I.Stumbrienės dukrai Estelai – 17: tėvų dovana išpildė seną svajonę – laukia ne tik „Formulė 1“

Inga Stumbrienė, Aivaras Stumbras ir Estela Stumbraitė / Asmeninio albumo nuotr.
Inga Stumbrienė, Aivaras Stumbras ir Estela Stumbraitė / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-05-24 10:50
AA

Gegužės 23-ąją verslininkės Ingos Stumbrienės dukra Estela sutiko savo 17-ąjį gimtadienį. Vaikų gimimo dienos ypatinga šventė ne tik pačioms atžaloms, bet ir jų tėvams. Tad nieko keisto, kad tądien pasipila staigmenos ir dovanos, išpildančios svajones!

Verslininkų Ingos Stumbrienės ir Aivaro Stumbro dukra Estela 17-ąjį gimtadienį sutiko Lietuvoje. Dažnai keliaujanti šeima šįkart nusprendė šventę paminėti ramiai namuose. Visgi Estela nuo pat ankstaus ryto sulaukė tėvų staigmenų – ją dar prieš mokyklą pasitiko gėlės, balionai, konfeti.

„Vakar nuo pat ryto pradėjome švęsti Estelos gimtadienį. Įprastai mes vaikus visada iš pat ryto pasveikiname su gėlėmis, su balionais, konfeti ir išlydime į mokyklą. Tai buvo ir šįkart. Tik vakare visi kartu nuėjome į restoraną, o grįžę valgėme tortuką“, – portalui Žmonės.lt pasakojo I.Stumbrienė.

Estela Stumbraitė / Asmeninio albumo nuotr.

Tiesa, nors tikroji gimimo diena ir buvo rami, Inga portalui Žmonės.lt atskleidė, kad kur kas didesnė Estelos gimtadienio šventė įvyks savaitgalį.

„Savaitgalį laukia didesnė šventė. Dalis šventės bus namie, o dalis – restorane. Estela jau antrus metus rengia šventę tik draugams, tad jau be mūsų eina su draugais į restoraną. O šventės pratęsimas bus namuose“, – dalijosi I.Stumbrienė.

Paklausta, ar visą šeimą kulinariniais šedevrais stebinanti Estela neplanuoja gimtadienio svečių nustebinti savo pačios gamintais patiekalais, Inga nusijuokė: „Gimtadienis yra ta diena, kai ji nori daugiau laiko skirti kitiems reikalams, tad gaminimą patikime kitiems žmonėms.“

Estelos Stumbraitės gimtadienio tortas

Praėjusiais metais – dukros 16-ojo gimtadienio proga – Inga ir Aivaras Stumbrai Estelai padovanojo ypatingą dovaną – kulinarijos kursus Londone, pas vieną garsiausių britų šefų Gordoną Ramsay. Paklausta, kokia dovana šiemet nutarė nustebinti savo dukrą, Inga atskleidė, kad šįkart taip pat išpildė Estelos svajonę.

„Šiemet ji gavo kelionę į „Formulę 1“. Pamatyti tokias varžybas buvo sena jos svajonė, o tuo pačiu tai bus jos pirmoji kelionė be tėvelių. Estela jau gana ilgai norėjo išvykti be mūsų, tik su draugėmis. Mums, kaip tėveliams, bus iššūkis ją išleisti“, – portalui Žmonės.lt prisipažino Inga ir pridūrė, kad kartingai jau kurį laiką yra vienas iš didžiausių Estelos pomėgių.

„Ji jau antrus metus lanko kartingus, dalyvauja varžybose. Jai pakankamai gerai sekasi šioje srityje.“

O ar kartingų sportas išstūmė iš Estelos gyvenimo kulinariją? Inga nusijuokė – žinoma, ne! Dukra ir toliau siekia aukštumų šioje srityje.

„Iš tiesų, kulinarijos niekas nepakeičia. Estela jau kurį laiką darbuojasi restorane su vienu geriausių Lietuvos virtuvės šefų, o kartingai yra tik didelė jos aistra, pomėgis. Ji apskritai gyvenime vis nori išbandyti kažką ekstremalesnio, tai mes su tėčiu užsiėmę už galvų stebime, kas bus toliau. Net tas kartingų varžybas žiūrint kartais stoja širdis... Bet o ką daryti? Jei vaikas ten atranda laimę, reikia palaikyti.“

Namuose geriausia šefė – Estela!

Didžiulis E.Stumbraitės kulinarinis talentas jau plačiai nuskambėjo Lietuvoje. O ir jis, be jokios abejonės, ypatingai džiugina jos mamą I.Stumbrienę. Portalui Žmonės.lt praėjusiais metais Inga pasakojo, kad nors pati kulinarijai aistros niekuomet nejautė, dukros talentas maisto gamybai išryškėjo labai anksti.

„Estela tuo susidomėjo būdama maždaug šešerių metukų. Iš pradžių ji gamindavo su manimi, su tėčiu, bet, manau, didžiausią indėlį čia padarė mūsų auklytė. Kai mes su vyru kažkur išeidavome, jos abi eksperimentuodavo, kažką atrasdavo, išrasdavo. Mūsų auklytė sugebėjo tą gaminimą paversti mažu žaidimu, kuris sužavėjo Estelą ir ją įtraukė“, – prisiminimais dalijosi I.Stumbrienė.

Maisto gaminimu susidomėjusi Estela kone iškart pareiškė – užaugusi norėtų tapti virtuvės šefe ir atidaryti savo restoraną. Tokią svajonę palaiko ir jos tėvai.

„Man kartais pritrūksta žodžių, nes kulinarijos pasaulis iki jos pomėgio man buvo visiškai svetimas. Aš užaugau su mintimi, kad valgai tam, jog gyventum, tad pernelyg maisto nesureikšmindavau. Bet kai mes su vyru pamatėme, kaip Estelai tai patinka, patys pradėjome labiau gilintis“, – atviravo Inga.

Dukros talentą pastebėjusi I.Stumbrienė kartu su šeima pradėjo dažniau lankytis įvairiuose restoranuose, skanauti skirtingų šefų maistą. Pasak Estelos mamos, taip šeima siekė praplėsti turimas žinias, susipažinti su skirtingomis virtuvėmis.

„Stengiamės jai suteikti visas galimybes tobulėti. Lankomės maisto parodose, dalyvaujame įvairiuose kulinariniuose kursuose, skaitome knygas ir kitą literatūrą apie maisto ruošimą, einame į restoranus degustuoti kitų virtuės šefų patiekalų, ir, žinoma, užleidžiame virtuvę, kai tik ji nori gaminti ir kurti. Nors ir turime su Aivaru tradiciją kartą per savaitę nueiti į restoraną, tačiau kai namuose tokia šefė, skaniausiai valgome namie“, – šypsojosi laiminga mama.