Ilgalaikis nagų lakavimas: kokia grėsmė sveikatai

Ilgalaikis lakavimas / Fotolia nuotr.
Ilgalaikis lakavimas / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2015-05-10 09:00
AA

Ilgalaikis gelinis lakavimas moterims buvo tikras atradimas, ypač toms, kurios skundėsi greitai nusilupančiu įprastu laku ar silpnais nagais, kurie niekada neužauga.

Išties tai labai patogus grožio dalykėlis: nagai atrodo tvirti, lakas išsilaiko iki kelių savaičių, nenutrupa, o pats geriausias dalykas tas, kad nereikia valandų valandas laukti, kol jis nudžius. Tačiau pastaruoju metu vis pradedama kalbėti apie saugumą. Ar ilgalaikis nagų lakavimas tikrai toks nekaltas, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio?

Akivaizdu, kad geliniame lake yra pakankamai cheminių sudedamųjų medžiagų – juk nagų lakas išlieka išties ilgai. Tikinama, kad šis nagų lakas sukurtas naudojant panašius ingredientus, kurie pasitelkiami odontologijoje, kai klijuojami dantys. Kai nagų lakas užtepamas, tuomet belieka nagus kišti po UV lempa. Per kelias sekundes ilgalaikis lakavimas sutvirtinamas. 

Taip pat skaitykite: Tai madinga: manikiūras pagal fengšui

Kur slypi didžiausia bėda? Nagams gali pakenkti ne tik chemikalai, esantys lake, bet ir UV spinduliai. Jie, kaip ir saulė, gali padidinti odos vėžio riziką, išsausinti odą. Ir nors rankos po lempa laikomos išties trumpai, dermatologai vis tiek įspėja, kad nepiktnaudžiautume.

Kitas dalykas, jeigu geriame tam tikrus vaistus, pavyzdžiui, kontraceptines piliules, kadangi tai gali padinti nago atsiskyrimo nuo odelės riziką.

Ko reikėtų vengti? PEG-12 Dimethicone, Dioxine, HEMA, Di-Hema Trimethylhexyl Dicarbamate, Acetone, Octinoxate. Šios sudedamosios dalys turėtų būti apibrėžtos raudona spalva. Kuo jos gali pakenkti? Visų pirma, dauguma jų kancerogeninės, kenkiančios vidaus organams, tarkime, kepenims, plaučiams, taip pat toksiškos, keliančios alergiją, dirginančios odą, nervinę sistemą, išbalansuojančios hormonų veiklą.  Acetonas dar ir silpnina nagus, juos pažeidžia, gali turėti įtakos infekcijai. 

Taip pat skaitykite: Mineralinės kosmetikos kūrėja Jūratė Brasiūnaitė: „Šios grožio priemonės stebina savo universalumu“

Kaip galime sustiprinti nagus? Patariama ieškoti sveikesnių alternatyvų, pavyzdžiui, vandens pagrindo nagų lakas vadinamas sveikiausiu pasirinkimu. O jeigu negalite gyventi be gelinio lakavimo, tuomet stenkitės nepiktnaudžiauti UV spinduliais, naudotis LED lempa ir būtinai teptis apsauginį kremą nuo saulės. Galite pasitelkti ir savo nagų laką, kurio sudėtis palanki jūsų sveikatai ir, žinoma, tegu ilgalaikis nagų lakavimas netampa kasdienybe, o veikiau išskirtine puošmena.