Vėžį įveikusi Indrė Burlinskaitė atvirai – kaip nyko auglys ir ko dabar laukia nekantriausiai

Indrė Burlinskaitė-Vaisieta / Asmeninio albumo nuotr.
Indrė Burlinskaitė-Vaisieta / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-08-23 06:30
AA

Nuomonės formuotoja ir sporto trenerė Indrė Burlinskaitė-Vaisieta pirmadienį pranešė žinią, kurios jos gerbėjai nekantriai laukė ir tikėjosi – onkologinė liga įveikta. Kiek vėliau ji vėl kreipėsi į sekėjus ir daugiau papasakojo apie sėkmingą gydymą, auglio nykymą bei organizmo atsistatymą po ligos.

Pastaruoju metu Indrė Burlinskaitė-Vaisieta su sekėjais sveikindavosi ir filmuodavosi retai – darbams vis pristigdavo jėgų, nes atsigauti po ketvirtos chemoterapijos prireikė daugiau laiko nei įprastai. Vis tik pirmadienį ji nutarė skirti daugiau laiko gerbėjams ir pasidalinti džiugia žinia, kurią savo artimiesiems pranešė prieš keletą dienų – ketvirtos stadijos limfoma suvaldyta.

„Šiandien labai sunkiai žodžiai klijuojasi ir mintys dėliojasi. Atrodo, nežinau kaip pasakyti, turbūt per gera ta naujiena. Tiesiog keista ir neįtikėtina, kad jau nebereikia į ligoninę ir gerti vaistų. Beliko tik atsistatyti.

Turbūt dauguma mano sekėjų ryte (pirmadienį – red.past.) matė įrašą, kad po keturių chemoterapijų atlikome PET tyrimą ir rezultatas yra toks, kad auglys, kuris buvo didelis, 8 centimetrų, yra visiškai negyvas, aš pasiekiau pilną remisiją ir nebereikės daugiau chemoterapijų“, – su sekėjais dalijosi Indrė Burlinskaitė-Vaisieta.

Indrė Burlinskaitė-Vaisieta parodė, kaip nyko auglys jos krūtinėje / Socialinių tinklų nuotr.

Ji pasakojo, kad gydymas nuo pat pradžių klostėsi sėkmingai ir parodė nuotrauką, kurioje matyti, kaip navikas atrodė gydymo pradžioje ir kaip greitai jis sumažėjo.

„Trečioje nuotraukoje matosi, kad po trečios chemoterapijos jis visai mažytis, o pirmoje galite pamatyti, kaip jis prispaudęs plautį ir kokio iš tiesų jis buvo dydžio. Dėl to šitaip stipriai kosėjau. Galvoju, kad esant tokiai stadijai, tokiam išplitimui ir tokio dydžio navikui aš greitai išgijau. Už tokį profesionalumą ir taip teisingai parinktą gydymą noriu pasakyti begalinį ačiū savo daktarui, hemotologui Domui Vaitiekui.

Kaip dabar atsimenu, kad kai man buvo nustatyta tiksli diagnozė – limfoma, mes persikėlėme į hematologijos skyrių ir susipažinau su daktaru. Aišku, begalę klausimų uždaviau, nes iki tol neįsivaizdavau, nei koks tai gydymas, nei ką patirsiu. Faktas, kad vienas iš pagrindinių klausimų buvo, kiek man bus priskirta chemoterapijų. Jis, žinoma, į šitą klausimą atsakyti negalėjo, nes kiekvienas gydymas yra individualus ir viskas priklauso nuo to, kaip seksis, bet kalbėjome apie 6-8 chemoterapijas. Aš tikėjau, kad po ketvirtos chemoterapijos auglys bus nugalėtas.

Aišku, nėra taip, kad remisija pasiekta, auglys nugalėtas ir per vieną dieną viskas grįžta į savo vėžes lyg nieko nebūta – staiga atsikeliu ir pilna jėgų, ir su plaukais. Ne. Nežinau, kiek laiko reikės atsistatymui, net neįsivaizduoju, daktaro klausiu, bet turbūt kiekvienas atvejis yra individualus. Kasdien po truputį žiūriu, ar tie plaukai dar neatauga, bet kol kas dar nepanašu, kad kažkas augtų. Bet bent jau fiziškai pastarosiomis dienomis jaučiuosi gerai, tai tikiuosi, kad greit atsistatysiu“, – šypsojosi moteris.

Indrė Burlinskaitė-Vaisieta / Socialinių tinklų nuotr.

Džiugia žinia apie įveiktą onkologinę ligą Indrė pirmadienio rytą pasidalijo savo feisbuko paskyroje.

„Sapnavau baisų sapną, iš kurio norėjau pabusti.

Ši vasara man pati geriausia. Patyrusi daugybę skirtingų jausmų, vieną karštą rugpjūčio dieną, pajutau gražiausią jausmą, apie kurį tiek svajojau – laisvę!

Laisvę savo krūtinėje, kur, jau rodos, drugeliai plazda.

Laisvę savo stiprybei – po truputį statau kojas tvirtesniu žingsniu ir rankų pirštai diena iš dienos baigia tirpti.

Esu laisva vėl grįžti į save ir užauginti plaukus, kokius tik noriu! Ir būti, kokia tik noriu!

Rieda ašaros žiūrint nuotraukas, nes iš to sapno aš pabudau… Nebuvo viskas tik žiaurus košmaras, sąlyginai – meilės istorija ir truputį dovana.

Iš manęs atėmė daug – jėgų, sveikatos, moteriškumo, pačios manęs. Bet atradau dar daugiau – didžiausią meilės jausmą, kokį tik kada pažinojau, stiprybę ir drąsą. Pati netikėjau, kiek jos turiu.

Po 4 chemoterapijų pilna remisija pasiekta.

8 cm auglys mano krūtinėje ir visos metastazės įveiktos. Gydymas nutrauktas. Jokių vaistų, jokių chemoterapijų.

Tiesiog nežinau, kur pasidėt!“ – rašė I.Burlinskaitė.

Neseniai Indrei vėl buvo atliktas pozitronų emisijos tomografijos (PET) tyrimas. Jis ir parodė, kokia šiuo metu yra situacija.

Žmonės.lt primena, kad apie diagnozuotą kraujo vėžį Indrė Burlinskaitė-Vaisieta instagrame prabilo gegužės 10 dieną.

„Man yra diagnozuotas kraujo vėžys, piktybinis navikas tarpuplautyje, kuris yra net 8 centimetrų dydžio, jis išplitęs“, – tuomet prisipažino moteris.

Po poros dienų moteriai nustatyta ketvirta limfomos stadija. Vėliau Indrė papasakojo apie pirmuosius simptomus, kurie jai sukėlė nerimą.

„Prieš gerą pusmetį pastebėjau gana stiprius širdies dieglius, kurie pasikartodavo kartą per mėnesį, o paskutiniu metu atsirado kosulys. Iš pradžių lengvas, paskui jis vis stiprėjo, prasidėjo kosulio priepuoliai, kurie užsitęsdavo ir iki dešimt, ir iki penkiolikos minučių. Tas kosulys buvo labai varginantis, jausdavausi nusilpusi, o po tokių priepuolių jausdavausi visai be jėgų. Ir, sekantis dalykas, prasidėjo dusulys, tai kalbant, tiesiog bendraujant po minutės laiko pradėdavau dusti, palipdavau laiptais, pradėdavau dusti. Atsirado bendras silpnumas, visiškas nuotaikos nebuvimas, nieko nenorėjau daryti, niekur eiti, o kur eidavau, tai visur tik sukandusi dantis“, – pasakojo ji.

Indrė pridūrė, kad tuomet ne kartą vyko į polikliniką atlikti kraujo tyrimų. Vis dėlto šie ligos nerodė. „Bendras kraujo tyrimas, kurį pastaruosius metus dariausi ne kartą, nepadėjo atpažinti ligos. Net ir kraujo tyrimas gali neparodyti, kad tu sergi šia sunkia liga“, – kalbėjo Indrė.

Indrė Burlinskaitė-Vaisieta (63 nuotr.)
+57