Įkyrus nugaros skausmas – nemaloni renginių organizatorės Agnieškos Olševskos patirtis
„Ėmė labai skaudėti apatinę nugaros dalį. Suprantu, kad tai susiję ir su mano darbo specifika – daug įtampos, stovėjimo, lakstymo – ir su skyrybų sukeltu stresu", – pasakoja žinoma organizatorė.
„Nėjau, bet skridau!“
„Neurochirurgas patarė kreiptis į gydytoją reabilitologę Gintarę Vaitkienę. Taip atsidūriau neuroklinikoje „Empatija“. Po ten atliktų kineziterapijos ir masažo procedūrų mano būklė visiškai pasikeitė. Nėjau, bet skridau prie automobilio! Skausmas dingo ir negrįžo, tačiau dėl viso pikto ketinu visą ciklą pakartoti. Nedvejodama rekomenduoju šios klinikos specialistus, jei kamuoja tokia problema kaip mano. Būtinai parašykite, kad „Empatija“ – labai vykęs klinikos pavadinimas,nes ten dirbantys žmonės ne tik puikiai išmano savo darbą, nuo jų sklinda ir širdies šiluma. Juk empatija – tai gebėjimas jausti, ką jaučia kitas žmogus, tai noras padėti“, – pasakoja A. Olševska.
Jei ne gydytojos Gintarės Vaitkienės tėtį ištikęs galvos smegenų insultas, galbūt Lietuvoje iki šiol nebūtų specializuotos medicinos įstaigos, kurioje nervų ligomis sergantys žmonės gauna visapusišką pagalbą. Kaip neprisiminsi patarlės: nėra to blogo, kas neišeitų į gerą...
Su neurologinėmis ligomis susidoroti turbūt labai nelengva, nes jas lydi visas kompleksas problemų?
Išties tokios nervų sistemos ligos kaip nugaros ar galvos skausmas, galvos svaigimas, galvos smegenų insultas, miego sutrikimai, lėtinis nuovargis – kompleksiniai susirgimai. Todėl kai kūriau klinikos viziją, turėjau galvoje „vieno langelio“ idėją. „Empatija“ tokia ir yra: čia atėjęs žmogus per maksimaliai trumpą laiką gauna maksimalią pagalbą, nes vienoje vietoje yra visa, ko reikia, kad galėtume ją suteikti.
Pas mus dirba patyrusių profesionalų komanda: aukščiausio lygio gydytojai neurologai, kineziterapeutai, masažuotojai, slaugytojos; diagnostikai, gydymui naudojame modernią aparatūrą, nėra įprastų eilių. Suteikti žmogui pagalbą čia ir dabar, išmokyti, kaip gyventi toliau, – toks mūsų noras. Mano tėvelio liga akivaizdžiai parodė, kad veiksminga tik specializuota, nuo–iki pagalba. Nugaros skausmas – šiuolaikinio žmogaus rykštė.
Dirbu gydytoja dvidešimt penkerius metus, mano specializacija – nervų ligomis sergančių žmonių reabilitacija. Galiu patvirtinti, kad pastaruoju metu nėra kito labiau nugaros skausmą provokuojančio veiksnio kaip stresas – ir ūminis, ir lėtinis. Noriu pasidalyti lietuvio emigranto istorija, kuri – tipinė streso paveikto žmogaus istorija. Vyras pirmiausia bandė ieškoti pagalbos ten, kur gyvena, – Didžiojoje Britanijoje. Jis pasakojo, kad buvo siuntinėjamas iš vieno kabineto į kitą, lankėsi įvairiose medicinos įstaigose, gaišo eilėse, buvo gydomas paracetamoliu ir dar kažkokiais vaistais, tačiau per tris mėnesius jam nepagerėjo. Žmogus atėjo pas mus smarkiai išsigandęs, kad dėl nugaros skausmo nebegalės dirbti darbo, kuris – jo ir šeimos pragyvenimo šaltinis.
Taigi pas mus jis atėjo kankinamas stipraus fizinio skausmo ir apimtas didelio psichologinio streso. Teigiamų pokyčių įvyko per dešimt dienų. Numalšinome skausmą ir žmogų nuraminome, kad jo problema įveikiama. Pacientas išvyko namo gavęs receptą, kaip turi elgtis: kokius pratimus daryti, kaip sėdėti, gulėti ir t. t. Pakvietėme jį atvykti į kliniką po dviejų savaičių, kad galėtume įvertinti jo būklę ir patarti, kaip apsisaugoti nuo skausmo ateityje.
Kalbant apie šiuolaikinio žmogaus nugaros būklę visada norisi atkreipti dėmesį, kad ja reikia rūpintis nuolatos, o atsiradus skausmui nedelsti ir kreiptis į specialistus. Kuo greičiau savo nugarai skirsite dėmesio, tuo greičiau skausmas nurims.
Labai daug išmokti reikia... Paskui save labai kontroliuoti reikia...
Viskas gerokai paprasčiau nei atrodo. Kai susiformuos įgūdžiai, automatiškai elgsitės su stuburu tinkamai. Mūsų klinikos darbuotojai, beje, gali išmokyti, kaip elgtis, tiesiog darbo vietoje. Labai naudinga pasimokyti taisyklingos kūno ergonomikos, ofiso ergonomikos, streso valdymo būdų, pratimų, kuriuos patogu daryti darbe... O ar žinote, kad penkiolikos minučių masažas – tobulas būdas sėdimą darbą dirbantiems žmonėms sumažinti pečių juostoje susikaupusią įtampą? Įvairių įmonių darbuotojai mielai renkasi „Empatijos“ masažuotojų ekspresmasažą vietoj kavos ar tabako pertraukėlės.
Naujiena Lietuvoje!
Dirbate sėdimą darbą? Jaučiate nugaros įtampą? Nuolatos patiriate stresą? Nuovargis atsėlina jau pirmoje dienos pusėje? Jėgas ir energiją gali grąžinti greitasis masažas. „Empatijos“ specialistai pasirengę jį padaryti tiesiog darbo vietoje, trumpos pertraukėlės metu.
Specializuota neuroklinika „Empatija“ įsikūrusi Vytenio g. 22, Vilniuje. Daugiau informacijos – www.empatija.lt.