I.Burlinskaitė – apie sveikimo požymius ir pasikeitusius įpročius: „Nedarykite, kaip dariau aš“

Indrė Burlinskaitė-Vaisieta / Asmeninio albumo nuotr., stopkadras
Indrė Burlinskaitė-Vaisieta / Asmeninio albumo nuotr., stopkadras
Šaltinis: Žmonės
2023-08-31 21:43
AA

Kraujo vėžį neseniai įveikusi nuomonės formuotoja ir sporto trenerė Indrė Burlinskaitė-Vaisieta pasidalijo, kaip jai sekasi atsigauti po ligos. Moteris prabilo ir apie pasikeitusius savo įpročius.

Ketvirtadienio vakarą su socialinių tinklų sekėjais vėl pasisveikinusi Indrė Burlinskaitė-Vaisieta svarstė, kada jai ataugs ežiukas. Moteris teigė jau pastebinti vėl besikalančius plaukelius.

„Vis kiekvieną dieną atsikeliu ryte ir prie veidrodžio prikišus nosį žiūriu – gal kokia nauja blakstiena ar naujas plaukelis užaugo. Po truputį situacija taisosi. Kas liečia sveikatą, tai labai gerai jaučiuosi kiekvieną dieną, esu žvali, jeigu tik išsimiegu. Po trupučiuką matau, kad blakstienos jau kalasi mažytės ir plaukučiai vienas kitas, tokie reti. Įsivaizdavau, kad viskas pradės augti vienu metu, tas ežiukas, bet dabar nežinau, kada plaukučiai pas mane susivienodins ir bus tas ežiukas pagaliau“, – kalbėjo I.Burlinskaitė-Vaisieta.

Indrė Burlinskaitė-Vaisieta / Stopkadras

Moteris taip pat teigė vėl aktyviau sportuojanti.

„Noriu pasidžiaugti, nes jau kuris laikas kiekvieną dieną pasportuoju bent šiek tiek. Ir šiandien buvau nuvažiavusi į sporto salę, ir padarau daugiau kardio pratimų. Galvoju, gal kažkaip greičiau ta visa chemija išsivaikščios, nes dar jaučiu, kad pirštai nutirpę, nors žymiai mažiau negu kad buvo“, – socialiniuose tinkluose pasakojo Indrė.

I.Burlinskaitė-Vaisieta prabilo ir apie pasikeitusius mitybos įpročius, kuriuos paskatino susidūrimas su liga.

„Visai džiaugiuosi, kad maitinuosi gana sveikai. Nes ką dariau tikrai blogai prieš sužinodama diagnozę, tai būdavo taip, kad nevalgau nevalgau ir kadangi labai mėgstu saldumynus, turėjau silpnybę bent iki ligos – vakare torčiuko ar bandelę kokią. Nedarykite taip, kaip dariau aš, ir nekeiskite normalaus maisto į kavą ir bulkutes, kad ir kaip tai būtų skanu, nes tai kenkia ne tik figūroms, bet ir šiaip yra nesveika. Taip ir paauginau tą savo diagnozę bent paskutinius kelis mėnesius, nes neduok Dieve, dar koks renginys, tai ten apie maistą išvis negalvoju, o vakare – kavos ar torčiuką vietoj normalaus maisto. Taip būdavo. Ir tai yra blogai, tad dabar stengiuosi šį įprotį pakeisti“, – sakė Indrė.

Indrė Burlinskaitė-Vaisieta / Stopkadras

Moteris atskleidė, kad po ligos labai pasikeitė jos skonio receptoriai, ir pateikė keletą pavyzdžių: „Ką mėgdavau anksčiau, to dabar visiškai nenoriu. Kas mane pažįsta, tai mano antras vardas gali būti kava su pienu – labai mėgau kavą ir gan riebią su pienu, su grietinėle, ir tokią kavą gerdavau ir jos tiesiog norėdavau labai ir namuose, ir degalinėse, ir panašiai. Ir nuo vaikystės be galo saldumynų mėgėja esu.

Tai kas keisčiausia, dabar nuo kavos su pienu, gal čia dar chemijos poveikis, bet mane pykina, o saldumynų visiškai nenoriu, man jų apskritai gali nebūti. Dabar noriu to, ko nevalgydavau, pavyzdžiui mėsos, nors anksčiau galėdavau būti vegetarė. Va, ko noriu – mėsos, jautienos, net lašinukų tų pačių. Tai va kaip įdomiai pas mane viskas pasikeitė.“

Indrė pasidžiaugė, kad pastebi ir daugiau sveikimo požymių.

„Man net keista ir net neįprasta, kad taip gerai jaučiuosi, kad tokia stipri esu ir kad tiek daug per dieną noriu nuveikti ir nepavargstu. Tai labai faina dėl to. Ir nežinau, ar pastebite, aš pati tai matau labai gerai, kad pagaliau ne tik plaukučiai kalasi, bet ir veidas po truputėlį grįžta į savo vietas, jau to pagurklio beveik nebeliko, ir aš po truputį tampu vėl beveik tokia pati, kokia ir buvau. Viskas tik geryn pas mane“, – patikino I.Burlinskaitė-Vaisieta.

Indrė Burlinskaitė-Vaisieta / Stopkadras

Ji paviešino ir kadrą iš sporto salės.

„Šiandien salėj. Vijau chemiją iš savęs. Nekreipkit dėmesio į nagus, prieš pat manikiūrą taip visad atsitikdavo, gelis nusilupdavo (irgi nuo chemijos). Bet vis tiek norėjau būti su gražiais nagais. Nors kurį laiką (savaitę ar dvi). P.S.: kai sakiau „nekreipkit dėmesio“, tai turėjau omenyje – atkreipkit“, – dalijosi I.Burlinskaitė-Vaisieta.

Indrė Burlinskaitė-Vaisieta / Stopkadras

Žmonės.lt primena, kad džiugia žinia apie įveiktą onkologinę ligą Indrė rugpjūčio 21-osios rytą pasidalijo savo feisbuko paskyroje.

„Sapnavau baisų sapną, iš kurio norėjau pabusti.

Ši vasara man pati geriausia. Patyrusi daugybę skirtingų jausmų, vieną karštą rugpjūčio dieną, pajutau gražiausią jausmą, apie kurį tiek svajojau – laisvę!

Laisvę savo krūtinėje, kur, jau rodos, drugeliai plazda.

Laisvę savo stiprybei – po truputį statau kojas tvirtesniu žingsniu ir rankų pirštai diena iš dienos baigia tirpti.

Esu laisva vėl grįžti į save ir užauginti plaukus, kokius tik noriu! Ir būti, kokia tik noriu!

Rieda ašaros žiūrint nuotraukas, nes iš to sapno aš pabudau… Nebuvo viskas tik žiaurus košmaras, sąlyginai – meilės istorija ir truputį dovana.

Iš manęs atėmė daug – jėgų, sveikatos, moteriškumo, pačios manęs. Bet atradau dar daugiau – didžiausią meilės jausmą, kokį tik kada pažinojau, stiprybę ir drąsą. Pati netikėjau, kiek jos turiu.

Po 4 chemoterapijų pilna remisija pasiekta.

8 cm auglys mano krūtinėje ir visos metastazės įveiktos. Gydymas nutrauktas. Jokių vaistų, jokių chemoterapijų.

Tiesiog nežinau, kur pasidėt!“ – rašė I.Burlinskaitė.

Apie diagnozuotą kraujo vėžį Indrė Burlinskaitė-Vaisieta instagrame prabilo gegužės 10 dieną.

„Man yra diagnozuotas kraujo vėžys, piktybinis navikas tarpuplautyje, kuris yra net 8 centimetrų dydžio, jis išplitęs“, – tuomet prisipažino moteris.

Po poros dienų moteriai nustatyta ketvirta limfomos stadija. Vėliau Indrė papasakojo apie pirmuosius simptomus, kurie jai sukėlė nerimą.

„Prieš gerą pusmetį pastebėjau gana stiprius širdies dieglius, kurie pasikartodavo kartą per mėnesį, o paskutiniu metu atsirado kosulys. Iš pradžių lengvas, paskui jis vis stiprėjo, prasidėjo kosulio priepuoliai, kurie užsitęsdavo ir iki dešimt, ir iki penkiolikos minučių. Tas kosulys buvo labai varginantis, jausdavausi nusilpusi, o po tokių priepuolių jausdavausi visai be jėgų. Ir, sekantis dalykas, prasidėjo dusulys, tai kalbant, tiesiog bendraujant po minutės laiko pradėdavau dusti, palipdavau laiptais, pradėdavau dusti. Atsirado bendras silpnumas, visiškas nuotaikos nebuvimas, nieko nenorėjau daryti, niekur eiti, o kur eidavau, tai visur tik sukandusi dantis“, – pasakojo ji.

Indrė pridūrė, kad tuomet ne kartą vyko į polikliniką atlikti kraujo tyrimų. Vis dėlto šie ligos nerodė. „Bendras kraujo tyrimas, kurį pastaruosius metus dariausi ne kartą, nepadėjo atpažinti ligos. Net ir kraujo tyrimas gali neparodyti, kad tu sergi šia sunkia liga“, – kalbėjo Indrė.

Indrė Burlinskaitė-Vaisieta (63 nuotr.)
+57