R.Dominaitytė pakvietė į „Meno pauzę“: premjeroje – svarbi žinia ir A.Pilypaitės staigmena

„Meno pauzė“ premjera / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.
„Meno pauzė“ premjera / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-09-27 20:57
AA

Besibaigiant rugsėjui „Knygos teatro“ įkūrėja ir vadovė Redita Dominaitytė (50) žiūroves ir jų palydovus pakvietė į interaktyvios komedijos „Meno pauzė“ premjerą. Patyrusi menopauzę aktorė užuot slėpusi tai, kas įprasta daugumai moterų, atskleidžia savo patyrimą ir viešai „apsinuogina“, kad įkvėptų visas mylėti ir didžiuotis savimi visais amžiaus etapais.

„Tai kūrinys, kviečiantis atvirai diskutuoti temomis, kurios įprastai pokalbio metu ne vieną priverčia nurausti ar nusukti akis. Bet kažkada juk turime pradėti dalintis ir mintimis apie nepatogius dalykus. O kad tai būtų giliai pajusta, pasitelkėme tikras istorijas bei humorą“, – nuskambėjus aplodismentams po pristatymo Vilniuje portalui Žmonės.lt kalbėjo spektaklio iniciatorė, aktorė Redita Dominaitytė.

„Knygos teatras“, jau dešimtmetį vykdantis misiją statyti ir inscenizuoti išskirtinai lietuvišką kūrybą, pirmą kartą ėmėsi intriguojančios temos, kuri gimė ne iš literatūros, o iš stipriausio spektaklio aktorės ir režisierės išgyvenimo.

„Reikia laiko, kad save tokią pamiltum“, – neabejoja žinoma moteris.

Interaktyvi komedija „Meno pauzė“ / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

Nors, anot jos, apie menopauzę viešojoje erdvėje yra skelbiama daug informacijos, realiai į ją gilinasi tik pačios, išgyvenančiosios šį etapą. Kitiems tai, R.Dominaitytės nuomone, retai iš tiesų suprantama bei norima nagrinėti tema.

„Spektaklis man yra būdas kalbėti. Savo ir kitų moterų išgyvenimus perteikiau per šią meno formą. Gal tuomet tai, ką kai kurios patiria ne vieną mėnesį, o metų metus, bus labiau suprantama, pajuntama ir visuomenei? Juk menopauzė yra ir fiziologiniai, ir vidiniai pokyčiai, kuriems išgyventi būtinas palaikymas“, – neabejoja pašnekovė.

Anot jos, premjerai viešbučio „Narutis“ erdvė parinkta neatsitiktinai. Būtent ji padėjo geriau išpildyti interaktyvią spektaklio formą, leidusią kiekvienam žiūrovui pasijusti pilnaverčiu veiksmo dalyviu bei geriau suprasti spektaklio herojes.

Dramaturgė Marija Judzentavičiūtė, rašydama pjesę, palietė tris didžiausias moterų gyvenime nutinkančias krizes, iš kurių kiekviena sukrečia, priverčia sustoti ir permąstyti visą savo praeitį.

„Manyčiau, kad pjesėje paminėtos krizės yra vienodai stipriai paveikiančios moterų kasdienybę, tačiau vienintelė menopauzė yra taip mažai nagrinėta meno kūriniuose. Rašydama šią pjesę sužinojau tiek daug naujos informacijos ir visą laiką stebėjausi: juk tai taip svarbu, kodėl niekas man to nepapasakojo anksčiau. Dėl to labai džiaugiuosi, kad pagaliau apie tai pasišnekėsime“, – kalba M.Judzentavičiūtė.

Be R.Dominaitytės, „Meno pauzėje“ vaidmenis atlieka ir dar dvi gerai žinomos aktorės Renata Kutinaitė bei Larisa Kalpokaitė.

„Šio spektaklio formos dėka mes turime galimybę atskleisti ir kai kurias tikras savo gyvenimo istorijas ir pajusti bendrystę su žiūrovėmis, kurių dauguma yra išgyvenusios tą patį“, – sako L.Kalpokaitė.

Kūrinyje nestinga netikėtų siužeto posūkių ir staigmenų. Viena iš jų – dainininkės Astos Pilypaitės pasirodymas.

„Kai tik Redita su užsidegimu papasakojo apie planuojamą kurti spektaklį – aš iš karto pasakiau – „Jėga, reikia tokio!“. Labai svarbi tema, nuostabios kūrybinės komandos atskleista su didžiule humoro doze! Dabar manau, kad šitas spektaklis – bomba. O jį vainikuojanti daina, kurios tekstą ir muziką daugybę kartų perleidau per save, turėtų giliai paliesti kiekvienos žiūrovės širdis“, – neabejoja dainininkė.

Interaktyvi komedija „Meno pauzė“ (53 nuotr.)
+47