Į Živilės Diawaros situaciją dėl narkotikų sureagavo žinomi žmonės: pasisakė ir buvęs vyras

Živilė Diawara, Viktoras Diawara, Gediminas Jaunius, Neringa Rekašiūtė, Elžbieta Latėnaitė / Gretos Skaraitienės / BNS, Luko Balandžio / BNS, Žygimanto Gedvilos / BNS, asmeninio archyvo nuotr.
Živilė Diawara, Viktoras Diawara, Gediminas Jaunius, Neringa Rekašiūtė, Elžbieta Latėnaitė / Gretos Skaraitienės / BNS, Luko Balandžio / BNS, Žygimanto Gedvilos / BNS, asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-11-21 18:11
AA

Lapkričio 17-ąją į policijos akiratį pakliuvo menų fabriko „Loftas“ bendraįkūrėja, verslininkė Živilė Diawara. Patikrinimo metu pas ją buvo rasta narkotinių medžiagų, todėl ji visą naktį praleido areštinėje. Į šią situaciją suskubo reaguoti garsūs Lietuvos visuomenininkai.

Žmonės.lt portalui susisiekus su Živilės Diawaros buvusiu vyru, „Loftas“ bendraturčiu Viktoru Diawara, šis nenorėjo per daug leistis į kalbas.

„Esame šokiruoti, kad ši žinia išėjo į viešumą. Bet yra, kaip yra. Živilė labai adekvatus ir normalus žmogus, gaila, kad dabar yra tokia situacija, bet ji pakomentuos pati, kas čia atsitiko“, – sakė V.Diawara portalui Žmonės.lt.

Į susiklosčiusią situaciją sureagavo ir garsūs visuomenės veikėjai. Jie negailėjo verslininkei palaikymo.

„F*ck this shit. Galbūt ši nuostabi, veikli, kelių vaikų mama ir jos sulaikymas išjudins nesąmoningus įstatymus Lietuvoje ir resursų švaistymą suiminėjant visiškai ne tuos žmones, kuriuos reiktų. Živile, laikykis“, – palaikymą reiškė N.Rekašiūtė.

„Živilės Diawara sulaikymas turėtų tapti aiškiu ir paskutiniu ženklu sutvarkyti narkotinkų prevencijos politiką. Jei dekriminalizacija šiai daugumai neįveikiama – Laisvės partijai nėra ką veikti tokioje vyriausybėje“, – rašė G.Jaunius.

„Dveji metai jau kadencijai Seime, o vis dar svarbūs pažadai NEĮVYKDYTI: civilinė sąjunga ir dekrimas. Vis dar 0 teisių LGBTQ+ bendruomenei, vis dar už suktines suiminėjami jaunuoliai ir dabar Živilė Diawara. Apmaudu ir labai pikta“, – teigė E.Latėnaitė.

„Živile, laikykis! Myliu tave. Mes su tavim!“ – rašė E.Jennings.

Nuomonę išsakė ir kompozitorius, atlikėjas Stanislavas Stavickis-Stano.

„Ko Deivydas Zvonkus toks pikts?

Nes pas jį nerado haliucinogeninių grybų ir žolės likučių. Nerado nei Marius Jampolskis, nei Rudokas, nei aš.

O kalbant rimtai apie Živilės istoriją. Aišku, garbės nedaro, jei tave neadekvačioje būsenoje sulaiko policija. Net ir tokiam kaip Zvonkus. Bet ar tikrai verta ją dabar porai metų nukišti už grotų? Būtent panašias bausmes numato BK.

Aš prieš lengvųjų narkotikų legalizavimą vartojimui. Nuo besaikio žolės, grybų ir kitokio augalinės kilmės „gėrio“ vartojimo smegenys ištirpsta ne ką mažiau nei nuo alkoholio. Uždrausčiau ir pastarąjį. Bet už alkoholio vartojimą ir turėjimą į kaliūzę nenukiša...

Kanapių legalizavimo kontekste yra dar ir trečioji pusė tarp taip ir ne. Trečioji pusė – legalizavimas medicininiam vartojimui. CBD ir THC yra puiki pagalba sergantiems onko ligomis įvairiausiose stadijose.

Taip kad nebūk toks pikts, Zvonkau!“, – rašė Stano.

Primename, kad lapkričio 17-osios vakarą sulaikyta verslininkė į laisvę išleista tik kitą dieną apie 10 val.

Pirminiais bylos duomenimis, lapkričio 17 d., apie 22 val. Vilniuje, Švitrigailos gatvėje, vidiniame namo kieme pareigūnai pastebėjo moterį (gim. 1979 m.). Ji esą įtartinai elgėsi, tad nuspręsta ją patikrinti.

Dalinės apžiūros metu jos rankinėje rasta metalinės spalvos dėžutė, kurios viduje, kaip įtariama, buvo augalinės kilmės narkotinės medžiagos likučių bei polietileninis maišelis su galimai narkotine medžiaga (įtariama, kad haliucinogeniniais grybais). Dėl radinio moteris buvo sulaikyta ir uždaryta į areštinę, jai teko naktį praleisti laikino sulaikymo kameroje.

Minėtas BK straipsnis „Neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti“ reglamentuoja, kad tas, kas neteisėtai gamino, perdirbo, įgijo, laikė, gabeno ar siuntė narkotines ar psichotropines medžiagas neturėdamas tikslo jas parduoti ar kitaip platinti, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.