Ieva Zasimauskaitė prabilo apie šeimos nelaimę – būdama nėščia neteko vaikelio

Ieva Zasimauskaitė / Asmeninio albumo nuotr.
Ieva Zasimauskaitė / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-03-14 10:32
AA

Dainininkė Ieva Zasimauskaitė dažnai atrodo tarsi pozityvo užtaisas, tačiau ji nevengia atvirai kalbėti ir apie psichologines problemas, sunkius etapus. Dabar žinoma moteris prabilo apie jai tekusį didžiulį sukrėtimą – vaikelio netektį.

Apie įvykusį persileidimą Ieva Zasimauskaitė papasakojo žurnalui „Stilius“. Atvirai apie buvusius santykius, dabartinę santuoką ir gyvenimo išbandymus prabilusi atlikėja sakė, kad vaikelio neteko prieš pusmetį.

„Mūsų šeimoje prieš pusę metų irgi įvyko ši nelaimė. Nors viskas praėjo, iki šiol graudinuosi. Įvykus persileidimui, kaip ir susirgus depresija, visuomenė neretai kaltina patį žmogų. Galbūt per daug dirbai? Nervinaisi? Ką tu darei, kad tau taip atsitiko? Tada pagalvoji, kad turbūt esi kalta dėl to, kas nutiko. Tik po kurio laiko supranti, kad tai visai su tavimi nesusiję“, – žurnalui „Stilius“ pasakojo I.Zasimauskaitė.

Ji pridūrė, kad suprasti, kas įvyko, jai padėjo terapija, tačiau labai svarbus buvo ir artimųjų palaikymas.

„Kai įvyko persileidimas, norėjau, kad šalia manęs būtų visi, kurie apie tai žinojo. Bet daug žmonių nė nepaklausė, kaip jaučiuosi“, – „Stiliui“ sakė Ieva.

Ievos Zasimauskaitės dainos „I’ll be there“ vaizdo klipo akimirka / Asmeninio albumo nuotr.

Kiek vėliau antradienį I.Zasimauskaitė apie kūdikio praradimą prabilo ir savo feisbuko paskyroje.

„Šiandien pasirodė “Stiliaus„ žurnalas, kur užsimenu apie savo išgyventą patirtį.

Niekada nesupratau, kodėl moterys taip jautriai priima klausimus apie vaikelį. Ar nesilauki? Ar nori vaikų? O kada jau planuosite? Ir taip toliau. Man tas klausimas, kaip ir daugeliui, atrodė toks paprastas ir visiškai neįpareigojantis.. kol nesusiduri su skausmu ir netektim šitoje temoje, tada supranti..

Nes kiekvieną kartą, kai tavęs paklausia, lyg pakrapšto tą žaizdą, kuri gyja ir su kiekvienu klausimu lyg vėl iš naujo ir iš naujo turi ateiti iki to jausmo.

Netektis nebūtinai yra tik persileidimas. Netektis yra ir negalėjimas turėti vaikiukų, negalėti pastoti ilgą laiką...

Prieš daugiau nei pusę metų mane aplankė netektis, persileidimas, taip netikėtai ir taip atrodo lyg iš niekur. Juk nei viena moteris nesitiki, kad jai taip nutiks. Ir atrodė, kad numiriau pati. Apie tai dar papasakosiu, padarysiu live (tiesioginę transliaciją – red. past.), nes po šios patirties atėjo dar vienas suvokimas, kokia moteris yra vieniša šioje temoje, ir koks tai visgi tabu, ir kaip apie tai reikia kalbėtis, ir viena kitą palaikyti, ir nebijoti išjausti visko kaip jaučiasi, nes tai nėra tiesiog dar viena patirtis.. tai yra beprotiškai baisi patirtis.

Skaudėjo viską.. ir kūną ir sielą. Nors visada jaučiau, kad niekas nevyksta be reikalo ir dabar tai dar labiau suvokiu, ir turiu ne vieną patirtį, kai gilus skausmas ir netektis dovanoja pačius gražiausius jausmus po to. Suvokimus ir augimą.

Dėkoju Dievui už šią patirtį, esu palaiminta, kad turiu tikėjimą ir tą stiprų jausmą, kad viską gyvenime įmanoma pereiti.

O po kiekvienos audros ateina šviesa... dar didesnė nei buvo prieš tai.

Susitiksime live, kur pasidalinsiu plačiau... ar man nejauku apie tai kalbėti? Labai. Bet jaučiu, kad reikalinga nebijoti kalbėti apie tai, kas iš tikrųjų svarbu“, – atvirai dalijosi I.Zasimauskaitė.

Kur pranešti ir ieškoti pagalbos
Jei reikia skubios pagalbos
Skambinkite pagalbos telefonu 112
Jei esate savižudybės krizėje, arba ieškote pagalbos kitam
Jei patyrėte smurtą
Jei reikalinga emocinė (psichologinė) pagalba telefonu, arba internetu
Jei esi vaikas ir tau reikalinga pagalba

I.Zasimauskaitė ne kartą viešai dalijosi savo svajone turėti gausią šeimą. Tokį norą įvardijo ir 2022-ųjų vasarį, kalbėdama su portalu 15min.

„Linkiu, kad pas mane ateitų vaikas. Bent vienas. Ir, žinoma, nepamesti savęs, mylėti ir priimti save bei kitus“, – tąkart 15min sakė ji ir papildė savo linkėjimus dvasinio mokytojo žodžiais, kurių esmė – nepamesti savęs tam, kad įtiktum kitiems.

Žmonės.lt primena, kad I.Zasimauskaitė ir krišnaitas, VšĮ „Balaramos naujienos“ direktorius S.Grabauskas susituokė 2021 metų birželį.

Poros vestuvės tapo tikru detektyvu – jaunavedžiai tuoktuvių dieną viešumos ypatingai vengė, tad į Elektrėnų savivaldybės administracijos pastatą, kur ir turėjo vyko santuokos ceremonija, numatytu laiku neatvyko. Galiausiai paaiškėjo, kad pora vestuvių ceremoniją nukėlė keliomis valandomis vėliau.