Idėjos vieta – visas pasaulis: istorijos iš lietuvių dizaino kūrėjų lūpų

Florencija / Vida Press nuotr.
Florencija / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-04-09 18:04
AA

Išeiti laukan kviečiantis pavasaris nepašykštės mados renginių. Lietuvoje balandį karaliausiantis mados renginių ciklas „Design for life“ bus vienas tokių. Šimtai kūrėjų keturiuose didžiuosiuose miestuose – šimtai istorijų. Kokios idėjos įkvepia gyvenimo tikslu pasirinkti kūrybą?

Florencija, Paryžius ir Lietuva – manote, kalbėsime apie keliones? Na, jei kūrybinį kelią būtų galima pavadinti kelione, tuomet taip. Būtent kūryba ir sieja visas šias istorijas. Mados, kaip gyvenimo prieskonio, paragavimas lėmė istorijos herojų prekės ženklų atsiradimus.

Besidžiaugiant tuo, ką mūsų tėvynei dovanojo gamta, kalba pakrypsta apie čia būdingą gamtos palydovą – lietų. Šią žmogui nepavaldžią stichiją stebėjo dvi draugės – Virginija Gildutė ir Vigita Garbuzaitė. „Įkvėptos permainingų Lietuvos orų, sukūrėme pirmuosius lietuviškus lietpalčius“, – pasakoja prekės ženklo „Ducktail Raincoats“ įkūrėjos.

Lietpalčiai siuvami Lietuvoje ir bene labiausiai išsiskiria funkcionalumu. Lietpalčių detales galima keisti pagal nuotaiką ar derinti prie likusio garderobo. Žmonės gali pasikliauti savo kūrybiškumu, improvizacine laisve – galima nusisegti lietpalčio „uodegą“ ir pasikeisti ją į kitą spalvą, galima nusisegti ir gobtuvą, jį taip pat galima pakeisti kitomis spalvomis.

Lietpalčiai / Gamintojų nuotr.

Tačiau kaip ir visur esama svajotojų, kurie, kad ir kaip mylėtų tėvynę, joje pasigenda saulės ir spalvų. Tokia yra odinių rankinių, kuprinių ir aksesuarų „Livia Lippi Florence“ istorija. Dalia Smagurauskaitė ne vienerius metus gyveno pirmojoje Italijos mados ir odinių gaminių sostinėje Florencijoje, o tuo tarpu italą Federico Baglini mada lydėjo ir žavėjo nuo mažų dienų – italė senelė mokė jį pirmųjų itališko stiliaus paslapčių. Abu įkūrėjai domėjosi istorija, sekė mados pasaulio naujienas ir tarsi išgirdę vienas kito svajonę kibo į bendrą projektą, kurį įgyvendinti sugrįžo į Lietuvą.

„Didžiausią postūmį idėjos įgyvendinimui turėjo tai, kad nutarėme palikti savo įprastus darbus, persikėlėme į Lietuvą ir ėmėmės įgyvendinti kelerius metus brendusias idėjas.“ Šiandien jų tikslas – padovanoti moterims ryškią, stilingą ir mėgstamą rankinę, kuri keltų saulėtosios Italijos, grožio ir gerų emocijų mišinį.

Lietpalčiai / Gamintojų nuotr.

Kūrybos paskata gali tapti ir kitokios vietos. Pavydžiui, tokios, kur kvepia meile. Vieną dieną nusiperki bilietus į išsvajotąją Prancūzijos sostinę Paryžių tikėdamasi pajusti tą meile pulsuojančią miesto aurą, kitą jau suvoki, kur matai savo ateitį. Taip nutiko „Sapes“ autorei Simonai Pečiulytei. Čia jai gimė meilė kūrybai.

„Idėja gimė Paryžiuje, klausant „Sapes comme jamais“ dainos, stebint mada bei minimalistiniais ofisiniais marškiniais apsivilkusius praeivius. Tuomet kilo mintis atgaivinti šią klasiką, sukuriant urbanistinį dizainą bei modernistinį pateikimą.“

Su tokia idėja atsiradęs „Sapes“ ženklas marškinius pavertė ne tik į palaidines, bet ir į sukneles, kurios šiandien išlaisvina šiuolaikinę moterį.

Lietpalčiai / Gamintojų nuotr.

Nuo vietos, kurioje gyveni, emigracijos, kurioje bręsti, iki kelionės, kurioje suteiki laisvę mintims, – kiekvienas potyris veda prie tikslo atrasti save.