I.Burlinskaitei-Vaisietai pradėtas trečias chemoterapijos kursas: „Lašelines lašino 15 valandų“

Indrė Burlinskaitė-Vaisieta, Liudas Vaisieta / Asmeninio albumo nuotr.
Indrė Burlinskaitė-Vaisieta, Liudas Vaisieta / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-07-06 12:13
AA

Vėžiu sergančios sporto trenerės, socialinių tinklų žvaigždės Indrės Burlinskaitės-Vaisietos gydymas tęsiasi. Nuomonės formuotoja papasakojo apie savijautą jai pradėjus taikyti trečią chemoterapijos kursą.

Dar prieš prasidedant trečiam chemoterapijos kursui, Indrė Burlinskaitė-Vaisieta neslėpė: „Laukia sunkiausia diena su stipriausiais vaistais (raudona chemija).“

Prieš tęsiant gydymą moteris dar sudalyvavo renginyje. O jau vėliau instagrame dalijosi naujausia informacija iš Kauno klinikų.

„Išaušus naujam rytui, po „L'Officiel Lithuania“ šventės, sukrovėme lagaminus ir pasukome kita kryptimi – į Kauno klinikas. Čia man prasidėjo 3 chemoterapijos kursas. Lašelines lašino apie 15 valandų, iki pat 6:00 ryto. Atrodau kitaip nei šitoje foto, bet jau esu tai patyrusi, ir žinau, kad tai laikina“, – rašė Indrė.

Indrė Burlinskaitė-Vaisieta / Asmeninio archyvo nuotr.

Galiausiai I.Burlinskaitė-Vaisieta atskleidė, kaip šiuo metu jaučiasi: „Vos atmerkiu akis. Nei kumštuko suspaust, nei kelių sulenkt negaliu. Bet šiaip, savijauta visai nieko. Laukiu antros vaistų dalies. Lašinsim dar šiandien ir ryt, o tada gydymas prasitęs namuose.“

Indrė Burlinskaitė-Vaisieta / Asmeninio archyvo nuotr.

Paprašytas pakomentuoti, ką parodė tyrimas I.Burlinskaitės-Vaisietos atveju, Kauno klinikų Onkologijos ir hematologijos klinikos gydytojas onkologas-chemoterapeutas ir hematologas dr. Domas Vaitiekus pasidžiaugė, kad rezultatai – gana geri.

„Jie rodo, kad liga labai puikiai reaguoja į gydymą ir atsitraukinėja. Matome, kad kai kuriose vietose iš viso nebestebima aktyvaus navikinio audinio, o ten, kur tos ligos buvo didesni kiekiai, aktyvumas yra labai ženkliai sumažėjęs“, – su portalu Žmonės.lt džiugiomis naujienomis dalijosi gydytojas onkologas-chemoterapeutas ir hematologas D.Vaitiekus.

Kalbėdamas apie tolesnius žingsnius, medikas patikino – I.Burlinskaitės-Vaisietos gydymo metodika nesikeis: „Pacientė yra gydoma chemoterapija, o kadangi pozitronų emisijos tomografijos tyrimo rezultatai rodo, kad ji veikia labai gerai ir navikas atsitraukinėja, tęsime tokį patį gydymą. Numatyta atlikti dar keletą chemoterapijos kursų. Po jų vėl kartosime šį tyrimą, o tada bus sprendžiama, kiek iš viso tų kursų gali reikėti.“

Apie diagnozuotą kraujo vėžį Indrė Burlinskaitė-Vaisieta intagrame prabilo gegužės 10 dieną.

„Man yra diagnozuotas kraujo vėžys, piktybinis navikas tarpuplautyje, kuris yra net 8 centimetrų dydžio, jis išplitęs“, – prisipažino moteris.

Indrė Burlinskaitė-Vaisieta / LNK nuotr.

Po poros dienų moteriai nustatyta ketvirta limfomos stadija. Vėliau Indrė papasakojo apie pirmuosius simptomus, kurie jai sukėlė nerimą.

„Prieš gerą pusmetį pastebėjau gana stiprius širdies dieglius, kurie pasikartodavo kartą per mėnesį, o paskutiniu metu atsirado kosulys. Iš pradžių lengvas, paskui jis vis stiprėjo, prasidėjo kosulio priepuoliai, kurie užsitęsdavo ir iki dešimt, ir iki penkiolikos minučių. Tas kosulys buvo labai varginantis, jausdavausi nusilpusi, o po tokių priepuolių jausdavausi visai be jėgų. Ir, sekantis dalykas, prasidėjo dusulys, tai kalbant, tiesiog bendraujant po minutės laiko pradėdavau dusti, palipdavau laiptais, pradėdavau dusti. Atsirado bendras silpnumas, visiškas nuotaikos nebuvimas, nieko nenorėjau daryti, niekur eiti, o kur eidavau, tai visur tik sukandusi dantis“, – pasakojo ji.

Indrė pridūrė, kad tuomet ne kartą vyko į polikliniką atlikti kraujo tyrimų. Vis dėlto šie ligos nerodė. „Bendras kraujo tyrimas, kurį pastaruosius metus dariausi ne kartą, nepadėjo atpažinti ligos. Net ir kraujo tyrimas gali neparodyti, kad tu sergi šia sunkia liga“, – kalbėjo Indrė.