nupirko tokią dėžutę, kur susiplanuosiu visus savo vaistus, kad viskas būtinai būtų sugerta.

Grįžau į namus ir atrodo, kad galėčiau truputėlį atsipalaiduoti, pasidžiaugti, bet gyvenu ta mintimi, kaip kaip viskas žaibiškai prasidėjo, taip greitai tęstųsi ir kuo greičiau pasibaigtų. Su nekantrumu laukiu savo antrosios chemoterapijos, kurios numatyta data yra birželio 12 diena. Dabar labai svarbus šis periodas – 2 savaitės iki chemoterapijos. Be to, kad turėsiu saugoti save, vengti viešų vietų, miegoti, valgyti, turėsiu nuolat darytis kraujo tyrimus ir stebėti kraujo rodiklius, kad jie būtų geri. Jei jie nukris prieš pat chemoterapiją, tą nemalonų procesą teks nukelti, ko aš labai nenorėčiau. Vakar viskas įtartinai pakrito – ir kraujas, ir kalis, ir baltymas“, – dalijosi Indrė. ​

Indrė Burlinskaitė-Vaisieta / Socialinių tinklų nuotr.

​ Vis tik moters sekėjai dar nedrąsiai klausia, kaip chemoterapija paveiks jos plaukus. Ji atsakė ir šį klausimą.

„Daug kas nedrįstat klausti manęs dėl plaukų – nebijokit, galit drąsiai klausti. Šiai dienai aš esu su viskuo susitaikiusi ir žinau, kad niekas nebus kitaip. Nors iš tiesų, kai sužinojau, kokia mano liga, mano prašymas buvo daryti kažką, kad išsaugočiau plaukus. Teisybei, man buvo šokas, kai sužinojau, kaip atrodysiu vėlesniame laikotarpyje. Žinau, kad plaukų išsaugoti man nepavyks. Pirma chemoterapija jų dar nenužudė – mano plaukai stiprūs, bet labai pasilpnėję.

Žmonės.lt primena, kad apie diagnozuotą kraujo vėžį Indrė Burlinskaitė-Vaisieta intagrame prabilo gegužės 10 dieną.

„Man yra diagnozuotas kraujo vėžys, piktybinis navikas tarpuplautyje, kuris yra net 8 centimetrų dydžio, jis išplitęs“, – prisipažino moteris.

Po poros dienų moteriai nustatyta ketvirta limfomos stadija. Vėliau Indrė papasakojo apie pirmuosius simptomus, kurie jai sukėlė nerimą.

„Prieš gerą pusmetį pastebėjau gana stiprius širdies dieglius, kurie pasikartodavo kartą per mėnesį, o paskutiniu metu atsirado kosulys. Iš pradžių lengvas, paskui jis vis stiprėjo, prasidėjo kosulio priepuoliai, kurie užsitęsdavo ir iki dešimt, ir iki penkiolikos minučių. Tas kosulys buvo labai varginantis, jausdavausi nusilpusi, o po tokių priepuolių jausdavausi visai be jėgų. Ir, sekantis dalykas, prasidėjo dusulys, tai kalbant, tiesiog bendraujant po minutės laiko pradėdavau dusti, palipdavau laiptais, pradėdavau dusti. Atsirado bendras silpnumas, visiškas nuotaikos nebuvimas, nieko nenorėjau daryti, niekur eiti, o kur eidavau, tai visur tik sukandusi dantis“, – pasakojo ji.

Indrė pridūrė, kad tuomet ne kartą vyko į polikliniką atlikti kraujo tyrimų. Vis dėlto šie ligos nerodė. „Bendras kraujo tyrimas, kurį pastaruosius metus dariausi ne kartą, nepadėjo atpažinti ligos. Net ir kraujo tyrimas gali neparodyti, kad tu sergi šia sunkia liga“, – kalbėjo Indrė.

Indrė Burlinskaitė-Vaisieta (63 nuotr.)
+57