I.Burlinskaitė papasakojo apie chemoterapijos šalutinį poveikį: „Maišėsi žemė su dangumi“

Indrė Burlinskaitė-Vaisieta / S.Čirbos ir socialinių tinklų nuotr.
Indrė Burlinskaitė-Vaisieta / S.Čirbos ir socialinių tinklų nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-05-23 20:34
AA

Socialinių tinklų žvaigždė ir sporto trenerė Indrė Burlinskaitė-Vaisieta jau kelias savaites gyvena kitokiu ritmu – diagnozavus ketvirtos stadijos limfomą, ji su vyru Liudu Vaisieta didžiąją laiko dalį praleidžia Kauno klinikose. Moteriai pradėtas gydymas – taikyta chemoterapija. Antradienio vakarą Indrė socialiniuose tinkluose kreipėsi sekėjus ir papasakojo apie savo būseną.

„Labas visiems. Šiandien gerai nusiteikusi esu – atsikėliau visai geros nuotaikos ir jaučiuosi gan sveika, palyginus su vakar. Nežinau, gal dėl to, kad Liudo gimimo diena, bet atsikėlusi pagalvojau, kad reikia pasitempti, galvą išsiplauti, tai suradau jėgų. Suvalgėme gimtadienio tortą – kaip bebūtų, kur bebūtume, vis tiek minime gimimo dieną, bent jau simboliškai. Laukiame, kada paskutiniai lašeliai išlašės ir pabandysiu išlįsti į lauką – susitiksim su savo, Liudo mamyte, kuri atvažiavo pasveikinti gimimo diena, tai labai laukiu tos akimirkos.

Vakar buvo labai sunki diena man, sunkus labai vakaras. Gydytoja įspėjo, kad po pirmos agresyvios chemijos jausiuosi ne kaip, bet neįsivaizdavau iš tiesų to jausmo.

Tai vakar rodžiau, kiek man tų vaistų buvo lašinama. Negana to, dienos bėgyje turėjau sugert daug tablečių. Kažkaip iš pradžių atrodė visai normaliai, bet atėjus vakarai labai prastai pasijutau – labai ištino veidas, kaklas nuo visų skysčių ir hormonų, gulėjau patale be jėgų, pakrutinti, atrodo, manęs neįmanoma, o kur atsiversčiau – ar ant vieno, ar ant kito šono – pykinimas, sukasi galva, maišosi žemė su dangumi.

Vakar pirmas iššūkis buvo. Šiandien vaistų turėčiau gauti mažiau, tai viliuosi ir tikiuosi, kad vakaras man nusimatys kažkiek švelnesnis ir lengvesnis. Tai ką, brangieji, mes su Hodžkinu siunčiam visiems linkėjimus iš Kauno klinikų ir norim, kad visiems jums būtų graži, saulėta ir daug gerų emocijų kupina diena“, – atvirai dalijosi I.Burlinskaitė-Vaisieta.

Indrė Burlinskaitė-Vaisieta / Socialinių tinklų nuotr.

Moters kova su liga – sunki ir reikalaujanti daug jėgų, tačiau Indrei stiprybės suteikia artimųjų parama. Apie palaikymą ji prabilo praėjusio penktadienio popietę.

„Labas visiems mano sekėjams, bendražygiams, kurie eina kartu su manimi šituo keliu. Tas kelias dar tik prasideda, dar manęs visko laukia. Vis bandau neišplėsti, bet norisi kalbėti plačiau ir iš visos širdies. Visų pirma, pastarąsias dienas galvojau apie tai, kaip man pasisekė, jog turiu tokį didelį palaikymą – tokią nuostabią šeimą, mamą, kuri pasirengusi padaryti dėl manęs viską ir visada. Tokį gerą vyrą, kuris šitoje situacijoje yra mano visiška atrama, paguoda – mes kartu ir paverkiam, ir pasidžiaugiam, kai yra gerų naujienų. Draugus, kurie mane išjaučia iš visos širdies ir, be jokio abejonės, man be galo pasisekė, kad turiu jus visus – tokią didelę palaikymo komandą.

Jūs man savo stiprybę, savo teigiamas emocijas, savo maldeles siunčiate kiekvieną dieną. Patikėkit, kiek man tai daug reiškia. Jeigu tik aš galėčiau visu šiuo palaikymu ir visais šiltais, motyvuojančiais žodžiais pasidalinti kartu su kitais, tokioje situacijoje atsidūrusiais žmonėmis, aš tikrai to norėčiau. Kiek pakalbu su gydytojais, tai, patikėkit manimi, kai kuriems to labai labai reikia ir labai labai trūksta“, – tikino moteris.

Indrė Burlinskaitė-Vaisieta / Socialinių tinklų nuotr.

Indrė Burlinskaitė-Vaisieta itin jautriais žodžiais pasidalijo ir praėjusį ketvirtadienį.

„Visada buvau sau griežta – ne taip kojas sustačiau, ne tuos batelius užsidėjau.

Per mažai gera, per mažai graži.

Po kiekvieno viešo pasirodymo sakydavau:

„Indre, galėjai geriau.“

Tą dieną, kai sužinojau, kad sergu vėžiu, pro akis prabėgo visas gyvenimas. Absoliučiai viskas, kas iki tol rodėsi reikšminga, įgavo kitą arba visai neteko prasmės.

Ugnis, kuria degiau, staiga prigeso. Ir aš sustojau.

„Besotė“, – sau pasakiau.

Iš tiesų, šiandieną man didžiausia šventė – kasryt nubusti mylimo vyro glėby. Ir svajoti, kad kažkuriai saulei pakilus aš ir vėl būsiu sveika“, – rašė Indrė Burlinskaitė ir pasidalijo nuotrauka.

„Branginkite akimirkas, artimus ir save“, – pridūrė ji.

Žmonės.lt primena, kad apie diagnozuotą kraujo vėžį Indrė Burlinskaitė-Vaisieta intagrame prabilo praėjusią savaitę.

„Man yra diagnozuotas kraujo vėžys, piktybinis navikas tarpuplautyje, kuris yra net 8 centimetrų dydžio, jis išplitęs“, – prisipažino moteris.

Po poros dienų moteriai nustatyta ketvirta limfomos stadija. Vėliau Indrė papasakojo apie pirmuosius simptomus, kurie jai sukėlė nerimą.

„Prieš gerą pusmetį pastebėjau gana stiprius širdies dieglius, kurie pasikartodavo kartą per mėnesį, o paskutiniu metu atsirado kosulys. Iš pradžių lengvas, paskui jis vis stiprėjo, prasidėjo kosulio priepuoliai, kurie užsitęsdavo ir iki dešimt, ir iki penkiolikos minučių. Tas kosulys buvo labai varginantis, jausdavausi nusilpusi, o po tokių priepuolių jausdavausi visai be jėgų. Ir, sekantis dalykas, prasidėjo dusulys, tai kalbant, tiesiog bendraujant po minutės laiko pradėdavau dusti, palipdavau laiptais, pradėdavau dusti. Atsirado bendras silpnumas, visiškas nuotaikos nebuvimas, nieko nenorėjau daryti, niekur eiti, o kur eidavau, tai visur tik sukandusi dantis“, – pasakojo ji.

Indrė pridūrė, kad tuomet ne kartą vyko į polikliniką atlikti kraujo tyrimų. Vis dėlto šie ligos nerodė. „Bendras kraujo tyrimas, kurį pastaruosius metus dariausi ne kartą, nepadėjo atpažinti ligos. Net ir kraujo tyrimas gali neparodyti, kad tu sergi šia sunkia liga“, – kalbėjo Indrė.

Indrė Burlinskaitė ir Liudas Vaisieta (14 nuotr.)
+8
Kur pranešti ir ieškoti pagalbos
Jei reikia skubios pagalbos
Skambinkite pagalbos telefonu 112
Jei esate savižudybės krizėje, arba ieškote pagalbos kitam
Jei patyrėte smurtą
Jei reikalinga emocinė (psichologinė) pagalba telefonu, arba internetu
Jei esi vaikas ir tau reikalinga pagalba