Iliuzionistas R.Bernatonis „Kaukėse“ stojo ginti piktojo Burokėlio: prisiminė patyčias ir pravardę

Rokas Bernatonis, Burokėlis / Svetlanos Bolnienės nuotr.
Rokas Bernatonis, Burokėlis / Svetlanos Bolnienės nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2022-11-24 17:25
AA

Iliuzionistas Rokas Bernatonis projekte „Kaukės“ pasidalijo savo patirtimi dalyvaujant projekte su Kūgio kauke. Be to, praėjusį sekmadienį scenoje pasirodžius Burokėliui ir visai komisijai pradėjus švilpti, Rokas tuoj pat stojo ginti šio personažo ir pasidalino savo asmenine patirtimi, kai buvo vadinamas Roku buroku.

„Aš visada gyvenime darau taip, kad sutinku ir tik paskui pagalvoju – ką aš padariau? Bet kažkaip visada išsisuku ir turiu smagių patirčių, ir pažinčių. Tai aš vadovaujuosi tokia filosofija, kad, Rokai, sutik! Net savo profesijoje taip elgiuosi, nes visada sveika save išmesti iš komforto zonos.

Todėl kai sulaukiau „Kaukių“ laidos režisierės Gintarės skambučio, aišku, iš pradžių sakiau, kad reikia pagalvoti, nes mane labiausiai gąsdino dainavimas. Juokingiausia, kad to paties pokalbio pabaigoje aš pats net nepastebėjau ir sutikau. Tuo metu buvau Amerikoje ir kažkaip daug negalvojau apie šou.

Lūžis įvyko naktį prieš filmavimą, kai pradėjau mokytis dainos žodžius, aš pradėjau rašyti naktį Gintarei ir klausti – o gal galiu atlikti lengvesnę dainą, nes ši daina rumunų kalba. Dainavimas man buvo sudėtinga užduotis, bet padedant Deivydui Zvonkui kažkaip pavyko“, – savo patirtimi, dalyvaujant slapčiausiame ir daugiausiai diskusijų sukeliančiame LNK šou „Kaukės“, dalinasi iliuzionistas Rokas Bernatonis, kuris praėjusį sekmadienį savo tikrąją tapatybę slėpė po Kūgio kauke.

Rokas Bernatonis / Svetlanos Bolnienės nuotr.

Tiesa, žinomas vyras buvo pakviestas dalyvauti tik vienoje laidoje ir jau po pirmojo pasirodymo laidoje užėmė šeštąją komisijos kėdę.

„Šiame šou ne tik pirmą kartą išbandžiau save dainavime, bet ir komisijoje. Kažkaip visada tyliai pasvajodavau, kad norėčiau atsidurti kitoje pusėje ir paspėlioti. Žinoma, man labai pasisekė, nes gavau ir trečią patirtį – sužinojau kaip jaučiasi dalyviai po kaukėmis“, – sako Rokas ir priduria, kad jeigu reikėtų projekte dalyvauti ilgiau, paslaptį saugoti, nes tai daro nuolat savo darbe.

„Man šis šou artimas ir dėl to, jog yra panašus į iliuzijų meną. Kiekvienas magijoje žino tik viena – kad bus apgautas. Šiame projekte labai viskas panašu. Mes visi spėliojame ir laukiame to magiško momento, kai bus nuimta kaukė ir dažnai, kad ir kaip būtume įsitikinę savo spėjimu, būname nustebinti. Iš pačių dalyvių pusės taip pat yra daug magijos, nes turime saugoti paslaptį ir tai labai įtraukia. Aš net pats filmavimo dieną įdėjau į socialinius tinklus nuotrauką, kad esu Amerikoje, kad dar labiau visus supainiočiau,“ – pasakoja jis.

Praėjusį sekmadienį scenoje pasirodžius Burokėliui ir visai komisijai pradėjus švilpti, Rokas tuoj pat stojo ginti šio personažo ir pasidalino savo asmenine patirtimi. „Kai buvau mažas, mane vadino Roku buroku. Kas įdomiausia, kad net nežinau kodėl, bet niekada nemėgau burokų ir nevalgau nei šaltibarščių, nei sriubos, nei salotų. Todėl mane truputį žeidė ši pravardė, nes asocijuodavosi su tokiu man neigiamu dalyku. Žinoma, dabar, pažvelgus atgal, tas Rokas burokas skamba net juokingai, bet net tokia smulkmena, kai esi mažas, gali būti skaudi. Aš daug važinėju ir kalbu šia tema, nes apie patyčias svarbu garsiai pasakoti. Juk vaikai į viską reaguoja daug jautriau“, – neslepia iliuzionistas.

Rokas Bernatonis, Giedrius Savickas / Svetlanos Bolnienės nuotr.

Maža to, įspūdingi kaukių kostiumai Rokui priminė ir vieną nutikimą su dizaineriu Robertu Kalinkinu: „Iš pirmo žvilgsnio tiek Burokėlis, tiek Slibinas pasirodė piktesnės kaukės, bet man atrodo, kad žmonės po jomis slepiasi labai geri. Slibinas man šiek tiek panašus į Robertą, nes jis atrodo kartais toks sarkastiškas ir kritiškas, bet iš tiesų yra labai fainas. Pamenu, kai man buvo kokių devyniolika metų, aš norėjau nufilmuoti vieną magijos triuką ir man reikėjo stilingai apsirengti, o tam pinigų neturėjau. Nežinau kodėl, bet parašiau Robertui ir jis man padovanojo naujus džinsus, kurie kainavo tais laikais gal 200 litų. Taip va! Ar blogas žmogus taip padarytų? Tiesiog yra žmonių, kurie taip greitai neprisileidžia kitų žmonių, bet nuo to jie nėra blogesni!“

Rokas sako, kad komisijos kėdė jam padėjo geriau suprasti patį projektą iš abiejų pusių: „Kai viską žiūri per televizijos ekraną ir matai visas detales, daug lengviau atspėti kas po kaukėmis, o ten studijoje, patikėkit, viskas visai kitaip. Todėl, kai stebėjau šį šou namuose, labai įsitraukiau, skaičiau žmonių komentarus internete ir galiu pasakyti vieną – nesipykite ir nekeikite komisijos! Mes iš tiesų ten esame įtraukti į tokį detektyvą ir tikrai niekas nieko nežinome. Čia tas pats, kas komentuoti krepšinio varžybas sėdint namuose ant sofos. Juk krepšininkai tam ruošiasi visą savo gyvenimą, bet aikštelėje yra viskas kur kas sudėtingiau.“

Jau šį sekmadienį šou „Kaukės“ gerbėjų laukia dar daugiau staigmenų, nes bus nuimtos net trys kaukės ir atskleistos tikrosios asmenybės besislepiančios po jomis. Įsijunkite LNK 19.30 val.

Šou „Kaukės“ 3 sezono 11 laida (59 nuotr.)
+53